Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Sclav in Irlanda...

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
liamo

liamo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.08.2015
No fcuking comments:

http://www.irishtime...meath-1.2762326



#2
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Articol complet fara sa va abonati http://www.independe...h-34980616.html
Se pare ca "stapanii" lor sunt tot romani. Posted Image

Edited by SpeedDemon, 21 August 2016 - 15:18.


#3
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 907
  • Înscris: 30.01.2006
Poate ca ar fi fost o stire interesanta daca nu ne-ar fi obligat sa ne inscriem pentru a o citi. Cineva are vreun rezumat?

#4
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
TLDR: romani tepuiesc alti romani.
si 23 de muncitori nu-s in stare sa bage in spital 3 barbati si 3 femei in asa fel incat sa necesite sprijin motoric total pentru restul existentei biologice?

#5
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Deja e "veche" stirea.
Niste romani tineau cu japca alti romani la munca. Le-au luat pin-urile de la cardurile bancare si ii exploatau.

Vrei sa vezi ce inseamna cu adevarat sclavie, uita-te dupa stiri, documentare cu romani care sunt cu adevarat sclavi in Sicilia si nu doar acolo ci pe teritoriul intregii Italii, in Spania, etc.

#6
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 06.03.2016
sună a ''The first world problem"

#7
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
http://stirileprotv....tot-romani.html
Vad ca a aparut si la stirile noastre aseara.

#8
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Pariez ca e mina ISIS. Musulmanii astia...

#9
andrei19031980

andrei19031980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 19.08.2016

View Postliamo, on 21 august 2016 - 15:13, said:


Daca nu le-au placut munca pe bani putini da' siguri din Romania.... ce sa le faci? Daca alergi cu coshu la pomul laudat s-ar putea sa te alegi cu merele din plop. Bravo alora care-i slugareste. Prostia in viata se plateste.

#10
lotharragnar

lotharragnar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 14.08.2016
Stirea asta sa fie invatatura de minte pentru oricine care vrea sa se angajeze undeva   indiferent ca-i in tara sau in afara
Nu te bagi aiurea ca musca-n lapte...documenteaza-te  inainte  sa te  duci la interviu, indiferent ca-i vorba  despre vreo   companie privata , firma , plantatie, magazin,     ca vezi bine ce patesti.  

Pe bune, aia n-au observat nimic dubios la angajatori, mai ales ca erau romani cu moaca de gipsilani?

Edited by lotharragnar, 21 August 2016 - 16:19.


#11
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View PostBaghe, on 21 august 2016 - 15:16, said:

Poate ca ar fi fost o stire interesanta daca nu ne-ar fi obligat sa ne inscriem pentru a o citi. Cineva are vreun rezumat?

Hai ca-ti fac eu rezumat, ca si asa treaba asta se intampla nu departe de unde locuiesc.....Deci vin niste unii din Ro, de obicei analfabeti, fara nici o meserie....dar vor sa faca ei bani...Rezultatul e ca sunt intampinati de ceva romulani veniti de multi zeci de ani pe aici, care-i pun la multa munca pe bani putini sau deloc....fara acte legale, fara asigurari medicale....sincer, fraierii si-o merita !

#12
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

View Postandrei19031980, on 21 august 2016 - 16:13, said:

Daca nu le-au placut munca pe bani putini da' siguri din Romania.... ce sa le faci? Daca alergi cu coshu la pomul laudat s-ar putea sa te alegi cu merele din plop. Bravo alora care-i slugareste. Prostia in viata se plateste.


Multi pleaca pentru ca nu mai au incotro pe aici, dar sunt si destui ce cred ca se vor imbogati.

Edited by Rixthinna, 21 August 2016 - 16:59.


#13
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Deci ei sunt diaspora?

Quote

Daca nu le-au placut munca pe bani putini da' siguri din Romania
putini sau deloc, dar macar e acasa, nu? Desi preturile sunt cam lafel ca in Germania
E criza de forta de munca in Ro?

#14
andrei19031980

andrei19031980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 19.08.2016

View PostRixthinna, on 21 august 2016 - 16:58, said:

Multi pleaca pentru ca nu mai au incotro pe aici, dar sunt si destui ce cred ca se vor imbogati.

Vrajeala de 2 lei. Multi pleaca, ca crede ca acolo curge laptele si mierea, nu stiu sa faca mai nimic si cred ca daca freaca pooola 8 ore pe zi le da dreaq 50-100 lei pe zi in banii nostrii ca zic ei in prostia lor "acolo se respecta munca omului'

Edited by andrei19031980, 21 August 2016 - 17:42.


#15
Tommy999

Tommy999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 24.07.2016

View Postandrei19031980, on 21 august 2016 - 17:41, said:

Vrajeala de 2 lei. Multi pleaca, ca crede ca acolo curge laptele si mierea, nu stiu sa faca mai nimic si cred ca daca freaca pooola 8 ore pe zi le da dreaq 50-100 lei pe zi in banii nostrii ca zic ei in prostia lor "acolo se respecta munca omului'
mare dreptate, toti vor case mari, masini scumpe si iphone/samsung s7

#16
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 01.05.2006

View Postady_77, on 21 august 2016 - 16:40, said:

Hai ca-ti fac eu rezumat ...
fraierii si-o merita !

Asta-i ca aia cand vine unu si te rupe in bataie si apoi vin niste oameni inteligenti si-ti spuna ca ce prost esti si ca oricum e vina ta ca nu te-ai dus de mic la sporturi gen box, karate etc. si deci iti meriti soarta ba chiar e pacat nu ti-o iei in fiecare zi.

Iar altii, la fel de inteligenti binenteles, se bucura de necazul acelor oameni doar pt ca acestia au incercat si au indraznit sa spere la o viata mai buna.

Oricum pe ei ii respect pentru ca ei chiar au incercat sa faca ceva cu viata lor, nu ca alti cocalari care asculta manele si beau bere la pet in timp ce scriu mizerii pe forumuri.

#17
andrei19031980

andrei19031980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 19.08.2016
... am uitat sa mai specific un lucru, pe care mi l-au spus multi prieteni care muncesc pe afara.... daca noi ca tara ne0-am respecta si maine am incuraja emigrantii si cetatenii tarii noastre cu salarii decente adica undeva la 2000 euro/luna pe emigrant DAR cu investitii SERIOASE dpdv ECONOMIC al STATULUI ROMAN noi am fi o piata de munca FOARTE AVANTAJOASA pentru toti emigrantii din UE. Degeaba castigii 1000 euro ca emigrant in afara daca pe un kil de cartofi dai 3 euro, pe o bere dau 1-2 euro, pe un pachet de tigari dai undeva la 6-7 euro minim sau pe chirie dau 200-300 euro minim. Daca ar afla strainii ca-n Romania exista FIBRA optica in 30-40 % din casele romanilor in situatia in care englezul sau francezul HABAR NU AU ce este aia si plaltesc zeci de euro ca "prostii pentrui o coneziune de RAHAT de genu DOCSIS-ul UPC-ului este "serviciu internet premium"... asta o situatie BANAL REALA....
RUSINE CELOR CARE NE CONDUC. In loc sa atragem forta de munca ieftina am ajuns la concluzia ca ROMANUL IN TARA LUI "INCURAJAT DE STATUL ROMAN" AJUNGE SLUGA LA STRAINI.
Ce are UE dpdv al preturilor la produse SUPERIOR Romaniei sa nu fie in stare autoritatile romane sa pastreze forta de munca locala si sa atraga alta forta de munca straina sa DEZVOLTE PIB-ul tarii. NU AU CREIER, iar cine voteaza incompetemntii  sunt mai incompetenti ca ei si isi merita soarta. Mai mare rasul, sluga la straini in timp ce cei care ne conduc FURA TARA de RUPE NUMAI DINTR-O SEMNATURA DE PIX Posted Image. Ai ajuns ca roman sa ajungi sluga la straini, sa te strangi din "bugi" sa aduci un ban in plus la familie in timp ce altii fura miliarde si in poola ii doare de soarta ta

Edited by andrei19031980, 21 August 2016 - 20:31.


#18
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View Postandrei19031980, on 21 august 2016 - 20:29, said:

... am uitat sa mai specific un lucru, pe care mi l-au spus multi prieteni care muncesc pe afara.... daca noi ca tara ne0-am respecta si maine am incuraja emigrantii si cetatenii tarii noastre cu salarii decente adica undeva la 2000 euro/luna pe emigrant DAR cu investitii SERIOASE dpdv ECONOMIC al STATULUI ROMAN noi am fi o piata de munca FOARTE AVANTAJOASA pentru toti emigrantii din UE. Degeaba castigii 1000 euro ca emigrant in afara daca pe un kil de cartofi dai 3 euro, pe o bere dau 1-2 euro, pe un pachet de tigari dai undeva la 6-7 euro minim sau pe chirie dau 200-300 euro minim. Daca ar afla strainii ca-n Romania exista FIBRA optica in 30-40 % din casele romanilor in situatia in care englezul sau francezul HABAR NU AU ce este aia si plaltesc zeci de euro ca "prostii pentrui o coneziune de RAHAT de genu DOCSIS-ul UPC-ului este "serviciu internet premium"... asta o situatie BANAL REALA....
RUSINE CELOR CARE NE CONDUC. In loc sa atragem forta de munca ieftina am ajuns la concluzia ca ROMANUL IN TARA LUI "INCURAJAT DE STATUL ROMAN" AJUNGE SLUGA LA STRAINI.
Ce are UE dpdv al preturilor la produse SUPERIOR Romaniei sa nu fie in stare autoritatile romane sa pastreze forta de munca locala si sa atraga alta forta de munca straina sa DEZVOLTE PIB-ul tarii. NU AU CREIER, iar cine voteaza incompetemntii  sunt mai incompetenti ca ei si isi merita soarta. Mai mare rasul, sluga la straini in timp ce cei care ne conduc FURA TARA de RUPE NUMAI DINTR-O SEMNATURA DE PIX Posted Image. Ai ajuns ca roman sa ajungi sluga la straini, sa te strangi din "bugi" sa aduci un ban in plus la familie in timp ce altii fura miliarde si in poola ii doare de soarta ta

statul ? din nou statul ?
il inviem pe ceasca ?
dar de ce l-ati impuscat ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate