Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

MakuluLinux / driver video

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009
V-as ruga sa ma ajutati putin, am instalat MakuluLinux si nu stiu cum trebuie instalat ( in caz ca e posibil ) driverul video
Imi apare mereu acest mesaj pe desktop

Mersi

Attached Files



#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
sudo apt-get update
sudo apt-cache search X
sudo apt-get install X

sau
sudo aptitude

si cauti dupa placa ta video sa vezi ce drivere sunt si ce versiuni sau daca are Synaptic sau alt frontend cauti acolo. Vad ca e o alta balarie de distributie in beta bazata pe Debian / bubuntu. Deci dpkg / apt-get / aptitude / synaptic ar trebui sa fie instalate deja si cu ele sa iti faci treaba.

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Pare o distributie ce incearca sa imite Windows 10 mai multe versiuni de Windows.

Edited by LensFlare, 26 August 2016 - 11:44.


#4
AnbuBlack

AnbuBlack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 25.01.2012
De ce vrei să instalezi o distribuție fantomă?! Doar pentru că are tema aero?! Tema asta o poți avea în orice distribuție GNU/Linux. Înstalează Mint Cinnamon la care adaugi câteva teme/icon-uri, etc și gata ai porcăria aia de aero.

Make your Ubuntu/Linux Mint look like Windows 7 or 8

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Topicul se muta la "Distributii bazate pe Debian".

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Posteduard_w, on 28 august 2016 - 19:03, said:

Am instalat azi PCLinuxOS, dar mi-a dat o eroare chiar la final, ceva legat de GRUB.
Daca atasez un printscreen, m-ati putea ajuta ?
Multumesc

Aici te-ai bagat pe topicul altcuiva care nu are nicio legatura cu PCLinuxOS si nici cu aria, deoarece nu este o distributie bazate pe Debian. Deocamdata voi muta postul la un topic nou si vom vedea in functie de detaliile oferite daca problema tine de aceasta distributie sau de grub: http://forum.softped...os-eroare-grub/

#7
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009
cun adică  m am băgat pe topicul  altcuiva?!

#8
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Intr-adevar. Era tot topicul tau, dar despre MakuluLinux si probleme cu driverul video, in timp ce acum ai intrebat despre o alta distributie, cu alt management de pachete (pentru care exista alta arie), iar problema nici nu mai are legatura cu driverul video, cum este anuntat in titlu. Deci aici ai fost total off-topic.

LE:
Am eliminat off-topicul si alte posturi neregulamentare.
Configuratia pe care o ai in acest moment trecuta in semnatura (despre care ai facut caz in posturile pe care le-am sters) este nerelevanta, deoarece se poate referi, de exemplu, la ultimul calculator pe care il detii in timp ce tu intrebi la topic despre calculatorul vechi sau PC-ul altcuiva. Noi nu avem de unde sa stim.
In plus, nu discutam pe forum in baza unor informatii puse intr-o semnatura pe care o poti schimba oricand, deci data viitoare fa macar efortul de a copy+paste din semnatura intr-un post care sa ramana pe forum. Altfel tu schimbi semnatura, iar altii care vor reciti topicul peste un an nu vor sti despre ce este vorba.
De asemenea, te rog sa acorzi mai mare atentie la limbaj!

Edited by _-_, 29 August 2016 - 13:57.
completari


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate