Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

RCS & RDS Teste 500 & 1000 mbps: KAON AR4010

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
1912 replies to this topic

#1909
liviuZ1969

liviuZ1969

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.01.2008

View Postradutuby, on 12 ianuarie 2017 - 19:50, said:

Am vazut ca la usb storage apare ceva de genul   "The router mounted an USB media. DLNA server started on this router."

Inca tot nu se poate accesa din extern acest dispozitiv.

Eu cand am conectat pe USB un HDD, a picat netul. Si pe fir si pe WI-FI. revenea, pica din nou, resetam reteaua iar o deconecta de la net. Apoi am scos HDD-ul de pe USB, totul a revenit la normal. O porcarie.

View PostVlad_22, on 12 septembrie 2020 - 14:13, said:

Au mai apărut ceva update-uri firmware la acest Kaon? Mă interesează cum sta cu acoperirea, că dacă langa el obțin 400-500 mbps, iar la 5m de el, semnal varză și 2-3 mbps, nu mersi. Plus că la 5 ron chirie lunara sau aia 230-240 Ron cat cer pe el, găsești o sumedenie de variante mult mai bune și cu acoperire net superioara.

Cu acoperirea e praf. Eu am renuntat la reteaua wifi a acestui ruter si mi-am achizitionat un Tenda AC1200 Smart Dual Band si  pe WIFI totul este super, fara intrerupei si cu o raza de acoperire dubla (are 5 antene)

#1910
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pe logica asta daca e sa iei unul cu 10 antene ti se va dubla iar acoperirea.

#1911
catalin49

catalin49

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.03.2006
are cineva setarile de la tr-069 ar-4010ap

Edited by catalin49, 27 January 2021 - 19:16.


#1912
darzu

darzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.12.2014
Salut,

am o problema cu port forwardul la echipamentul Kaon AR4010 brusc s-a oprit si nu mai functioneaza, setariile sunt facute si au fost refacute dar nu face nimica, am testat cu diferite tooluri sa vad daca se deschide ceva pe extern, dar nimica.
Aveti vreo idee ce as putea sa fac, in afara sa dau inapoi la Digi sa primesc un alt model pe care ar trebuii sa platesc si cost custodie?
Sunt foarte multumit la vitezele pe care pot obtine cu acest router unde 900Mbs+/900Mbs+ iar am mai luat vreo 2 routere si nu trec de 500Mbs (Dlink DIR882 / Tenda AC8)

Multumesc

#1913
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Poate nu-i de la router?
https://forum.softpe...nat-cgn-la-rds/

Edited by Znevna, 17 July 2022 - 13:55.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate