Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Conectare internet smart TV?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
nemet_tt

nemet_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 06.10.2007
Vreau sa îmi iau un smart tv care are doar conexiune lan, intrebarea mea este daca pot reda filmulețe dupa youtube, dupa telefon daca sunt conectate la același router, este vorba despre horizon 43hl733f

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,114
  • Înscris: 22.05.2003
1. Tipul de conectate (Wired/wifi) nu are nici o legatura cu ceea ce vrei tu.
2. Youtube il poti vedea, daca TV e smart si are App pentru asta.
3. Alternativ exista screen mirroring (de pe TV), dar tot e o optiune ce trebuie sa fie suportata de catre softul TV-ului.

Poza sugereaza ca are app de youtube.
[ https://s1.flanco.ro/catalog/product/cache/368/image/1000x1000/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/4/3/43hl733f_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
MadB91

MadB91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 06.12.2011
Sau mai bine nu mai iei un Smart, iei un alt TV non-smart si mai cumperi un Android box si ai Android pe TV. Costa ~200 lei, poti sa gasesti si mai ieftin. Ai wireless, conectezi tastatura, mouse, etc...
O sa te poti uita pe Youtube. O sa ai aplicatii ca VLC, Facebook si altele. Browser ok. O sa poti sa te joci diferite jocuri din Store. Acum depinde si de specificatiile cutiei.
Smart TV-ul e mult mai limitat...

Edited by MadB91, 15 August 2016 - 11:01.


#4
nemet_tt

nemet_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 06.10.2007
Am intrebat asta, pentru ca acum am în alta camera un lg smart si pot conecta telefonul la el și pot vedea pozele, filmulețele ce le-am filmat cu telefonul și vroiam sa știu dacă pot face același lucru și pe acest model care nu are wifi

#5
radian3

radian3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.04.2007
Am si eu un smart fara wifi, cata vreme tel si tv-ul sunt in aceeasi retea faci orice, ca si cum ai avea wifi, singura deosebire e ca atarna un cablu in plus din tv. N-am incercat, dar in principiu poti sa-l faci si wireless daca pe lan bagi un router wireless setat ca adaptor wifi (nu orice router poate asta).

Edited by radian3, 15 August 2016 - 11:54.


#6
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,237
  • Înscris: 19.08.2005
Dacă sunt compatibile DLNA trebuie să meargă.

#7
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Modelul este extrem de limitat la capitolul hardware, desi poate face cerintele tale sa nu te astepti la minuni., procesorul si ram firave iar fiabilitatea destul de indoielnica
De ce nu cauti un sh din gama premium de la firmele de renume , vei fi mult mai castigat.

#8
Sorin Nedelcu

Sorin Nedelcu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 15.10.2006
sa le luam pe rand.
daca are aplicatie de you tube poti vedea orice de pe youtube.
pe tv la aplicatia youtube te duci la setari si iti da un cod de imperechere cu telefonul.
daca vrei sa vezi doar ce ai pe telefon tv ul trebuie sa aibe miracast ca la LG sa poti face screen mirror.
parerea mea este ca un tv smart nu face banii,un coleg de forum ti a sugerat androidbox care e de 10 ori mai bun decat orice smart tv.

#9
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.04.2007
Ca sa faci ce vrei tu, ai nevoie de certificare DLNA, in rest nu te intereseaza ce fel de conexiune folosesti, lan sau wireless.
Totusi... eu am un tv smart 3d lg de 42" si in 3 ani de zile functia smart ca si 3d-ul de altfel le-am folosit de maxim 5 ori. Cand am achizionat tv-ul am cumparat si un bluray 3d in care au fost introduse nici mai mult nici mai putin de 2 discuri 3d, deci este practic nou, prafuit si scos din priza.
Moda asta cu smart tv si 3d este cam lipsita de sens, eu cel putin nu-i vad utilitatea atat timp cat ai pc, laptop sau tableta/telefon cu hdmi out.
Parerea mea, cum au mai spus si altii, cumpara un tv fara smart sau 3d si cumpara-ti un stick hdmi cu android, costa 2 lei si este foarte probabil sa fie mai puternic decat hardware-ul din tv,plus ca poti sa-l muti unde vrei.

#10
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
in general, un tv cu panel bun de 100 hz refresh nativ vine insotit de smart si eventual 3d.daca-l vrei,te pricopsesti cu ele.
in cazul tv-urilor cu panel de 50hz, mai bine iei un tv fara smart si un mediabox cu android. iesi putin mai scump,dar incomparabil mai bine.
cat priveste smartul la horizon,nu cred ca e mare branza.am 2 smarturi samsung,care se misca bine, si un smart sharp,care e
catastrofa.

#11
nemet_tt

nemet_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 06.10.2007
Atunci recomandati-mi un mediabox cu android...

#12
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,117
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://techstar.ro/596-thickbox_default/mini-pc-android-media-player-mxiii-fullhd-wifi-android-442-octa-core.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acest Media Player Android MP-S802-MXIII1 la 329 lei are suport 4K: https://techstar.ro/...77d6183fafbd297

Edited by xmanyacs77, 15 August 2016 - 14:03.


#13
nemet_tt

nemet_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 06.10.2007
Look at this on eBay http://www.ebay.com/...62514689431  
Ce părere aveți de acest model?

#14
MadB91

MadB91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 06.12.2011

View Postnemet_tt, on 15 august 2016 - 13:35, said:

Atunci recomandati-mi un mediabox cu android...

Eu am luat de pe un site de vanzari, TV BOX Android 4.4 MXQ, 175 de lei, i-am pus si un mouse wireless si gata. Are telecomanda, dar din ea nu am putut da scroll pe paginile de net sau pe youtube.
Are 4 usb-uri, slot card, wireless, mufa lan, mufa AV. Se conecteaza prin HDMI.
Procesor Amlogic S805 Quad-Core A5 de 1.5GHz, 1gb RAM, 8gb memorie interna. Mai iti raman 5.5gb. Android 4.4

Ti-am trimis link in mesaj.

#15
Sorin Nedelcu

Sorin Nedelcu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 15.10.2006
cauta unul cu procesor Procesor Amlogic 905

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate