Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

RCS & RDS Teste 500 & 1000 mbps: KAON AR4010

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
1912 replies to this topic

#1495
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Care este MGCP si nu SIP.

#1496
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 27.08.2007
Ce setări trebuie făcute în acest router pt ca wifi le 2.4ghz să se sincronizeze la 300mbps cu placa de pe laptop ? Placa duce 300mbps pt că dacă pun încă un router după Kaon se sincronizează la 300mbps, numai cu Kaon nu vrea, maxim 144mbps duce cu Kaonu. Mulțumesc

#1497
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Cu ce router se sincronizează la 300Mbps? Cu routerul tău sau cu routerul Kaon?

#1498
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 27.08.2007
Cu routeru meu un Sagemcom AC5655v2 ramas de la Telekom. Până la urmă am reușit și pe Kaon. Acum se sincronizează la 300 și am eliminat Sagemcomu

#1499
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 27.08.2007
Da..a stat ce a stat in 300mbps acu a cazut iar la 144mbps. Praf Kaonu asta. Am pus inapoi routeru meu

#1500
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Pentru ca wmm, pentru ca wifi păstaie etc etc... Dacă ai doar dispozitive n acel kaon nu e prea util.

#1501
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 27.08.2007

View Postxeleron, on 26 februarie 2018 - 19:48, said:

Pentru ca wmm, pentru ca wifi păstaie etc etc... Dacă ai doar dispozitive n acel kaon nu e prea util.

Un singur dispozitiv e wifi N, 2 sunt AC si inca 3 pe cablu

#1502
jjohnny29

jjohnny29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 30.06.2008
La KAON AR4010 daca am access de admin este vre-o varianta sa pot activa remote management? Daca da , cum ?
Multumesc anticipat

#1503
Zombehenzi

Zombehenzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 30.01.2010
Buna ziua
Am abonamentul FiberLink 300 si detin un router TP Link C2 AC750 dual band gigabit care nu imi transmite semnalul wireless  la device-urile mele (telefoane, laptop), raman cateodata fara semnal cand ma aflu in cate un joc online cand mi-e lumea mai draga. Acest lucru ma scoate din sarite. Doresc sa schimb routerul cu modelul KAON AR4010.
Pe aceasta cale am rugamintea sa-mi spuna cineva daca acest router oferit de RDS daca este mai bun si poate transmite fara probleme semnalul fara intreruperi intr-un apartament de 56 mp confectionat din placi de beton, pozitionarea routerului fiind exact in mijlocul apartamentului. Daca schimbarea imi aduce vreun plus de calitate a semnalului, daca merita investitia. Eventual DIGI Helper poate imi da vreun sfat pe aceasta cale.
Va multumesc

Edited by Zombehenzi, 21 March 2018 - 17:42.


#1504
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Eu il am intr-un apartament similar cu al tau si bate peste tot in apartament (inclusiv pe 5 GHz, nu doar pe 2.4 GHz). Faza e ca nu il tin pe hol, ci in una din camere (in dormitor).

Ia si fa comanda pentru el, poti sa optezi pentru chirie lunara si in caz ca nu esti multumit de el se poate preda dupa 1 luna. Chiria lunara este de 4,8 lei.

#1505
Zombehenzi

Zombehenzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 30.01.2010
Iti multumesc dle Calalin

#1506
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Nu-ți poate garanta nimeni. Îl iei și îl încerci. Semnalul Wi-Fi înseamnă semnal radio, care este supus degradării, în funcție de condițiile locale. Pereții din beton nu te avantajează deloc, când vine vorba de Wi-Fi. Banda de 5GHz să te aștepți să-ți funcționeze doar în încăperea în care se află routerul.

#1507
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
@mhanor
Daca e vorba de un echipament profesional, vei avea acoperire pe 5GHz în tot apartamentul!

Edited by DieselCRDI, 21 March 2018 - 20:30.


#1508
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Ce înseamnă profesional pentru tine? Normele de emisie radio nu au treabă cu eticheta casnic sau profesional. Sau îți iei acces point de exterior, ca să-l instalezi în casă? Și acestea funcționează tot pe baza unor norme.

Edited by mhanor, 21 March 2018 - 22:35.


#1509
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Așa cum un range extender are un semnal mai bun decât un router, așa și un echipament folosit în bănci/aeroporturi/hoteluri/etc care nu sunt din clasa SOHO, ci sunt din clasa profesională, pe lângă fiabilitatea sporită, au și raza de acțiune semnificativ mai mare/bună.

Exemplul personal: Archer C7 vs Ubiquiti Pro.
În ultima cameră, cu C7, abia prindeam 2 liniuțe pe 5GHz. Acum, 4-5. In plus, nu se mai blochează, indiferent de numărul clienților WiFi.

Și că sa revin la partea cu acoperirea pe 5GHz, sunt șanse mari să aibă acoperire pe 5GHz și cu Kaon, chiar daca nu la semnal maxim.

Scuze de posibilul off-topic!

#1510
skodann

skodann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.02.2007
Care este ultima versiune de soft pentru AR 4010?

#1511
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Firmware Version: v1.01.30

#1512
TMGames

TMGames

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.12.2016
Buna ziua ...am o nelamurire:
De fiecare data cand incerc sa vad daca am un port deschis (KAON)...accestea apar ca fiind inchise. Am un ONT de la Huawei si din el pleaca conexiunea la AR 4010 apoi la PC.
Am facut  port forwarding selectand mai intai un IP static DHCP apoi PF pe port 80 la acel ip. Am un domeniu creat in NO-IP dar nu il pot accesa in browser desi acelasi domeniu apare la prietenul meu in browser. Ce pot sa fac?

Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate