Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

ZIDOO X9S - TV BOX

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#55
veltryx

veltryx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.10.2009
V1.4.4 for X9S
Updatelist

System:
1, Add 1080P25 resolution option.
2,Fix the issue that virtual keyboard doesn't appear when airmouse connected.
3,Fix a format error that occurs when you try to format a TF or Udisk or harddrive.
4,Fix the issue that no HDMI display after repetitious plug in and out HDMI.
5,Optimize the fluency of playback from the very begining of a online video in some certain APPs.
6,Fix the incorrectly display when switch between different live channels in some certain APPs.
7,Fix the issue that a playing episode interruptedly switch to the next episode in some certain APPs.
8,Fix the issue that no respond occasionally in some certain APPs.
9,Fix the issue of USB audio switch.
10,Fix the issue that the status of Downmix 5.1 doesn't be save after restart.
11,Improve the compatibility of camera, support 1080P camera.
12,Improve the compatibility of bluetooth, support bluetooth mouse better.
13,Enable a new online player - nuplayer which will improve streaming media playback.
14,Fix the blurred display when enter some APPs.
15,Improve the algorithms of anti-aliasing, denosing and edge sharpening.
16,Improve the rendering effect, Enhenced the sharpness and clearness.

Applications:
Player:
1,Fix the failure function of 'Repeat all' in play mode.
2,Expand the time-shifting range of subtitle to 10 mins.
3,Optimize the synchronicity of subtitle and audio.
4,Add a menu prompt when pause the playback.
5,Add the display of time when pause the playback.
6,Optimize the function of download of subtitles.

Blu-Ray function:
1,Fix the issue that the movie no longer be played after quit by press home key.
2,Add the function that switch region code by press num-key 1,2,3.
3,Add autoswitching of frame rate for 23.976 and 24.
4,Add auto-downloading of subtitles function.
5,Add 3D Blu-Ray menu function.
6,Add switching chapter by press page down & page up.
7,Optimize the effective and compatibility of Blu-Ray playback with BD menu.

Quick settings:
1, Add a setting of Blu-Ray region code.
2,Add a wifi hotspot setting.

Filemanager:
1,Add a setting for manually refresh
2,Fix the issue that the ISO files don't appear in Videos column.
3,Fix the incorrectly display of progress bar when copying a large file.
4,Fix the error which occurs when you open a CUE file.

Theater:
1,Optimize the sharpness of poster.
2,Add category of 4K and 3D.
3,Improve the UI of the video manager and the movie's page.
4,Add a IMDB search function in the movie's page.

Weather:
1,Fix some Temp value don't follow the switch between Celsius and Fahrenheit.
2,Add cities list

Launcher:
1,Add a password confirm when set the password of APP lock.

Full_OTA_Package:
http://www.mediafire....4_20170427.zip

#56
veltryx

veltryx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.10.2009
ZDMC17.1 bazat pe KODI 17.1
we release the first version of ZDMC17.1 (base on kodi17.1), only for X8/X9S/X10.
this version is base on V1.4.4, please upgrade to V1.4.4 when you use ZDMC17.1.

Updatelist:
1, add auto-frame function
2, add external player function
3, support HD audio passthrough(dts-hd, true-hd)
4, compatible omx decode of rtd1295.

download
http://www.mediafire...2/zdmc-17.1.apk

Zidoo is Leading Products Support 4K UHD Blu-ray Players

Zidoo released new information recently; users just need to install an APK on the machine. All of the products will perfectly supported 4K UHD Blu-ray play, which is the first time in the TV box industry to achieve the accomplishment. If you have device of x8\x9s\x10, you can download an APK through the published address, first time of using 4K UHD film 《The Smurfs 2》

APK download address: http://www.mediafire...y_1.1.40112.apk

#57
andrei_221

andrei_221

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 22.12.2006
1.4.4 are probleme cu partea de HDMI CEC. practic functia CEC este nefolositoare.

#58
espn

espn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
Salut,am urmãtoarea problema cu X9s :nu reușesc sã mã conectez la wifi pe 5GHz,rețeaua wifi funcționeazã cu alte device-uri doar cu mediaplayerul nu...nu pot sa il folosesc cu lan , iar la 2,4GHz se blocheazã pt câteva fracțiuni ....exista vreo soluție?
Mulțumesc anticipat

#59
luckas33ar

luckas33ar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 28.07.2007
buna
daca ma puteti ajuta cu  setarile  kodi pentru a vedea filme  cu subtitrare
va multumesc si va doresc o zi buna

#60
catalas

catalas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 26.07.2005
1. Salutare am achizitionat un Zidoo X9S , ce setari sa-i fac ca la subtitrarile Externe sa-mi citeasca corect caracterele românești ? Mentionez ca aceeasi subtitrare daca este interna (pusa direct pe film) nu face probleme cu caraterele românești !
2. am un film si la partea audio ( are 2 piste ) imi zice ca nu identifica si nu se aude sunetul :
   AUDIO#1...........: Dolby TrueHD Audio / English / 5860 kbps / 7.1 / 48 kHz / 5860 kbps / 24-bit
   AUDIO#2...........: DD-EX, 5.1 channels, 640kbps, 48kHz

Multumesc !

#61
catalas

catalas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 26.07.2005
Modelul asta se incalzeste prea rau , dupa o ora de redare a unui film o ia razna si sacadeaza imaginea ? Am redat un film 3D  - ISO , dar cu cele 2D mkv blu-ray remux la fel patesc !

#62
veltryx

veltryx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.10.2009
v1.4.6 for ZIDOO X9S
Updatelist:

System:

1,Fix the issue that flv streaming is not playable.
2,Adjust the accuracy of IR receiver.
3,Fix the error of playback in APE music.
4,Fix the issue that stream get stuck in some streaming apk.
5,Optimize the transmission of USB 3.0.
6,Fix the issue that the sata hard-disk can't be read after the wake-up of box.
7,Fix the unexpected displaying of loading infomation when stream Iqiyi videos.
8,Fix the issue that the box can't be wake up when USB 3.0 is connected with a usb stick.
9,Fix CEC failure after wake up the box.
10,Fix display failure when HDMI IN comes with 1080i video source.
11,Optimize the system stability.
12,Fix the problem in the simultaneity of audio and video in a certain App
13,Improve the compatibility of rtsp and rtmp streaming
14,Fix the black screen problem occasionally happens to a certain App
15,Fix the error happens to continuous switching channels in a certain App
16,Fix the failure to get audio tracks from online videos by system video player
17,Fix the black screen occuring to some receivers when the Deep Color is set to Auto , Color Space is YCbCr444 and resolution is [email protected] in the meantime.
18,Fix the problem unexpected reboot during standby mode
19,Nuplayer support Dolby and DTS passrough(Online stream)

App:

VideoPlayer:
1,Improve the experience of operating progress bar.
2,Fix the reading issue of BDMV titles.
3,Optimize the shortcut keys for switch audio tracks and subtitles.
4,Fix the issue that some subtitle can't be download.
5,Fix the issue that some subtitle can't be displayed properly.
6,Fix the issue some mkv files display two subtitles at the same time.
7,Fix the malfunction of bookmark.
8,Improve the playback of UHD bluray movie.

Musicplayer:
1,Fix the listing information of some APE and FLAC can't be read out.
2,Fix the failure to fetch the singer information for some songs.
3,Display the CUE list playing
4,Save the song played last time and it’s process.
5,Add CUE support for WAV and DTS.

QuickSettings:
1,Add a Auto23.976/24 for 4K switch
2, Add a switch between Nuplayer and Dvdplayer for online videos playback

File manager
1,Improve some translation
2,Fix the malfunction of classification.

Blu-Ray:
1,Fix the movie don't pause when press the OK key for the first time in the playback.

Shortcut key
1,Add delete key and multitasks function

Theater
1,Fix the problem the videos won’t be played if you add a root path of NFS.

Openwrt:
1,Support more languages.

Full_OTA_Package(User data won’t be wiped.):http://www.mediafire....6_20170623.zip

#63
nick64

nick64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 23.08.2008
Salut, sunt utilizator vechi de kodi, netflix  si plex pe android. Am un Tronsmart Pavo M9 care inteleg ca a fost o copie light de mai vechiul zidoo x9, si care a fost abandonat de producator. L-am luat acum vreo 2 ani si ceva pentru recording HDMI, si merge ok, dar au aparut niste probleme legate probabil de firmware-ul vechi: nu mai pot sa fac update la clientul standard de plex (nu merge nimic peste o anumita versiune), kodi nu poate fi updatat probabil din cauza versiunii de android 442. De asemenea, plugin-ul de plex sub kodi uneori refuza sa mai primeasca vreo comanda (stop/pauza) si trebuie iesit fortat in home.

Am povestit toate acestea deorece sunt tentat de un zidoo x9s, (ma intereseaza in continuare HDMI IN pentru recording) dar am vazut multe referiri la zdmc in loc de kodi (kodi nu e acceptat?). Intre timp, m-as uita si la x10 dar n-am vazut nimic rezonabil la magazinele noastre inca. Am folosit si un minix u9-h de care sunt incantat pana acum, are de la instalare posibilitate de screen mirroring din telefoane/tablete, dlna, samba server, dar nu are usb 3.0 (desi aici nu stiu daca la chineji chiar se respecta diferentele intre 2.0 si 3.0) si bineinteles nu are hdmi in pentru recording, iar cu netflix exista povestea cu certificarea (merge doar varianta neoficiala care circula pe net). Pe de alta parte se misca excelent (o fi octacore-ul de vina). Are suport bun pe forumul lor si update-uri de firmware (dar si pavo m9 avea, pana l-au lasat balta si a disparut si forumul de suport).

Daca stie cineva sa puna 2 comparatii clare intre x9s si u9-h si respectiv intre x9s si x10 mi-ar fi util sa ma decid daca sa iau un u9-h sau un x9s/x10. Si niste pareri personale de la cei care au avut ocazia sa foloseasca ambele device-uri, si x9s/x10 si u9-h, ar fi binevenite. Pe forumul kodi, ambele sunt foarte bine cotate.

Multumesc,

#64
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postnick64, on 20 iulie 2017 - 08:37, said:

Salut, sunt utilizator vechi de kodi, netflix  si plex pe android. Am un Tronsmart Pavo M9 care inteleg ca a fost o copie light de mai vechiul zidoo x9, si care a fost abandonat de producator. L-am luat acum vreo 2 ani si ceva pentru recording HDMI, si merge ok, dar au aparut niste probleme legate probabil de firmware-ul vechi: nu mai pot sa fac update la clientul standard de plex (nu merge nimic peste o anumita versiune), kodi nu poate fi updatat probabil din cauza versiunii de android 442. De asemenea, plugin-ul de plex sub kodi uneori refuza sa mai primeasca vreo comanda (stop/pauza) si trebuie iesit fortat in home.

Am povestit toate acestea deorece sunt tentat de un zidoo x9s, (ma intereseaza in continuare HDMI IN pentru recording) dar am vazut multe referiri la zdmc in loc de kodi (kodi nu e acceptat?). Intre timp, m-as uita si la x10 dar n-am vazut nimic rezonabil la magazinele noastre inca. Am folosit si un minix u9-h de care sunt incantat pana acum, are de la instalare posibilitate de screen mirroring din telefoane/tablete, dlna, samba server, dar nu are usb 3.0 (desi aici nu stiu daca la chineji chiar se respecta diferentele intre 2.0 si 3.0) si bineinteles nu are hdmi in pentru recording, iar cu netflix exista povestea cu certificarea (merge doar varianta neoficiala care circula pe net). Pe de alta parte se misca excelent (o fi octacore-ul de vina). Are suport bun pe forumul lor si update-uri de firmware (dar si pavo m9 avea, pana l-au lasat balta si a disparut si forumul de suport).

Daca stie cineva sa puna 2 comparatii clare intre x9s si u9-h si respectiv intre x9s si x10 mi-ar fi util sa ma decid daca sa iau un u9-h sau un x9s/x10. Si niste pareri personale de la cei care au avut ocazia sa foloseasca ambele device-uri, si x9s/x10 si u9-h, ar fi binevenite. Pe forumul kodi, ambele sunt foarte bine cotate.

Multumesc,

Ca fost utilizator de tronsmart si zidoo, iti pot spune ca la tronsmart suportul e zero.
Doar reclama de ei.
Ei lanseaza cate un dispozitiv la care reclama primeaza dar suportul ba. Cand isi aduc aminte...
Zidoo X9 este vechi, a fost o incercare pentru cei de la zidoo cu cip-ul mstar. Problema este ca se incalzeste prea mult si a fost abandonata ideea de a mai face vreun device cu acest cip.
Cat despre Zidoo X9S foloseste realtek, suportul pentrul el este ok.
Zidoo X10 aduce suport pentru hdd intern dar si ventilator si probabil nu vrei zgomot.
Referitor la kodi poti instala, dar ZDMC iti ofera niste functii in plus ca suportul audio/ refresh rate 24p/ si altele.
Referitor la netflix merge doar SD pentru ca nu e certificat.
Partea cu recording-ul e doar in 1080p e stabil.
Nu cred ca ai nevoie de usb 3.0, poate te ajuta cu viteze peste 30MB/s si eventual un hard de generatie mai veche care necesita mai multi amperi pentru HDD.

#65
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,003
  • Înscris: 15.04.2011
Mi-a venit vinerea trecuta playerul Zidoo X9S, l-am "imperecheat" cu un LG 49UH8507 și un sistem Samsung HW-K450. Îmi place interfața si cum de mișcă. Vreau sa ma conectez cu contul de Google la magazinul de aplicatii dar îmi dă eroare de comunicare cu serverele Google. Exista vreo solutie?

Am văzut mai multe filme Blu-Ray 1080p, sunt mulțumit de imagine și sunet. Se incalzeste destul de putin.
A venit cu softul 1.3.0 si Android 6.0.1. Am dat cautare acualizari dar zice ca e cu softul la zi, nu ma intereseaza sa il actualizez manual.

Ce nu imi place e ca nu imi merg toate anime-urile pe el...ma asteptam sa nu mai am problema asta. Pe PC cu Pot Player sau VLC imi merg fara nici o problema.

#66
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,003
  • Înscris: 15.04.2011
Am primit azi actualizare la 1.4.8 și am reușit sã adaug contul de Google.

#67
DioBio

DioBio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 08.03.2016
Salutare! Am comandat un zidoo x9s care l-am prins la resigilate la 670 de ron. Peste 2 zile trebuie sa-mi vina. Ma gndesc daca a meritat banii. Oscilam intre Himedia q10 pro, minix neo u9-h si x9s. Ma gandeam sa aiba si un port sata pt ca am deja un hdd care sta degeaba. Am citit toate posturile referitoare la cele 3 simi s-a parut cel mai ok x9s in functie de conexiuni si suport. Totusi, e diferenta mare intre u9-h (vad ca are octa core, dar nu are usb3.0) si x9s? Ma intereseaza mai mult pt kodi, torrent-uri, hbo go, netflix si upc horizon go. Prefer update-urile ota si nu imi plce sa stau sa caut variante custom dw firmware sau android. Care ar fi cel mai stabil dintre cele 3, hardware mai bun, suport bun si cel mai friendly ca interfata? Merci anticipat de raspunsuri!

Edited by DioBio, 08 August 2017 - 22:12.


#68
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDioBio, on 08 august 2017 - 22:08, said:

Salutare! Am comandat un zidoo x9s care l-am prins la resigilate la 670 de ron. Peste 2 zile trebuie sa-mi vina. Ma gndesc daca a meritat banii. Oscilam intre Himedia q10 pro, minix neo u9-h si x9s. Ma gandeam sa aiba si un port sata pt ca am deja un hdd care sta degeaba. Am citit toate posturile referitoare la cele 3 simi s-a parut cel mai ok x9s in functie de conexiuni si suport. Totusi, e diferenta mare intre u9-h (vad ca are octa core, dar nu are usb3.0) si x9s? Ma intereseaza mai mult pt kodi, torrent-uri, hbo go, netflix si upc horizon go. Prefer update-urile ota si nu imi plce sa stau sa caut variante custom dw firmware sau android. Care ar fi cel mai stabil dintre cele 3, hardware mai bun, suport bun si cel mai friendly ca interfata? Merci anticipat de raspunsuri!

X9S e bun pentru kodi.
Netflix doar SD si asta daca mai functioneaza .
HBO go la fel posibil sa nu mearga, cineva sa confirme.

La Himedia Q10pro sau 5PRO.
Netflix doar SD / pe chromecast 2 HD
HBO go merge ok
KODI la fel merge ok inclusiv schimba refresh-ul automat ca la Zidoo X9S.
La calitate video parere personala mi s-a parut mai bun Himedia Q5 PRo.
Daca mai astepti putin o sa apara ZIDOO H6pro

Edited by adiatric, 09 August 2017 - 15:51.


#69
Cosminelu5

Cosminelu5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.05.2005
Salut, merita jucaria asta 140 euro?  Multumesc.

#70
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,003
  • Înscris: 15.04.2011
Merita, merg toate filmele mkv sau iso. Am testat HBO GO si nu merge, eu nu sunt afectat pentru ca am toate aplicatiile pe TV.

#71
Cosminelu5

Cosminelu5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.05.2005
Ai cumva posibilitatea sa testezi titrarea catorva filme 3d online? Mie, toate imi apar dublate(pe minix x8). Merci fain.

#72
veltryx

veltryx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.10.2009
Noul Zidoo x20

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate