Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ce se intampla la EuropaFM?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
hotmexi

hotmexi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 10.10.2012
Sper sa ii cumpere Digi.

#20
hasmote2015

hasmote2015

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 892
  • Înscris: 20.04.2015
La faza asta nu ai gandito . Nu cred sa mai cumpere DIGI. Doar daca vor sa dea din reteaua 21 , pe car eo pot folosi in mare pentru PRO FM si unde numai are digi si au ei atat. Cred ca EUROPA FM ori il ia un alt trust ori alti straini capabili pe meserie. Dar asteptam din toamna se iau deciziile plus ca vin alegeriile, or sa fie atunci schimbari multe pana la anu ...

#21
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
La Piatra Neamț / Tulcea ar merita Digi pe o frecvență proprie.

#22
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,311
  • Înscris: 01.09.2012
un NRJ ar fi fost bun la noi in tara in locul lui 21

#23
hotmexi

hotmexi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 10.10.2012
Frecventele Europa fm ar fi perfecte pentru pro fm.

#24
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Acolo unde nu e nimic, ar putea băga Digi.
Acolo unde e deja Digi, ar putea băga Pro.
Dar sunt curios ce ar băga acolo unde sunt și Digi și Pro.

#25
hasmote2015

hasmote2015

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 892
  • Înscris: 20.04.2015
Este o idee. Nu cred ca ar sacrifica DIGI toate frecventele europa pt pro fm. Probabil ar face un radio de sport . si frecventele ramase lear imparti pt pro si digi. Asta cu cumparatul imi este greu sa cred in conditiile in care ei deja au investit ceva, si inca investesc in tot ce inseamna DIGI  la general. E posibil ca Trustul cu Europa si 21 & vibe sa se reorienteze din toamna , acum toti sunt in vacanta gandesc relaxat si iau decizii . Sunt sigur ca ceva se va intampla in toamna. Dar cel mai probabil pe europa vor reincepe emisiuni si o grila de toamna. Daca nu au ce sa mai faca cu 21 ala poate sa il vanda Posted Image , si isi acopera gaura.

Edited by hasmote2015, 21 August 2016 - 12:48.


#26
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Unii membri ai CNA au fost supărați anii trecuți pentru că Europa FM dădea mai puține programe informative și emisiuni vara fără să solicite acest lucru, dar vara trecută nu s-a mai întâmplat așa fiindcă au cerut această chestie.

#27
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

View Postalexandrubold, on 14 august 2016 - 21:09, said:

Hai nu va mai umflati atat , toti ascultati si dansati pe manele la nunti , acum ne dam mari culti ca nu noi nu ascultam mizerii decat muzica de calitate .

doar daca tu ai cultura muzicala similara cu cea a cartofului, nu inseamna ca toti suntem la fel Posted Image)) Pentru informatia ta, uite ca nu toata lumea danseaza pe manele la nunti Posted Image si stiu ca o sa-ti para socant, dar SUNT SI NUNTI FARA MANELE...Incredibil nu? Posted Image))

Edited by Silviudeep, 27 August 2016 - 12:25.


#28
tiomarami

tiomarami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 24.11.2015

View PostSilviudeep, on 27 august 2016 - 12:24, said:

dar SUNT SI NUNTI FARA MANELE...Incredibil nu? Posted Image))
Nunti fara manele ?
Unde te crezi ? in familia regala ?
Atat timp cat la nunta canta tiganul, va fi inevitabil si dasn pe manele .
nunta si inmormantare cu toata lumea multumita n-ai sa vezi

#29
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,232
  • Înscris: 13.06.2004
Ţiganii pot intrepreta şi muzică lăutărească. Dar depinde de ce aduc nuntaşii, naşii.

#30
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

View Posttiomarami, on 27 august 2016 - 14:43, said:

Nunti fara manele ?
Unde te crezi ? in familia regala ?
Atat timp cat la nunta canta tiganul, va fi inevitabil si dasn pe manele .
nunta si inmormantare cu toata lumea multumita n-ai sa vezi

Uite ca exista :))))) si fara familii neaparat "regale" . Toata lumea multumita, niciodata nu va fi.

#31
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
De luni EFM a devenit o altă clonă a Magicului, s-a terminat definitiv cu meteo/trafic și cu știri la jumătatea orei, lucrurile care defineau un radio de drum lung. Plus că ambii directori (muzical, știristic) s-au băgat peste emisiuni.

#32
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 11.08.2016
Stirile la jumatatea orei mi se pareau prea dese, pur si simplu nu aveau atatea subiecte. De multe ori, cele de la si jumatate mai erau prezentate printre cele de la fix. Desigur, aici e subiectivitate pura... fiecare cum prefera...

Ceea ce s-a schimbat in rau din punctul meu de vedere:

1. Muzica. Principalul motiv pt. care cred ca multa lume il asculta inainte (eu il ascult din 2005). Au inceput sa dea din ce in ce mai multa muzica de "zbenguiala" (in special din cea noua), din care gasesti pe la Zu, 21, Kiss etc.
2. Mult mai multe reclame. Exemplu: Emisiunea lui Ciprian Dinu s-a terminat la 12:52 miercuri, iar pana la 13:00 au dat numai reclame. Pe bune, stau asa prost cu banii? Sau vor tot mai mult? Trebuie sa fie una din cele 2 extreme, altfel eu nu imi explic. Iar in general, dureaza cel putin 5 minute si sunt foarte dese.
3. Dupa multi ani, si-au schimbat melodiile redate ca generic pt. emisiuni. Tenta asta de rock nu mi se pare deloc potrivita. Nu stiu sa explic de ce, pur si simplu suna ciudat... sau poate nu sunt eu obisnuit cu astfel de lucruri la radio...

In prezent, mai ascult dupa-amiaza (Ore de ce-anotimp-o-fi-la-momentul-respectiv) si seara (cateodata), cand mai dau si muzica mai veche, din cea cu care eram obisnuit.

Edited by MediumPlayer, 09 September 2016 - 20:47.


#33
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013
o formatie foarte promovata de EuropaFM

a aflat de cine si de ce este apreciata

"Foarte așteptați la Târgoviște, membrii formației Carla’s Dreams au oprit concertul și au plecat de pe scenă. Asta după ce un tânăr s-a apropiat pe scenă și a început să arunce cu bani în solist, pe modelul petrecerilor cu manele."


sunt stiri sportive la care prezentatorii folosesc accente de cocalari ... si in muzica e la fel ... sunt promovate trupe care folosesc limbaj de mahala ... li se pare "cool"

#34
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View PostGingisHan2015, on 14 august 2016 - 21:47, said:

Eu ascult doar Romania Actualitati , dau muzica rock autentica , disco de calitate din anii  70 - 80 . am renuntat de mult la Europa !
Radeau de mine colegii mai tineri in masina. Ma intrebau daca sunt interesat de campania de araturi, insamantari etc, etc, glume de tramvai... Eu nu am schimbat de pe Romania Actualitati. Cu timpul chiar ei au ajuns sa constate cu surpindere ca printre reportaje (unele subt chiar interesante) astia baga muzica de toate genurile si din toate timpurile. Acum prin birouri la.munca se aude numai Romania Actualitati. Vrand nevrand toti s-au convertit. :)

#35
ruget

ruget

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 02.08.2010
Digi fm este peste Europa fm. știrile sunt pro.muzica bună.dimineața sunt cei mai buni sunt prezente zilnic emisiuni economice.stiri sport la fiecare oră și acoperirea mare.

#36
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Se va duce din ce în ce pe apa sâmbetei acest post, Zafiu o să profite de politizarea SRR și "închiderea" Digi ca să transforme Europa FM într-un canal de teleshopping.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate