Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problemă recuperare fotografii șterse din greșeală

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Solar-1

Solar-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 08.01.2015
Salut ! Am o şters din greşeală câteva fotografii de pe o cartelă de memorie şi am încercat recuperarea cu Wise Data Recovery şi Recuva , dar au fost recuperate parţial doar , adică pe ecran mici îmi apar , dar la deschiderea cu un program de vizualizare fotografii nu îmi apare nimic , deşi nu am mai făcut nici o fotografie după ce au fost şterse . Rog pe cineva care ştie să mă ajute .

Edited by Solar-1, 13 August 2016 - 08:07.


#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Incearca si cu http://www.z-a-recovery.com , e gratuit pt carduri.

#3
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Poti incerca cu zero assumption recovery  -> http://www.softpedia...9/83a/0/1?tsf=0

Are optiunea free pt. recuperare poze .


P.S. - Am scris dupa @rumegus , am "mestecat" in pc sa caut !

Edited by tidicristi, 13 August 2016 - 08:25.


#4
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
incearca cu iCare Data Recovery Professional 5.1 + Serial

#5
Solar-1

Solar-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 08.01.2015
Vă mulţumesc pentru răspunsuri , am încercat şi cu acest program , dar rezultatele sunt aceleaşi ca şi la celelalte două amintite mai sus , o parte le recuperează dar cele de care am nevoie nu le rezolvă şi sunt ultimele fotografii făcute . La Recuva îmi apare că peste ele ar fi rescrise altele , dar nu am mai făcut nici o fotografie .

#6
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008

View Postcristirg, on 13 august 2016 - 08:37, said:

incearca cu iCare Data Recovery Professional 5.1 + Serial

Cu acest program am recuperat toate fisierele de pe 3 stick-uri formatate din greseala.

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Sincer ma-ndoiesc ca-n 25 de minute ai descarcat, instalat, studiat si recuperat datele.

#8
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 20.12.2007
Poti incerca si cu GetDataBack .

#9
Solar-1

Solar-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 08.01.2015

View Postrumegus, on 13 august 2016 - 08:57, said:

Sincer ma-ndoiesc ca-n 25 de minute ai descarcat, instalat, studiat si recuperat datele.
Da am făcut exact ceea ce aţi enumerat în acest timp . Şi merg recuperate inclusiv fotografiile înainte de formatare cu  iCare Data Recovery Professional 5.1 + Serial , dar exact fotografiile care mă interesează nu le recuperează şi au fost şterse (din greşeală) aseară şi nu am mai făcut alte fotografii după . Recuperează dimensiunea , numele fotografiei dar când deschid apare un fundal frumos maro şi nimic altceva .

#10
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Cum ai sters din greseala, ca butonezi la repezeala, n-ai rabdare sa te uiti ce faci, probabil tot din greseala ai dat sa salveze pe acelasi card, caz in care s-a scris peste acele poze, daca nu, acele poze maro sunt defapt alte poze, sterse mai demult.

#11
Solar-1

Solar-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 08.01.2015
Rumegus , nu este aşa . Eu nu butonez la repezeală în primul rând . Aparatul foto era în teste , îl am de 2 zile . Nu sunt începător în ale fotografiei , dar meniul era uşor diferit la ştergere . Şi am greşit comanda , atât tot . Eu am pus întrebarea aici cu speranţa că mă poate ajuta cineva , nu ca să mă contrazic . Posted Image Şi l-am închis apoi aparatul foto . Şi nu am mai salvat nimic suplimentar pe el .

Edited by Solar-1, 13 August 2016 - 10:45.


#12
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View PostSolar-1, on 13 august 2016 - 08:06, said:

Salut ! Am o şters din greşeală câteva fotografii de pe o cartelă de memorie şi am încercat recuperarea cu Wise Data Recovery şi Recuva , dar au fost recuperate parţial doar , adică pe ecran mici îmi apar , dar la deschiderea cu un program de vizualizare fotografii nu îmi apare nimic , deşi nu am mai făcut nici o fotografie după ce au fost şterse . Rog pe cineva care ştie să mă ajute .
Ce vezi tu acolo sunt "thumbnail", sunt un fel de iconite ale pozelor. Pozele reale sunt sterse. Poti sa incerci programele de recuperare sugerate mai sus dar nu cred ca le mai poti recupera.

#13
Solar-1

Solar-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 08.01.2015
Exact aşa am făcut , am încercat cu toate enumerate mai sus , dar toate au dat acelaşi rezultat la ele . Vă mulţumesc tuturor pentru gândurile bune . Posted Image

#14
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
photorec mi se pare bun http://www.cgsecurit...g/wiki/PhotoRec

Edited by c_anicai, 13 August 2016 - 21:17.


#15
tocmaiacum

tocmaiacum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 07.12.2005
Din vreo 5 aplicatii incercate am avut cel mai mare succes cu  "Puran file recovery".

http://www.puransoft...e-Recovery.html

#16
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,967
  • Înscris: 08.06.2005
Incearca si cu ''RecoverMyFiles''. La mine a mers aproape mereu.

#17
Solar-1

Solar-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 08.01.2015
Am încercat şi cu cele două programe amintite mai sus , dar aceleaşi rezultate ca şi la celelalte . Care fotografii şterse le recuperează celelalte , le recuperează şi astea două , care nu , nu . Întrebarea este acum : De ce îmi apar fotografiile care nu se pot recupera , ca fiind suprascrise cu altele , dacă nu am mai făcut nici o fotografie apoi ? Şi sunt şi ultimele făcute , alea şterse . Oricum , după atâtea încercări cu rezultate negative , nu cred că se mai pot recupera .

Edited by Solar-1, 14 August 2016 - 19:42.


#18
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pai ti-am,explicat mai sus. Fie sunt fotografii mai vechi, sterse demult, dar au aceiasi denumire ca cele pe care le cauti, sau le confunzi, sau la una din tentative i-ai dat sa salveze pe acelasi card, in loc sa-i dai za salveze in pc si salvarea s-a scris peste acele poze.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate