Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Problemă recuperare fotografii șterse din greșeală

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Solar-1

Solar-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 08.01.2015
Nu este nici una din cele de mai sus enumerate , că altfel nu mai avea rost să deschid subiectul . Atât a fost : Şters din greşeală fotografia , închis aparatul , deschis a doua zi şi conectat la calculator pentru eventuala remediere a situaţiei cu programele amintite şi recomandate . Astea au fost etapele . Nu confund denumirea , deoarece la recuperarea parţială mi-a apărut pe lângă denumire şi data , ora şi cel mai important iconiţa mică în care se vede ca aia e , ştiu ce am în faţă . Nu sunt începător , am mai amintit , mereu fac copii de rezervă , e prima dată când păţesc asta . Şi fişierele care au fost amintite de Recuva că ar fi rescrise şi din cauza cărora nu s-a putut face recuperarea complet , nici nu au denumirea fotografiilor . Şi aceste fotografii au fost făcute imediat după formatarea cartelei de memorie . Oricum , voi schimba cartela de memorie după situaţia asta .

Edited by Solar-1, 14 August 2016 - 23:27.


#20
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
situatii accidentale de recupperare nu am avut insa:

- am sters file intentionat de pe card si recuperat in totalitate cu photorec din linia de comanda (linux).
- am formatat cardul intentionat si de asemenea am recuperat in totalitate.
- am formatat low level si nu am putut recupera nimic.

Edited by c_anicai, 15 August 2016 - 04:42.


#21
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Cel mai bun din ce am testat eu: http://filehippo.com...d_cardrecovery/ Peste recuva fara nicio problema. Mi-a recuperat 90% din imagini

p.s. nu e free dar iti recupereaza imaginile intr-un temporar din care poti sa le scoti cu manuta ta. Eu am preferat sa platesc munca oamenilor

Edited by miromulus, 15 August 2016 - 12:05.


#22
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
incearca photorec, din linia de comanda, 90% devine 100%, chiar daca e free poti face o donatie. Problema ca redenumeste filele.

Edited by c_anicai, 15 August 2016 - 16:10.


#23
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Am păţit şi eu acum cîţiva ani cu un card buşit din cauza scoaterii greşite a cititorului din portul usb.
Am reuşit să recuperez aproape toate pozele cu excepţia cîtorva care au devenit corupte. Şi de asemenea au fost redenumite de către soft.
Softul folosit a fost - https://www.oo-softw...oomediarecovery

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate