Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Portare

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
lost2209

lost2209

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 24.04.2008
Vreau sa portez un numar pe Digi. Mai am o luna de abonament la actualul provider. in ce data sa fac noul contract in asa fel incat sa nu platesc vreo taxa de reziliere?

#2
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
la data finalizarii contractului

#3
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010
Taxa de reziliere este ilegala, se poate intrerupe un contract in orice moment!
In schimb, se poate plati o suma, daca a fost achizitionat un telefon mobil (sau alt produs).

http://legestart.ro/...-asemenea-taxa/

#4
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Iar incep astia cu taxa ilegala ca au auzit ei ca e asa... e plin netul de ei. Problema e ca in viata reala nu functioneaza cum cred ei.
Pentru o luna amarata nu fa prostia sa iti complici viata si sa te tiganesti, asteapta sa platesti ultima luna din contract (ca se plateste abonamentul in avans) si dupa aia initiaza portarea.
Dupa aia va mai veni o factura in cazul in care ai depasit resursele din abonament, daca nu ai depasit va veni 0.

#5
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
eu as zice ca pentru 2 euro amarati economie pe care o faci la digi, sa ramai mai bine in reteaua ta.... daca nu e telekom cumva...

Edited by jericho, 18 August 2016 - 07:45.


#6
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Nu stiu de unde isteria asta cu Digi... probabil din cauza ca par ieftini, dar cand faci o analiza iti dai seama ca nu e chiar atat de ieftin comparativ cu ce ofera gigantii Orange si Vodafone la oferte, chiar si la cele publice afisate peste tot.

#7
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 11.01.2007
Argumente sunt multe,de ambele părți.

#8
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005

 bits, on 18 august 2016 - 07:45, said:

Argumente sunt multe,de ambele părți.
singurul argument care conteaza e semnalul.... fara el, orice oferta e degeaba.... iar digi stau prost de tot la semnal, cel putin de net... am un stick de la ei, pentru wifi in masina.... cum ai iesit din bucuresti, bye bye wifi...

#9
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Unde mai exact la dupa ce iesi din Bucuresti?

#10
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

 lost2209, on 18 august 2016 - 06:55, said:

Vreau sa portez un numar pe Digi. Mai am o luna de abonament la actualul provider. in ce data sa fac noul contract in asa fel incat sa nu platesc vreo taxa de reziliere?
Daca ai cumva abonament la 'tarzii de Orange atunci anunta-i de reziliere cu minim 2-3 saptamani inainte sa expire contractul. In caz contrar te mai tin o luna legat de ei pe motiv ca nu i-ai anuntat din timp.

 truet, on 18 august 2016 - 07:43, said:

Nu stiu de unde isteria asta cu Digi... probabil din cauza ca par ieftini, dar cand faci o analiza iti dai seama ca nu e chiar atat de ieftin comparativ cu ce ofera gigantii Orange si Vodafone la oferte, chiar si la cele publice afisate peste tot.
Chiar vreau sa vad cum pot sa bata Orange sau Voda ofertele Digi. Ca imi ofera 3-5GB la 15 Euro, dar cu viteza dubla pe 3G? Sau 5GB pe 4G la 20 Euro?

Ia stai, parca nu Orange sunt cei care au cel mai praf semnal in foarte multe locatii? Stau la 2km de un oras cu 160.000 locuitori, iar cu Orange aveam semnal 3G 0 si pe 2G trebuia sa ma lipesc de geam sau sa ies in strada ca sa pot purta conversatii fara sa mi se intrerupa convorbirea.
Dar pe Digi am semnal din orice colt al casei.
La fel si cand fac drumetii pe munte. Orange e zero daca nu urc in varful muntelui, dar pe Digi zbarnaie Youtube si 9Gag.

Edited by Hider141, 18 August 2016 - 08:04.


#11
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 danutz1, on 18 august 2016 - 07:59, said:

Unde mai exact la dupa ce iesi din Bucuresti?

Probabil din otopeni, aeroport...
Nu zic ca nu sunt probleme, dar fata de cum erau acum 2 ani sunt fooarte buni!
Doar in Romania trebuie sa ai semnal si in gura de sarpe, altfel nu mai e buna reteaua...
@OP portezi cand nu mai esti in perioada obligatorie de contract sau dupa ce s-a emis ultima factura. Asa e cel mai bine.

#12
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005

 danutz1, on 18 august 2016 - 07:59, said:

Unde mai exact la dupa ce iesi din Bucuresti?
iesi pe oricare din autostrazi (pitesti, constanta sau ploiesti) si o sa vezi...
mergi pe orice drum de dealuri/munte si iar o sa vezi...
mergi pe centura de nord a bucurestiului si iar vezi...

 Hider141, on 18 august 2016 - 08:02, said:

Daca ai cumva abonament la 'tarzii de Orange atunci anunta-i de reziliere cu minim 2-3 saptamani inainte sa expire contractul. In caz contrar te mai tin o luna legat de ei pe motiv ca nu i-ai anuntat din timp.


Chiar vreau sa vad cum pot sa bata Orange sau Voda ofertele Digi. Ca imi ofera 3-5GB la 15 Euro, dar cu viteza dubla pe 3G? Sau 5GB pe 4G la 20 Euro?



vrei abonament la vodafone? du-te in orice magazin si vei primi 6 gb la 40 de lei.... e oferta standard
vrei cartela la vodafone? am eu, 7 euro lunar, 12 gb de net total, garantati (fara sa pun la socoteala promotille de genul vorbesti net primesti sau activarea de bonusuri gratuite din myvodafone)... iarasi oferta standard

si toate astea sunt 4g

Edited by jericho, 18 August 2016 - 08:25.


#13
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Iti faci abonament la digi si dupa o luna te portezi linistit. Iti inlocuieste numarul primit initial la abonare cu numarul portat. Fara nici-un ban.

#14
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

 Hider141, on 18 august 2016 - 08:02, said:

Daca ai cumva abonament la 'tarzii de Orange atunci anunta-i de reziliere cu minim 2-3 saptamani inainte sa expire contractul. In caz contrar te mai tin o luna legat de ei pe motiv ca nu i-ai anuntat din timp.
Nu trebuie sa anunte nimic, plateste doar ultima factura din perioada aia de 24 de luni semnata si apoi face portare cand doreste, operatorul de la care ai plecat va emite o ultima factura dupa ce se face portarea care poate fi chiar si cu minus.

 Hider141, on 18 august 2016 - 08:02, said:

La fel si cand fac drumetii pe munte. Orange e zero daca nu urc in varful muntelui, dar pe Digi zbarnaie Youtube si 9Gag.
Eu pe unde am fost Vodafone era cel care avea semnalul cel mai bun, 2G bineinteles, urmat de Orange.

 easy90rider, on 18 august 2016 - 08:15, said:

Doar in Romania trebuie sa ai semnal si in gura de sarpe, altfel nu mai e buna reteaua...
Pentru cei ce se mai duc pe la munte, pe la padure e important, pentru cei ce stau doar in oras conteaza mai putin asta cu acoperirea si semnalul...

#15
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005

 easy90rider, on 18 august 2016 - 08:15, said:

Probabil din otopeni, aeroport...
Nu zic ca nu sunt probleme, dar fata de cum erau acum 2 ani sunt fooarte buni!
Doar in Romania trebuie sa ai semnal si in gura de sarpe, altfel nu mai e buna reteaua...
asta inseamna sa fii fan, bravo... ai facut si tu o gluma...
daca iti caut posturi de acum 2 ani, fac pariu ca nu recunosteai pe vremea aia cat de varza sunt digi... cum nu o faci nici acum...
daca altii au semnal, digi de ce sa nu aiba? doar in romania suntem obisnuiti sa primim servicii proaste si sa le platim... dar ce conteaza ca nu am semnal, e ieftin...

#16
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 truet, on 18 august 2016 - 08:28, said:

Nu trebuie sa anunte nimic, plateste doar ultima factura din perioada aia de 24 de luni semnata si apoi face portare cand doreste, operatorul de la care ai plecat va emite o ultima factura dupa ce se face portarea care poate fi chiar si cu minus.

Eu pe unde am fost Vodafone era cel care avea semnalul cel mai bun, 2G bineinteles, urmat de Orange.

Pentru cei ce se mai duc pe la munte, pe la padure e important, pentru cei ce stau doar in oras conteaza mai putin asta cu acoperirea si semnalul...
Am fost si la padure si la munte si in unele zone era semnal digi si nu era orange/vodafone Posted Image
Vodafone nu va avea semnal bun, mai ales in nord, unde au semnalul buruiat de ucrainieni...
Orange a facut o prostie cu RAN sharing-ul cu Vodafone, unde aveam semnal acum 2 ani pe orange, acum nu mai am...
@jericho acum 2 ani aveam RN. Si nu aveam semnal peste tot, dar nu am murit.

L.E. Mi-am adus aminte ca, acum o luna am fost la Hotel Mirage Snagov pe DN1. Orange avea doar edge si uneori nici ala nu se conecta adica nu puteai apela. Digi H+, cu 7-8Mbit/s. Am consumat 1-2GB de net pe zi.

Edited by easy90rider, 18 August 2016 - 09:01.


#17
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

 jericho, on 18 august 2016 - 08:23, said:

iesi pe oricare din autostrazi (pitesti, constanta sau ploiesti) si o sa vezi...
Luni m-am intors in Bucuresti pe A1, semnal pe toata distanta.
Luna trecuta am fost la Constanta pe A2, la fel.

 jericho, on 18 august 2016 - 08:23, said:

mergi pe orice drum de dealuri/munte si iar o sa vezi...
Care mai exact drumuri de munte?

 jericho, on 18 august 2016 - 08:23, said:

mergi pe centura de nord a bucurestiului si iar vezi...
Pe acolo n-am fost dar au trecut altii si iata rezultatul:
Attached File  Untitled.jpg   333.22K   53 downloads

Revin cu intrebarea:
unde mai exact ai fost si nu ai acoperire?
Ce ai enumerat mai sus ti-am aratat ca nu asa stau lucrurile.

#18
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
Ai semnal un drac, am fost weekendul asta până la Constanța și era semnal de net din 50 în 50 de km

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate