Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Model reclamatie injurii .

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014
Salutare Softpedia , am si eu nevoie de un model de reclamatie privind injuriile , ma poate ajuta cineva ?
Multumesc :D

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Si ce vrei sa faci cu el ? Daca iti zic eu cateva si le dai la judecator, se supara pe tine si te baga la racoare Posted Image

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
varianta cea mai simpla e asta: "doamna educatoare, Ionel m-a injurat!". inlocuiesti "Ionel" cu numele celui ce te-a deranjat, eventual si "doamna educatoare" cu persoana careia ii adresezi reclamatia.

#4
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014
Lasand gluma la o parte , este vorba de o situatie ce continua de ani buni si macar sanctiunile ce le primeste sa ma indreptateasca .
Deci revin , ma poate ajuta cineva cu modelul ? nu vreau sa stau sa scriu 10 pagini maine la politie si prefer sa le scriu de acasa .

#5
TheRipper0607

TheRipper0607

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 649
  • Înscris: 14.11.2015

 ccristyan, on 16 august 2016 - 19:12, said:

Lasand gluma la o parte , este vorba de o situatie ce continua de ani buni si macar sanctiunile ce le primeste sa ma indreptateasca .
Deci revin , ma poate ajuta cineva cu modelul ? nu vreau sa stau sa scriu 10 pagini maine la politie si prefer sa le scriu de acasa .
cei care pun astfel de intrebari pe forum si-o iau pe coaja rau.....de la userii care n-au nimic de-aface cu subiectul, dar se baga oricum.....
ai incercat pe google?

#6
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014
Da dar am gasit doar contestatii de amenda si ceva cu abuz animale :))
In mare stiu ce ar trebui sa scriu dar doream un model sa nu gresesc si sa fiu nevoit sa o refac maine .

#7
Motansky

Motansky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.08.2016
Sa faci o inregistrare ai incercat?

#8
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Ce sa gresesti? Incepi cu:

Dle Comandant,

Subsemnatul [Gigel], domiciliat in..., buletin seria etc, formulez prezenta plangere impotriva faptuitorului [Ionel] domiciliat in....etc


Si de-aici incepe compunerea. Vei descrie, asa cum te pricepi tu mai bine, cele intamplate. Nu uita sa mentionezi de martori (daca ai) si de probe (inregistrari audio-video).

Quote

Plangerea trebuie sa cuprinda: numele, prenumele, codul numeric personal, calitatea si domiciliul petitionarului, descrierea faptei care formeaza obiectul plangerii, precum si indicarea faptuitorului si a mijloacelor de proba, daca sunt cunoscute.

In principiu, ca forma trebuie sa arate cam asa, doar ca nu e acelasi lucru, ca nu te adresezi procurorului si nu faci plangere penala, asa ca abtine-te sa copiezi mot-a-mot.

Edited by Michidoo, 16 August 2016 - 19:52.


#9
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014

 Motansky, on 16 august 2016 - 19:46, said:

Sa faci o inregistrare ai incercat?

Dap , detin destule .

Multumesc mult Michidoo .

#10
crouchot

crouchot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 03.12.2014
Vorbeste neaparat si cu un avocat. Costa, dar iti poate da sfaturi in perfecta cunostinta de cauza; aici suntem doar amatori.
In cazul unor asemenea plangeri, e important sa ai martori, nu numai inregistrari. In plus, depinde si de cine vorbim: una e un bosorog de pe scara, alta e vreun interlop care sta la baute cu bosii din politie

#11
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015

 ccristyan, on 16 august 2016 - 19:12, said:

Lasand gluma la o parte , este vorba de o situatie ce continua de ani buni si macar sanctiunile ce le primeste sa ma indreptateasca .
Deci revin , ma poate ajuta cineva cu modelul ? nu vreau sa stau sa scriu 10 pagini maine la politie si prefer sa le scriu de acasa .
Iti dicteaza politistul ,degeaba o faci tu de mana acum.
Situatia a mai fost discutata pe forum.
MARE ATENTIE:ai grija,sa enumerezi toate insultele ,exact asa cum au avut loc,cat
si cum s-a intamplat.
De obicei politistii scurteaza ,cu o formulare  generala gen:cutare m-a insultat in mod repetat,etc
De ce nu-l inregistrezi cu o camera si trimite la TV ,sa vezi ce eficienti vor fi politistii.
SAU ,mai bine cu 1000 lei ,1500,2000 maxim,gasesti un colorat ,sa-i extraga toti
dintii ,din gura,ca banuiesc ca are carii de se tot ia de tine.

#12
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014
Scrie undeva ca sunt obligat sa scriu dupa dictare ? Am observat chestia asta cand am depus niste plangeri penale , iti dicteaza cel ce iti ia plangerea dar nu iese chiar realitatea si nici nu iti aduci aminte sa scrii tot ...
Si nu cred ca pot enunta in reclamatie gen : sa imi bag p in m. m. , sa imi sugi p si lista continua :)) si cred ca as ocupa o foaie doar cu injuraturile :))
Iar variantele cu avocat/batut etc , ies din calcul . Sunt doar simple vorbe ce nu ma afecteaza dar macar sa am satisfactia ca plateste pentru ele Posted Image)

Edited by ccristyan, 16 August 2016 - 21:17.


#13
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
chiar pentru injurii n-am depus plangere, dar nu mi-a dictat nimeni nimic, mi-au dat o foaie alba si m-au pus sa scriu cum cred eu de cuviinta. Iar la sfarsit abia s-au uitat pe ea, mi-au luat foaia de hartie si asta a fost. Pentru 2-3 saptamani m-a contactat politistul care se ocupa de caz, a rezolvat problema (da, culmea!), de data asta mi-a dictat el o declaratie cum ca am luat la cunostinta despre masurile pe care le-a luat si peste cateva zile a venit si prin posta o epistola din partea politiei in care au detaliat masurile pe care le-au luat ca sa rezolve situatia.

Asta a fost tot, fara avocat, fara dictari, doar o discutie intre dl politist si impricinat, care se pare ca a dat roade :).

#14
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014
Am depus azi reclamatia , cum era plecat pe teren cel ce se ocupa cu asta , am inregistrat declaratia facuta de acasa :)) .

Cu plangerea aia prealabila stii ceva ? am depus de mult o plangere penala si a fost clasata pe motiv ca nu am depus plangere prealabila ... :))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate