Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

cele mai "la moda" afaceri de azi

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
momentan, daca ati dispune de o suma de bani sau daca ati putea sa luati credit de la banca cu unele facilitati ... si alte chestii din astea ... IN CE ATI investi banii.

Am o rugaminte pt cei plecati "afara" , sa spuna aici, care sunt cele mai profitabile afaceri de acolo, (care evident ar putea fi aplicate si in Romania, DAR sa nu fie necesara o suma enorma de bani ... ex cmpanie petroliera sau transport maritim)

si daca tot suntem la capitolul "ce e la moda"=ce e cel mai cautat, pe afara ce meserie se cauta cel mai mult (evident nu cred ca sunt relevante cele de genul "conducator de roaba pe santier")
:cya:

#2
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Daca vei gasi pe cineva sa iti impartaseasca ideea lui de afacere, e mare minune. In general acestea sunt subiecte top secret, asa ca nu vad cine ti-ar spune ceva. Eventual raspunsuri de genul 'Infiintarea unei companii pe nume Microsoft...'

#3
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
eu am spus mai ales pentru cei de afara. E CLAR CA NIMENI nu va spune , DAR, daca omul e plecat din tara, nu se mai intoarce ...., si vede ca la el in tara merg bine urmatoarele afaceri, nu cred ca ii este greu sa scrie aici !

EU nu vreau sa vina unul sa-mi zica FA ASTA, ci sa-mi zica care sunt cele mai dezvoltate afaceri de acolo, analizez, adaptez .. si POATE aplic si aici.

DAU NUMAI UN EXEMPLU: daca as fi stiut ce e internetul si cat de mult s-ar fi dezvoltat cu MULT mai mult decat am aflat (si culmea e ca am si avut acces la internet cu mult timp inaintea multora) inregistram si eu ceva domenii la RNC ... puneam bazele unui site ...

TREBUIA doar informatia ceea ce este AFARA !

#4
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Eu personal nu i-as investi in nimic (si nici nu o fac, cel putin in prezent). Dar nu se stie niciodata... :) Daca merg lucrurile bine, poate m-as gindi la o firma de soft care sa lucreze pentru afara... Cine stie, poate iasa ceva pina la urma... :)

#5
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
la ideea cu firma de soft s-a gandit un prieten, si eu unul cred ca e o idee buna! - daca are noroc, ii va merge bine!

mie unul mi-a venit o idee, dar nu vad cum ar putea fi ea aplicata la mine in oras, deci voi incerca s-o aplic in alt oras, dar mai incolo, ca acum romanu` are nivelu` de trai mai scazut(adica PREA scazut) si nu o sa mearga bine! (ideea: paine de toate felurile - ca acum nu gasesti decat din aia alba si rar din aia cu seminte ....) btw: sper sa nu radeti :)

#6
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Eu unul nu rid. Pe aici e tot felul de piine cu seminte si chiar cu... alune :eek: Alunele sint taiate in jumatate, pe lungime...

Nu iti spun si cit costa piinea buna in general (cu sau fara seminte)... :drac: ca nu vreau sa faci atac de cord si sa te am pe constiinta... :D

#7
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
O afacere ai putea sa faci din urmatoare chestie .. nu stiu daca merge asa de bine dar cunosc persoane care au resusit cu chestia asta ..

Iti faci rost de o persoana de legatura de la vama si aceasta ori va confisca marfa ori te va pune in legatura cu anumite persoane care vin la vama din ungraia sau din tarile vecine care pot aduce fel si fel de marfuri la preturi rezonabile .. de obicei lucrurile sunt mai ieftine in afara.In general te interesezi de piese de calculatoare ,daca ai gasi piese confiscate ar fi super pentru ca le-ai lua la un pretz super(am un prieten care a luat 200 Cdromuri la pretzul de 15$ bucata) asta da afacere...Si asa asa ai putea cine stie sa faci in fel de afacere daca ti-ai si gasi niste oameni care sa te aprovizioneze cu cateceva ... :) ar iesi ceva banii :) asta ar fi un fel de afacere .. in Extra Time :) hihi !

#8
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Vorbim de afaceri albe sau negre? E o intrebare super importanta. Ca oferte pentru negre... cu duiumul. Fete la turci/yugoslavi/in europa.
Big>> pls precizeaza

#9
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
BIGphAntom: am sa te ajut. nu shtiu daca vrei aprecia insa.

Ce potzi face cu bani relativi putzini ?

Know How sau Real Estate

#10
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,636
  • Înscris: 28.11.2001
cu toate ca o afacere in comert nu este o idee noua eu as deschide un magazin specializat pe cafea, de mii de tipuri, feluri, etc.

#11
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
morogan evident zic, afaceri legale = ALBE , ca stiu si eu din alea NEGRE, dar mai devreme sau mai tarziu, tot la inchisoare se va ajunge!

arty pai tocmai cu bani putini se incepe o afacere! ca daca as avea milioane de $, as gasi rapid sa fac un PARC DE DISTRACTII :)

tazy mi se pare ca ai o idee foarte buna! eu am vazut astfel de magazine (cam putine) si le mergea afcerea .... o s-o trec pe lista la POSIBILE!

necomanc e o super afacere ce spui tu, dar dpdv legal NU O SA AIBA VIITOR! ... + ca poate iti gasesc aia vre-un nod in papura si te-ai dus :(

alte idei?

#12
cos_raq

cos_raq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.10.2003
O afacere cu bani putini este network marketingul. Este intradevar foarte mult de munca dar merita. Vezi www.costachecosmin.home.ro

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate