Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Receptie Eutelsat 5 West. Este po...

Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet
 Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 

mac mini

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mithnick

mithnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 09.09.2007
Salut. Vreau de multa vreme sa incerc un Mac dar cand am vrut sa cumpar unu am vazut ca varianta mai mica "mini" nu mai are procesoare quad. Am incercat sa gasesc un mini 2012 fara succes si am gasit Mac Mini Server Mid 2011. Poate fi folosit pe post de desktop?

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Poate fi folosi ca desktop,dar de ce mac mini?

#3
mithnick

mithnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 09.09.2007

View Postxeleron, on 24 august 2016 - 13:58, said:

Poate fi folosi ca desktop,dar de ce mac mini?
Nu stiu, poate din cauza pretului?
Adica nu am folosit Mac pana acum. Nu stiu daca imi va placea si sa investesc o gramada de bani intr-un sistem pe care nu stiu daca il voi folosii din diverse motive care pot aparea ulterior nu mi se pare logic. Dar un mac mini, reconditionat sau second ma gandesc ca ar putea fi ok. Totusi daca nu pot folosi acel server pe post de desktop si banii respectivi ii arunc degeaba.

Edited by mithnick, 24 August 2016 - 14:20.


#4
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,228
  • Înscris: 24.02.2007
Mac Mini server parca avea un hdd in plus si cateva aplicatii extra. E rest e tot mac mini, nu se compara cu servere dedicate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate