Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 

Prima TV urmeaza sa se inchida dupa aproape 20 de ani de emisie la TV.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#19
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,636
  • Înscris: 14.10.2004

View PostRobert201, on 26 august 2016 - 17:00, said:

Prima TV Romania urmeaza sa se inchida dupa aproape 20 de ani de emisie pe transmisie analogica terestra (cu antena de camera sau cu antena exterioara de tip grebla) in majoritatea oraselor, dar si de pe platformele actuale de CATV (analogic si digital), DTH si IPTV.

De ce nu editezi titlul cu "transmisie analogica terestra"

PenibilPosted Image

#20
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View PostRobert201, on 26 august 2016 - 18:23, said:

Da, si nici macar emisiunea "Schimb de mame" la care se uita acasa nevestele si care nu strange rating-ul suficient nici cat Carcotasii sau Trasnitii (ulterior sitcom "La TV") Posted Image.

Din fericire pentru noi, postul Prima Tv nu se va inchide cand vor unii...Posted Image
In grila de toamna vor fi schimbari majore.

#21
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Asta-i postul care taie cate jumatate de film (la propriu) ca sa se incadreze intre ore si reclame... am mai vazut sa taie din ele, da' la prima e dezastru. Si dupa astia mi-au retinut atentia in acelasi fel si cei de la Procinema - adica post de filme...

#22
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Daca am sterge toate balariile de posturi cum zice colegul am ramane cu lista goala.

#23
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,554
  • Înscris: 06.03.2016
ce sa se inchida ma?
unde ai auzit?

#24
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Au 2 variante. Ori ramane Prima TV in trustul propriu, ori va fi vandut catre Antenna Group Grecia mai ales ca Prima este FTA pe Intelsat 12 (45E) pe TP cu Kiss TV si s-ar putea ca tot pe acelasi TP sa fie introduse si Magic TV si Rock TV care sunt net superioare fata de Kiss TV si cum Intelsat 12 e cel mai accesibil satelit pentru greci, pentru preluarea lor la operatorii de cablu, DTH si IPTV din RO, vor fi introduse acolo pentru preluarea lor si pentru vizionarea celor care vor sa le vizioneze gratuit FTA ;).

Edited by Robert201, 26 August 2016 - 20:31.


#25
hororius_prigonitus

hororius_prigonitus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.12.2009

View PostHitmaker, on 26 august 2016 - 18:00, said:

Nicio pierdere. Sper sa le urmeze "exemplul" si Latrinele si B1 si RTV cat de curand.

Romania TV mai bine isi schimba numele in ....PANICA TV.

#26
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Imi amintesc de anii 90 când a apărut cablu tv analogic erau vreo 20-25 canale tv si toate calitative!
P.S.Sper sa nu se închidă Prima TV!Voi ramane fan "Cronica Cârcotașilor" pana la capăt!

Edited by mediasettv, 26 August 2016 - 21:04.


#27
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Chiar daca Prima se inchide, emisiunea "Cronica Carcotasilor" se va muta de pe Prima pe Kanal D ;).

#28
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,873
  • Înscris: 28.11.2006
La cate afaceri "de succes" a avut Burci, nu e exclus sa fie si o samanta de adevar in stirea asta :P

#29
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
care e sursa? personal ma uitam la cronica si la trazniti. asa cum zic unii ca fac umor de proasta calitate parerea mea e ca traznitii au un umor bun uneori prea low level insa e genul de umor care te relaxeaza dupa ce ai vazut n prostii si te-ai uitat la politica..pai spre exemplu cand ma uitam la divertis numa politica...pai cum nene pana si la grupuri umoristice dam tot de politica?....pai bine bre prefer atunci sa vad glumele lu chiorete ca e mai din popor.....si decat niste glume de multe ori din astea sofisticate si de inalta societate dar plictisitoare .....mai bine ma uit la traznitii....personal consider ca sunt umpic mai sus ca vacanta mare ca si calitate de umor

#30
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006

View PostRobert201, on 26 august 2016 - 21:08, said:

Chiar daca Prima se inchide, emisiunea "Cronica Carcotasilor" se va muta de pe Prima pe Kanal D Posted Image.

Eu inteleg din postarile lui Robert ca pot sa vin cu orice stire aici si sa o pun la ZVON si motivul sa fie "asa cred eu si asa visez noaptea"
Prima postare a avut explicatia "asa cred eu, nu stiu"
Ulterior vad ca stie ca Cronica Carcotasilor se muta la Kanal D. Banuiesc ca tot visul de ieri este sursa acestei informatii

In IUNIE pe  mediul urban, după MEDIA PE ZI, PRIMA TV a fost pe locul 6 si in IULIE pe locul 7. Mereu este in TOP 10 audiente in topul lunar. TVR a iesit de mult din TOP 10. Nu cred ca are o audienta asa proasta incat sa fie inchis. Eventual vandut sau ceva de genul. Cu siguranta se gaseste cumparator pentru PRIMA TV daca este cazul :)

Edited by sorinqk, 26 August 2016 - 23:35.


#31
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013

View Postsorinqk, on 26 august 2016 - 23:30, said:



Eu inteleg din postarile lui Robert ca pot sa vin cu orice stire aici si sa o pun la ZVON si motivul sa fie "asa cred eu si asa visez noaptea"
Prima postare a avut explicatia "asa cred eu, nu stiu"
Ulterior vad ca stie ca Cronica Carcotasilor se muta la Kanal D. Banuiesc ca tot visul de ieri este sursa acestei informatii

In IUNIE pe  mediul urban, după MEDIA PE ZI, PRIMA TV a fost pe locul 6 si in IULIE pe locul 7. Mereu este in TOP 10 audiente in topul lunar. TVR a iesit de mult din TOP 10. Nu cred ca are o audienta asa proasta incat sa fie inchis. Eventual vandut sau ceva de genul. Cu siguranta se gaseste cumparator pentru PRIMA TV daca este cazul :)
Ce treabă are audiențele cu falimentul?pt-că cei de la Prima nu și-au primit salariile de vreo 8 luni de zile + impozitele restante către stat de peste 3 milioane de euro!Eu sper să dispară astfel de posturi tv din Romănia!Nu poți face față pe piața media închide postul tv și pleacă nu îți bate joc de angajați și de statul romăn care îi datorezi milioane de euro!

#32
andrei19031980

andrei19031980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 19.08.2016
Prima TV credeti ca este singurul post care da reluari mereu? Asa ar trebui sa se inchida si posturile National TV si N24 Plus, zilele trecute aranjam niste posturi in grila si am vazut la ei emisiuni din 2005 si reclama la greu la pisoarcele alea ale lor de bauturi racoritoare pline cu chimicale

Edited by andrei19031980, 27 August 2016 - 12:41.


#33
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Mai exact ce emisiuni din 2005 ai vazut pe National TV sau National 24 Plus ?

Edited by Robert201, 27 August 2016 - 15:25.


#34
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Sunt o gramada, National TV si National 24 sunt fuuuull de reluari, ceva nou nu am mai vazut, asta se intampla de 1-2 ani...

#35
andrei19031980

andrei19031980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 19.08.2016

View PostRobert201, on 27 august 2016 - 15:24, said:

Mai exact ce emisiuni din 2005 ai vazut pe National TV sau National 24 Plus ?

"' emisiunea era cu grupul Voua in care "Branzoi din Las Fierbinti" juca pe acolo" Posted Image  .
http://lasfierbinti....aj/branzoi.html
...si mai este una tare aia de prin 2000-2001 cu Corina Chiriac moderatorul emisiunii intro emisiune de week-end in care era invitat Dan Spataru decedat pe 8 septembrie 2004 =))

Asa ca Prima TV nu este chiar CAMPIOANA VECHITURILOR in must-carry-ul mioritic. Nici nu stiu ce naiba mai exista posturile astea in grilele operatorilor de cablu. Prima TV arata "cronica carcotasilor cu parnaiasi care omoara oameni in trafic" si "cireasa de pe tort in weekend veche de 6-7 ani" ... iar National TV in afara de reclama la bombele lor de bauturi racoritoare cred ca si jurnalu de stiri este vechi de 1 an

Edited by andrei19031980, 27 August 2016 - 16:38.


#36
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Erau comentarii ca postul nu are audienta si din acest motiv se inchide
Am mentionat audientele si pentru ca cei care lesina de fericire cand spune cineva ca ar trebui sa se inchida un post tv pentru ca nimeni nu se uita la el, sa vada ca postul este urmarit. Sa fii in top 10 inseamna ceva pentru multitudinea de posturi din Romania. National TV este si el in TOP 10. Lumea se uita la reluari :) filme vechi si ce mai difuzeaza aia. Ca nu ne uitam noi nu inseamna ca nu se uita nimeni. Nu se uita nimeni la MTV cu 0,0 :) Acolo nu pot sa contrazic pe nimeni :)
Faptul ca sunt in faliment nu mai reprezinta nimic deosebit. Cate televiziuni nu se afla in situatia asta (declarat sau nedeclarat)
Faptul ca firma care detine PRIMA TV este in faliment nu inseamna automat ca PRIMA TV se inchide. Se poate vinde postul pentru a acoperi datoriile catre stat, angajati, etc (desi nu cred ca mai ramane ceva si pentru angajati)
Daca nu ai primit salariu de 8 luni, imi pare rau dar poate este cazul sa cauti un alt job. Suntem in Bucuresti, se gaseste de munca, numai sa vrei.  Nu in mass media dar nu poti spune ca mori de foame in Bucuresti pentru ca nu gasesti de munca. Cu ce traiesc oamenii aia de 8 luni?  De ce nu pleaca?

Edited by sorinqk, 27 August 2016 - 18:18.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate