Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

LG Urbane 2nd edition LTE

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
mobilmaniac

mobilmaniac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.09.2006
Salutare tuturor. Sunt posesor de LG Urbane, primul model, asta după ce am trecut prin Samsung Gear si Gear Neo. Sunt extrem de mulțumit de Urbane și nu cred ca am nimic ce sa-i reprosez după 10 luni de utilizare, doar ca as vrea ceva mai modern si mai aratos. M-as arunca poate pe un Tag Heuer Connected, chiar dacă e vreo 1500 euro, doar ca nu are heart rate sensor, ceea ce e cam aiurea si are capacul de pe spate din plastic, în loc de metal. Pentru banii aceia ma asteptam la ceva mai mult de la el. Asa ca am probat un LG Urbane 2nd edition LTE, cate arata destul de bine pe mana și are un mare avantaj fata de restul, ca are suport LTE/3G prin SIM incorporat. Aici apare însă și dilema mea: site VDF sa ofere SIM pt el? Am fost la ei și mi-au spus ca e un SIM de date obișnuit și ca nu trebuie nimic special, dar nu erau foarte siguri...

Știți voi cumva dacă e ok cu SIM de date simplu? În rest, doar avantaje cu aceasta varianta: poți sa-ți lași telefonul mult mai departe de ceas, practic oriunde. Poți sa ieși în oraș doar cu ceasul, chiar dacă vei răspunde eventualelor apeluri de pe ceas (ceea ce poate fi prin ciudat). Etc... Mie imi place și prețul e destul de ok. Aveam doar retinerea cu SIM-ul.

#2
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
SIM Nano-SIM deci e standardizat. Cat timp poate folosi frecventele acelei retele e ok.

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G bands HSDPA 850 / 1900 / 2100
4G bands LTE band 2(1900), 5(850)

Edited by asasinuxp, 15 August 2016 - 15:09.


#3
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,953
  • Înscris: 24.04.2013
Conform site LG Italia <http://www.lg.com/it...ne-2nd-Ed-W200E>, foloseste un nano-SIM (deci SIM ca pentru telefoane, dar cel cu dimensiunile cele mai mici). Si suporta voce+SMS+date, nu numai date. Manual in diferite limbi gasesti tot acolo pe site, la suport.

#4
mobilmaniac

mobilmaniac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.09.2006
Ok. Asta stiam deja. Întrebare era daca imi trebuie un SIM cu numar ,altul decat nr meu depe telefon, pt ca operatorii nu pot da 2 SIM-uri pe același nr sau imi ajunge un SIM de date doar? Logic ar fi varianta 2...

#5
mobilmaniac

mobilmaniac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.09.2006
Mi-am luat inima in dinti si am cumparat LG Urbane 2nd edition LTE. Arata mega... se simte foarte robust si nu se compara cu niucun alt smartwatch de pe piata (mai putin Tag Heuer Connected). Soft-ul este acelasi Android Wear, fara modificari, asa ca m-am adaptat rapid la el, dupa primul meu LG Urbane. Problema este ca am luat un SIM dintr-o tableta (SIM de date) pe care ceasul l-a recunoscut, doar ca nu functioneaza functiile atunci cand ies din raza bluetooth-ului... Azi ma voi duce la VDF sa vad care e problema, sper sa nu fie una de compatibilitate de retea sau ceva de genul acesta... Fetele de ceas preinstalate sunt foarte frumoase si au integrate diferite functii (calendar, pasi, cronometru) pe care le poti accesa direct de pe fata ceasului, fara a mai intra in meniu. Chiar sunt foarte incantat de achizitie, doar sa rezolv problema SIM-ului.

#6
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Cum sta cu bateria? LG G Watch R pe care il am tine cam 2 zile in mod normal.

#7
mobilmaniac

mobilmaniac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.09.2006
Nu stiu inca cum sta cu bateria pentru ca azi toata ziua am incercat sa fac sa fu ctioneze SIM-ul... Cei de la VDF nu au reusit sa ma ajute prea mult, asa ca o sa iau eu forumurile la purecat, in speranta ca voi gasi ceva. In USA, AT&T are un serviciu special pt acest ceas, numbersync... La noi nu a auzit nimeni de asa ceva. Sper sa nu fiu nevoit sa-l returnez pt ca imi place mult si mi-ar placea sa-l pot utiliza la maxim. Azi voi mai face niste teste cu alte SIM-uri sa vad daca nu-i dau de cap. SIM-ul actual e doar de date si cei de la VDF ziceau sa incerc si cu unul de voce...

#8
mobilmaniac

mobilmaniac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.09.2006
Ok... se pare ca am descifrat misterul acestui ceas. In Romania functia de numbersync nu fu ctioneaza, ca atare ceasul u poate fi considerat ca o extensie a telefonului atunci and iesi din raza BT. Din pacate nimeni nu stie asta si a grebuit sa descopar pe banii mei.

Am pus intr-un final un SIM cartela cu voce si date. Functioneaza, doar ca e practic un device total independent de telefon. Poati face apeluri dar toate vor fi de pe numarul cartelei si nu vor avea nicio legatura cu nr din telefon, asa ca e inutil. Mai rau, daca ai SIM in ceas, nici apelurile de pe telefon, care normal vin pe BT pe ceas, nu mai sunt transmise. Deci o struto-camila care la noi nu functioneaza. Am dat peste acest film ([ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VvzQfAQTzIA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]) care m-a luminat despre ce se intampla in USA cu acest ceas. La ei functioneaza acel numbersync, dar cu foarte mari resurse mancate.

Cred ca inca e prea la inceput acest gen de device-uri si nu s-a gandit nimeni la cum vor functiona. La noi nu merg. Acuma trebuie sa ma deciddaca il dau inapoi si revin la vechiul LG Urbane sau il pastrez si il folosesc fara SIM, doar pt ca arata f bine...

Edited by mobilmaniac, 17 August 2016 - 22:42.


#9
mobilmaniac

mobilmaniac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.09.2006
Am descopeeit ca e foarte comod sa merg la alergat sau in club sau pe stadion, fara telefon. Pot pune SIM-ul din telefon in ceas si am acces la telefon fara a-l mai lua cu mine. Atata ca nu pot face poze si posta pe social media, in rest e mult mai lejer decat sa car telefonul in locuri aglomerate sau unde nu am unde sa-l tin

#10
mobilmaniac

mobilmaniac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.09.2006
După 2 luni de utilizare, pot spune ca e cel mai bun smartwatch pe care l-am avut. Bateria tine 2 zile, mai ales daca e oprit peste noapte. Calitatea fabricației e foarte buna și arata foarte bine pe mana. Nu am avut probleme de soft pana acuma. Totul se misca f usor si frumos. Recomand cu caldura...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate