Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 

ATENTIE: O agentie care te fură pe fată! ( unibet )

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
MariusGabrielP

MariusGabrielP

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.08.2016

View Postobionekenobi, on 22 august 2016 - 10:38, said:

Parerea mea este ca ar trebui anulat pariul si returnati banii.  In regulamentul unibet am gasit doar:

Ofertele „Peste/Sub" și „Handicap" la meciurile neterminate al căror rezultat este deja stabilit înainte
de întrerupere și/sau orice următoare continuare a desfășurării nu ar putea produce un rezultat diferit
al respectivelor oferte, vor fi determinate pe baza rezultatului obținut până la întrerupere.



Dar cazul initiatorului este altul si nu-l gasesc in regulament.  In cazul lui, rezultatul s-a stabileste "dupa"

Da, pentru ca regulamentul este ambiguu, pentru as inclina balanta in favoarea lor, in functie de caz si situatie.

#20
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
90% din meci, inseamna minutul 81+.
rezultatul de la masa verde nu se ia in considerare.
daca de ex, pui under3, se intrerupe in min 85 la 2-0, iar a doua zi se schimba in 0-3 datorita folosiri a mai multi jucatori fara drept, care ar fi decizia corecta?

Edited by pastel3005, 22 August 2016 - 10:43.


#21
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

View PostMariusGabrielP, on 22 august 2016 - 10:24, said:

Ai 400 de posturi in 6 zile. E clar ca habar n-ai despre ce vorbesti, posteaza in continuare poate primesti un premiu pentru ambitie.
Stiu regulamentele, stai linistit, tocmai d-aia am postat problema, sa nu fie si altii tzepuiti ca mine.
Si tu ti-ai facut cont de o zi special ca sa arunci cu rahat in aceasta companie...

View PostMariusGabrielP, on 22 august 2016 - 10:24, said:

Stiu regulamentele
Daca stii posteaza aici un screenshot cu ce se spune in situatia asta, ca vad ca stii sa faci screenshot.

View PostMariusGabrielP, on 22 august 2016 - 10:25, said:

Intreaba orice parior care are cunostinte MINIME si o sa vezi ca am dreptate.
Nu ma duc mai departe cu instanta si chestii, pentru ca sumele sunt mici, ma costa mai mult, dar, sa postez si sa trag un semnal de alarma, nu ma costa nimic.
Repet, regulamentul, unde e regulamentul, ca ala conteaza nu ce spun altii la colt de strada.

View PostSerafim606, on 22 august 2016 - 10:26, said:

Nu ma intereseaza restul pariorilor si ce stiu ei. Eu te-am intrebat daca esti 100% sigur. Daca nu mergi mai departe, doar latri aiurea si nu esti bazat pe ce spui. Daca stiai ca ai dreptate ii ardeai la faza asta. Dar tu esti doar un agitator.
Asa cred si eu, ca omul spera ca facand scandal sa cedeze aia si sa nu aplice regulamentul la el.

Edited by truet, 22 August 2016 - 10:44.


#22
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
pastel 3005, tu ai postat din regulamentul unibet sau din regulamentul altei case de pariuri????

pentru initiator,  vezi am editat primul meu raspuns cu:

Toate ofertele de pariere referitoare la meciuri/evenimente care nu se mai desfășoară deloc sau la
care rezultatul este stabilit la masa verde vor fi declarate nule.

Edited by obionekenobi, 22 August 2016 - 10:46.


#23
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
este din regulamentul unibet, desigur.

#24
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
da scuze ... am gasit,   dar face referire la altceva:

în care organizația oficială
conducătoare nu este recunoscut anterior
(de ex. amicalele între cluburi)





asa e in regulament ... recunoscut in loc de recunoscuta :)

Edited by obionekenobi, 22 August 2016 - 10:53.


#25
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Trebuiau sa fie returnate mizele cu cota de 1.
Asa stiu ca se procedeaza.

Toate casele gresesc, inclusiv bet365 si restul, din cauza asta au chat, problema este ca au depasit durata in care se putea face corectarea.

#26
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Aveai acelasi rezultat (adica meci nul), indiferent la ce casa de pariuri jucai. Cel mult era castigator cu cota 1.

#27
vudupeople

vudupeople

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.01.2008

View PostSerafim606, on 22 august 2016 - 10:24, said:

Daca stii regulamentul, anpc, instanta. Dar sa fii sigur ca il stii si ca ai dreptate. Ca altfel s-ar putea sa pici de prost.
Pariurile nu sunt reglementate de lege. Practic, e ca si cum ai paria in spatele blocului, mica intelegere. Nu exista parghii legale sa iti revendici banii nici in cazul unui castig.
Totusi, avand in vedere ca acestea sunt societati comerciale... poate merge ceva...

View Postobionekenobi, on 22 august 2016 - 10:44, said:

Toate ofertele de pariere referitoare la meciuri/evenimente care nu se mai desfășoară deloc sau la
care rezultatul este stabilit la masa verde vor fi declarate nule.


Asta raspunde destul de clar la intrebare.

Edited by vudupeople, 22 August 2016 - 12:09.


#28
MariusGabrielP

MariusGabrielP

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.08.2016
Se pare ca am avut dreptate, dupa 3 zile de parlamentari pe chat. Mi-au rambursat banii inapoi. Azi am avut o ultima discutie cu dra Carmen de la unibet, i-am zis ca inca astept raspuns, in a 3-a zi de la contestatie si a 13-a dupa ce s-a terminat meciul. Mi-a dat un link de pe futbol24 (uluitor) in care mi-a aratat ca meciul s-a terminat 0-1 si s-a jucat (ceea ce NU s-a intamplat in mod real)

I-am dat in schimb un link de pe fifa.com, site oficial, in care arata ca meciul a fost awarded (0-3 pt oaspeti) avand ca motiv "FAN RIOT on field"

In concluzie, mi-au dat banii inapoi, eu am avut dreptate, DAR, ideea este in felul urmator, fapt pentru care nu imi cer scuze ca le-am facut reclama proasta si i-am acuzat, pentru ca ei trebuiau sa imi dea cota 1 si bani rambursati, IMEDIAT dupa terminarea meciului, nu dupa atata timp in care am dus munca de lamurire cu ei. Oricum mi-am facut cont in alta parte si schimb casa de pariuri. Si pentru amatori care spun ca plang dupa 170 lei sau ceva de genul, nu e vorba de asta, important este sa fie corecti, ca joc sume mari, nu stau in 170 lei.

O poza cu banii rambursati AZI si una cu depunerile mele din august.

Attached Files

  • Attached File  zszs.jpg   43.98K   39 downloads
  • Attached File  szsz.jpg   124.67K   40 downloads


#29
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Erori se intampla peste tot.
Si eu am avut parte de astfel de erori de la diverse companii, dar nu m-am apucat sa scriu peste tot ca sunt niste hoti... am asteptat raspunsul la sesizarea deschisa, si de fiecare data s-a remediat situatia daca am avut dreptate si asa era in contract/regulament ...

Cei cu care vorbesti pe chat nu au putere de a decide, trimit mai departe sesizarea ta si cand vine raspunsul il comunica.

#30
MariusGabrielP

MariusGabrielP

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.08.2016
Tot nu sunt multumit, pentru ca s-au facut ca ploua, l-au pus pierdut si atat, daca nu faceam sesizare si nu trageam de ei 2-3 zile, ramaneu banii la ei. Asta e ideea!

#31
Kretos

Kretos

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.02.2017
Nu va bagati banii in poker.ul de la unibet pentru ca veti ramane fara ei 100%. Yo am patit in felul urmator: tot bagam bani si ii pierdeam in badbeat.uri...adica daca aveam full de valeti sau popi, altul avea de asi. Dupa ce tot am jucat la cash si am pierdut, am inceput sa joc la turnee...acolo mi.am dat seama ca era unibet.ul e o mare teapa. Dc? Pt ca am observat la mai multe turnee ceilalti jucatori nu.si iau banii unii la ceilalti(la all in)...joaca extrem de strans, iar cand platesti tu sau ceri all in in preflop...esti platit spre ex cu a4 (carti cu care a facut chinta), sau esti platit cu un poket mai mic, cu care duce pt ca ii intra a 3-a carte si are set. Pe langa toate astea...adica, ca joci cu botii si tu crezi ca joci cu persoane...mi.am cautat id.ul de inregistrare pe www.sharkscope.com si acolo nu apare, deoarece nu este inregistrat...iar eu am contul de aprox.2 saptamani.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate