Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Pagini indexate, scoase din sitemap.

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
La inceput am avut un sitemap destul de larg. Pentru ca nu prea imi placea cum arata, am mai scot din el niste lucruri. Poate MR. Google sa se supere pe mine din cauza asta?

BTW, "attachment-sitemap" ajuta / incurca cu ceva?

#2
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Daca paginile au fost deja indexate, foarte putin probabil sa dispara din index-ul Google dupa stergerea lor din sitemap. Sitemap-ul este un fel de ghid pentru bot-ul care verifica periodic site-ul tau ce il ajuta sa identifice mai usor noile pagini adaugate si pe cele modificate.

Eu nu mi-as face prea multe griji, am vazut numeroase site-uri care nici macar nu au inscris sitemap-ul in Webmaster Tools si au pozitii excelente in primele pagini Google.

Referitor la "attachment-sitemap" trebuie sa dai mai multe detalii, nu reprezinta ceva anume. Folosesti un CMS sau vreun plugin ce iti ofera pe langa sitemap-ul principal si acest sitemap denumit "attachment-sitemap"?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate