Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Traseu bacau constanta, sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Maryus0234

Maryus0234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 13.05.2009
Buna ziua,
Vreau sa plec spre constanta in noaptea aceasta. Am o nelamurire legata de traseu. Voi merge bacau-focsani-braila- slobozia.
Sa ma duc pana in slobozia sausa o iauin josla viziru? Gps.ul maduce prin slobozia
Multumesc anticipat

#2
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
pai cred ca daca e cu hartile la zi stie el gps-ul pe unde sa te duca

#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
din ce stiu de la alte persoane, pe la slobozia este cel mai ok, exact acelasi oras de plecare si destinatie ca tine.

#4
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
Bucata pana ce intri pe autostrada este destul de aiurea si multi fac prostii. Eu mereu o iau pe la viziri si nu intru pe autostrada decat la Constanta, pe bucata aia mica de A4.

#5
grifonul_alb

grifonul_alb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 27.07.2007
Daca nu esti doritor de viteza, Bacau, Focsani, Braila, la iesirea din Viziru , fa stanga si apoi treci Dunarea pe podul de la Giurgeni-Harsova.
Daca esti doritor de viteza, atunci Bacau, Focsani, Buzau, Urziceni, stanga spre Slobozia si apoi pe autostrada.

Tu alegi.

#6
Maryus0234

Maryus0234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 13.05.2009
O sa.mi incerc norocul pe la giurgeni harsova, sper sa fie ok drumul, multumesc de ajutor

O sa.mi incerc norocul pe la giurgeni harsova, sper sa fie ok drumul, multumesc de ajutor

#7
grobianu

grobianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 15.04.2009
Drumul e ok. Pt. ca mergi noaptea, iti recomand sa conduci cu atentie incepand de la Viziru. Sunt sate multicele si, in unele curbe, lipsesc indicatoarele. Apoi, dincolo de Harsova, ai multe dealuri pe care noaptea nu prea le sesizezi din prima deci, atentie, mai ales la depasiri!
Daca alegi varianta cu Slobozia, mai mult ca sigur, gps-ul te va baga pe la Baraganu, Fetesti spre A2 (nu vei trece prin Slobozia, Drajna, A2; asta ar fi o a treia varianta, ocolitoare). Drumul de la Baraganu spre A2 este ok si, in total, mai lung cu cca 40 km.
Avand in vedere ca este ceva drum Bacau-Constanta, ca este noapte, si ca este sambata spre duminica (adica A2 nu este aglomerata!), eu unul as merge pe autostrada, pe la Baraganu, ca sa evit oboseala mersului prin sate si sa ajung mai repede.

#8
gyan338

gyan338

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.09.2011
La intoarcere poti incerca drumul spre Slava Rusa - Macin - BAC Braila (~20 lei)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate