Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Victima agresiune fizica

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

 althea, on 16 august 2016 - 14:30, said:

Să fim blânzi Posted Image
Eu mă întreb de ce nu cere informații de la colegii care l-au ajutat până acum. Nu că aici n-ar primi sfaturi bune.
Din cauza asta am facut afirmatia aia.
Plus ca in realitate i-a invitat sa-l "maseze". Sa dat cocos dar si-a cerut scuze, a dat prea repede si prea mult inapoi.

Edited by arg, 16 August 2016 - 14:39.


#20
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Cred ca lucreaza in cadrul unei structuri sau doar intr-o locatie ce apartine de MAI dar nu ca ce isi imagineaza unii mai sus.

#21
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
I s-a spus ce are de făcut: plângere penală. Mai departe trebuie să-l informeze polițistul de caz că noi aici dacă-l luăm la puricat nu-l ajutăm cu nimic și cine știe încotro se duce topicul
Inițiator, ia și citește câte ceva despre împăcare, pare că te tentează:
http://www.juridice....istinctive.html
http://www.blog.medi...ii-distinctive/

#22
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Faci plangere prealabila, ulterior poti apela la impacarea partilor . Nu te lua dupa promisiunile lor ca iti vor da bani Ti-i vor da pe calea impacarii Ai grija sa nu expire termenul de depunere a plangerii Ia in considerare ca ei erau mai multi, or savarsirea faptei de 3 sau mai multe persoane constituie circumstanta agravanta generala Faptul ca i-ai vorbit urat nu ii da dreptul sa te loveasca, dar poate cere daune morale si poate fi apreciata ca o circumstanta atenuanta pentru individul in cauza exclusiv

#23
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Eu inteleg ca doar individul l-a lovit, restul nu au facut decat sa il inlature dupa ce el s-a urcat pe individ pentru a il imobiliza... nu a fost nici un grup care a sarit pe el.

#24
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

 truet, on 16 august 2016 - 15:09, said:

Eu inteleg ca doar individul l-a lovit, restul nu au facut decat sa il inlature dupa ce el s-a urcat pe individ pentru a il imobiliza... nu a fost nici un grup care a sarit pe el.

Cei din grup trebuiau sa-l opreasca.

Edited by arg, 16 August 2016 - 15:11.


#25
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007

 truet, on 16 august 2016 - 14:11, said:

Stii care e problema... ca pana sa ajunga la judecator trebuie sa treaca de procuror... si acolo se termina cele mai multe cazuri banale precum cel povestit mai sus.
Cunosti tu un cazuri concrete in care pentru un pumn a luat intre 3 si 5 ani? Sunt curios de ce ai ales intervalul acesta.
eu ti-am zis ca nu cunosti legea, da' tu - Batman, Batman...
ia si documenteaza-te :
http://ro.blastingne...r-00749647.html
http://www.mediafax....ionala-14974066
http://juri.ro/ccr-a...in-constitutiei
etc...

#26
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

 arg, on 16 august 2016 - 15:11, said:

Cei din grup trebuiau sa-l opreasca.
Exact asta au facut in momentul in care initiatorul subiectului a devenit agresor acestia l-au oprit.

#27
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
Deci grupul era al initiatorului sau al agresorului?
Oricum pot fi acuzati ca nu au intervenit la timp, plus ca l-au luat la "impins vagoane".

Edited by arg, 16 August 2016 - 15:21.


#28
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013

 arg, on 16 august 2016 - 14:23, said:

A ales bine titlul doar ca nu prea stie ce lume se afla........
Daca demonstreaza ca il cunostea din cadrul activitatii de la MAI se cam incadreaza la ultraj.


Dar poate depune o plangere la politie si sa dea doar numarul de inmatriculare al masini, fara sa specifice numele persoanei si atunci nu mai intra la ultraj :)

#29
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

 arg, on 16 august 2016 - 15:21, said:

Deci grupul era al initiatorului sau al agresorului?
Oricum pot fi acuzati ca nu au intervenit la timp, plus ca l-au luat la "impins vagoane".
Era al celui cu masina inteleg. Cat despre "acuzati ca nu au intervenit la timp" e o prostie... cel mai probabil individul a actionat rapid si acei indivizi au coborat si s-au dus langa ei abia cand au vazut ca se tavalesc pe jos si au incercat sa stinga conflictul cum era normal.

Edited by truet, 16 August 2016 - 15:30.


#30
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

 madutzu25, on 16 august 2016 - 15:21, said:

Dar poate depune o plangere la politie si sa dea doar numarul de inmatriculare al masini, fara sa specifice numele persoanei si atunci nu mai intra la ultraj Posted Image

Daca initiatorul care este angajat MAI si declara ca a avut legatura cu agresorul in timpul serviciului si acesta dorit "sa se razbune" este ultraj.
Este suficient sa zica numarul masini si sa declare ca-l cunostea dinainte.

Edited by arg, 16 August 2016 - 15:35.


#31
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Adica sa declare in fals? Ce sfaturi bune dati... dupa ce ca s-a folosit de date obtinute in mod nelegal de la locul de munca pentru a identifica persoana mai vreti sa adauge si asta...

#32
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015

 truet, on 16 august 2016 - 15:09, said:

Eu inteleg ca doar individul l-a lovit, restul nu au facut decat sa il inlature dupa ce el s-a urcat pe individ pentru a il imobiliza... nu a fost nici un grup care a sarit pe el.

Cuvantul este folosit PROST.
Nu as folosi cuvantul IMOBIOLIZAT, ci "blocat loviturile lui cu scopul de a ma apara!"
Imobilizare inseamna cu totul altceva si cealalt se poate lega de contra-violenta

#33
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Lucram cu materialul oferit de initiator, el a spus ca l-a imobilizat.

#34
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015

 truet, on 16 august 2016 - 15:59, said:

Lucram cu materialul oferit de initiator, el a spus ca l-a imobilizat.

Se poate interpreta ca ala a fost privat de libertate, cand victima n-a facut decat sa se apere.

#35
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015

 moldoveanca-2001, on 16 august 2016 - 16:51, said:

Buna,

trebuie sa renuntati la plangere daca nu vreti sa fiti batut si mai rau.
Astfel de conflicte se rezolva de regula instantaneu, cel mai puternic castiga si celalalt isi accepta conditia. Dvs nefiind cel puternic nu aveti ce sa faceti. O plangere penala il poate supara si mai rau pe cel puternic si tot dvs veti avea de suferi. Va trebui sa va cautati si alt anturaj deoarece cele doua persoane de sex feminin nu se mai vor uita la dvs cu respect

Asta este motivul pentru care trebuie mers pana la capat si aruncat in puscarie
Pentru a avea un exemplu.
Si daca se intampla dupa puscarie, imediat alta puscarie. Intr-un tarziu o sa-i treaca.

#36
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 csl89, on 16 august 2016 - 14:03, said:

Lucrez si eu in cadrul MAI.

L am  identificat dupa numarul de masina si am confirmat dupa poza.
Am dat numele persoanei si data nasterii la politie in plangere............
Cu ce drept ai facut asta ? baza de date se afla la mina oricarui "ofticat " pe viata ?
Ma intreb daca si tu ai merita o plingere penala , ca in tot cazul ala iti va face sigur .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate