Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Vreau sa invat Java!

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 14.04.2005
Îţi recomand ce am scris în acest topic -> http://forum.softped...-sa-incep-java/
Posted Image

Apropo, eu am început recent să învăţ java (am aproape 40 de ani) şi mi se pare greu. În afară de faptul că trebuie să înveţi limbajul propriu-zis, e clar că trebuie să înveţi multe framework-uri (incluse în distribuţia oficială  - jdk).
Deci trebuie să aloci câţiva ani (cel puţin eu, la mintea mea) până să spui că eşti programator în java, dar după aia eşti tătic.

#20
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postmaxtron_69, on 14 august 2016 - 17:56, said:

Cartea: nu am nimic cu romanii, dar e greu de justificat invatarea dupa o carte in romana cand sint tone in engleza.
Pe termen lung, engleza este imperios necesara.

fara indoiala ca exista documentatii in engleza mult mai bune decat cea mentionata.
insa cred ca poate fi util sa incepi cu o documentatie in romana...
cum spui tu, nu este obligatoriu. dar este mai comod la inceput. parerea mea...

View Postmaxtron_69, on 14 august 2016 - 17:56, said:

Siteul cu cisco ro: arata ca si cum ar fi facut de un copil de 10 ani si linkurile catre cisco-mama sint bloken... e o performanta greu de egalat.
Si care confirma un pic ce am zis mai sus, mergand pe documentatii scrise de romani, vei da numai de probleme.
documentatia nu este romaneasca. este de la mama lor de la CISCO Corporation. scolile CISCO din Romania cumpara dreptul de a folosi si preda acele documentatii.
de aceea la toate scolile CISCO inveti dupa aceeasi documentatie, dai un examen organizat on-line de compania mama, drept urmare primesti o diploma echivalenta indiferent de scoala organizatoare a cursului.

Edited by Pollux, 14 August 2016 - 21:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate