Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Kairos Planet

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#73
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
E ponzi 100%, dar asta nu inseamna ca nu se poate face profit cu el.

Un mare program ce se dadea legal era Uinvest, care a functionat ani buni si poate mai functiona daca nu prindeau momentul in care FBI a inchis procesatorul de plati Liberty Reserve, disparand banii din conturile tuturor, inclusiv peste 100k de dolari din contul lor. Sau cel putin asa au pretins ei, caci exista indicatii ca ar fi mintit si in privinta asta. Dar indiferent ca era adevarat sau nu, au folosit motivul asta ca sa isi mentina investitorii, si erau unii foarte fanatici care promovau peste tot si continuau sa cumpere actiuni si sa "investeasca".

Uinvest vindea actiuni la tot felul de pensiuni, hoteluri, imobiliare, si vindea la preturi pentru toate buzunarele, incat unii aveau actiuni de zeci de mii de dolari. Foarte multi au si scos bani din asta, intrai pe profit undeva dupa 6 luni din cate tin minte. Dar in momentul in care a cazut, multi ghinionisti s-au trezit pe minus.

Asa e si cu programul asta, puteti investi in el dar numai cat va permiteti sa pierdeti, la un moment dat nu se va mai putea autosustine si va inceta platile.

#74
dumitrascul

dumitrascul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.10.2016
Buna ziua, tin sa precizez ca sunt membru Kairos Planet de circa 2 luni de zile, iar pana in momentul de fata totul este conform celor spuse de ei, adica laptopul functioneaza 10 ore pe zi ,la sfirsitul zilei intra banii in contul meu. In cazul in care cineva este interesat de anumite informatii cu placere raspund, la inceput fiind si eu un pic neincrezator, dar cine nu risca nu cistiga. Va multumesc.

#75
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 17.02.2016

 dumitrascul, on 18 octombrie 2016 - 12:30, said:

Buna ziua, tin sa precizez ca sunt membru Kairos Planet de circa 2 luni de zile, iar pana in momentul de fata totul este conform celor spuse de ei, adica laptopul functioneaza 10 ore pe zi ,la sfirsitul zilei intra banii in contul meu. In cazul in care cineva este interesat de anumite informatii cu placere raspund, la inceput fiind si eu un pic neincrezator, dar cine nu risca nu cistiga. Va multumesc.

Scrie si tu, nu astepta sa-ti cerem. Da si tu detalii: ce laptop ai, cand l-ai cumparat, ce specificatii are, cate partitii ai, ce OS folosesti, CNP, cont bancar, si un scan de CI.

#76
dumitrascul

dumitrascul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.10.2016
Salut, tocmai ce am cumpărat un laptop, cel mai ieftin, ACER, dar important la un calculator este spațiul de stocare, nu trebuie sa fie performant, iar dacă calculatorul nu are prea mult spațiu atunci i se poate adăuga extra Memorie, în ce privește calculatorul, eu am două. Trebuie sa fie neapărat cu Windows egal care, fără Mac-uri. Trebuiesc ținute deschis 10 ore pe zi sau noaptea, sunt puse în modul Economie, consum redus de energie,legate la internet și cam atât nimic complicat. Cardul de pe care se face plata se poate comanda oricând vrei, eu unul săptămâna viitoare îl comand. În contul de Kairos se face o actualizare de profil asta înseamnă :datele fiecăruia de contact, adresa, buletin... Mulțumesc.

#77
roby_fzr

roby_fzr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.12.2011

 Mizu, on 12 octombrie 2016 - 06:23, said:

E ponzi 100%, dar asta nu inseamna ca nu se poate face profit cu el.


In sistemele ponzi din cate stiu eu cei inscrisi sunt platit din banii cu care intra alte persoane, nu?

In Kairos cand se inscrie o persoana 65% din bani se duc catre parteneri sub forma de bonusuri, iar 35% raman la Kairos pentru administrare cont. pe luna se inscriu cam 20000 persoane, acum sunt inscrisi cam 200000. Nu prea ar avea cum ca din cei 35% de la 20k persoane sa poata plati pentru chiria zilnica la 200k. Deci e clar ca au o sursa de venit externa.

Plus ca aici poti sa scoti banii oricand, nu trebuie sa stai 6 luni, un an sau nu stiu cat. Nu ai nici limita cand vrei sa scoti, cat ai atata scoti.

Pe forumuri am citit si eu lucruri negative destule, dar stiti ce nu am gasit pana acum, o singura persoana care sa fie inscrisa si sa zica ca nu a primit banii de la Kairos.

Eu pot sa garantez ca merge!

Spor la cine vrea sa faca bani!

#78
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Poti sa scoti banii oricand deoarece... nu vei vrea sa-i scoti oricum. Si la uinvest puteai sa scoti banii oricand, vindeai actiunea si gata, clienti erau destui.

Pentru ca afirmatia ta cu sursa de venit sa fie valida trebuie mai intai indeplinite cele doua conditii: sa se inscrie pe luna 20k persoane si sa fie inscrisi deja 200k. Stii tu ca e asa, ai garantia asta? Ai acces nefiltrat la aceste date? ...Nu cred.

#79
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

 dumitrascul, on 18 octombrie 2016 - 16:23, said:

Salut, tocmai ce am cumpărat un laptop, cel mai ieftin, ACER, dar important la un calculator este spațiul de stocare, nu trebuie sa fie performant, iar dacă calculatorul nu are prea mult spațiu atunci i se poate adăuga extra Memorie
Ce adaugi?

#80
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 17.02.2016

 bladhaund, on 20 octombrie 2016 - 00:16, said:

Ce adaugi?

Adauga tinere de minte. N-ai inteles? :)

#81
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

 roby_fzr, on 19 octombrie 2016 - 23:42, said:


In sistemele ponzi din cate stiu eu cei inscrisi sunt platit din banii cu care intra alte persoane, nu?

In Kairos cand se inscrie o persoana 65% din bani se duc catre parteneri sub forma de bonusuri, iar 35% raman la Kairos pentru administrare cont. pe luna se inscriu cam 20000 persoane, acum sunt inscrisi cam 200000. Nu prea ar avea cum ca din cei 35% de la 20k persoane sa poata plati pentru chiria zilnica la 200k. Deci e clar ca au o sursa de venit externa.

Desi e clar ca serviciul lor e clar inferior dpdv tehnic si mult mai scump decat al concurentei? Cu alte cuvinte, nu exista niciun motiv pentru ca macar o singura companie sau persoana fizica sa le dea bani pentru a le folosi sistemul de stocare "distribuit". Daca tot va bagati in sistem, sfatul meu e sa scoateti banii cat puteti de des. E clar ca va crapa.

PS: Ia uitati ce zice fostul VP al VMWare despre Kairos: https://www.quora.co...-Planet-company . Sunt mari sanse sa vi se foloseasca calculatoarele pentru hacking.

#82
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Eu sunt destul de sigur ca programul ala nu face absolut nimic, doar uzeaza HDD-ul ca sa dea impresia de activitate :)

#83
roby_fzr

roby_fzr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.12.2011

 figo1988, on 20 octombrie 2016 - 07:40, said:


Desi e clar ca serviciul lor e clar inferior dpdv tehnic si mult mai scump decat al concurentei? Cu alte cuvinte, nu exista niciun motiv pentru ca macar o singura companie sau persoana fizica sa le dea bani pentru a le folosi sistemul de stocare "distribuit". Daca tot va bagati in sistem, sfatul meu e sa scoateti banii cat puteti de des. E clar ca va crapa.

PS: Ia uitati ce zice fostul VP al VMWare despre Kairos: https://www.quora.co...-Planet-company . Sunt mari sanse sa vi se foloseasca calculatoarele pentru hacking.

Ei in comparatie cu google sustin ca ofera o securitate mult mai avansata. Daca e adevarat sau nu eu nu pot sa-ti spun. Poti sa cauti Kairos Planet pe endole, care e un site de audit din UK si o sa vezi ca sta foarte bine din punct de vedere financiar.

O sa fie o conferinta nationala in Brasov, in 3 decembrie, o sa vina si directorul de marketing de la Kairos.

#84
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 17.02.2016

 roby_fzr, on 02 noiembrie 2016 - 23:14, said:

Poti sa cauti Kairos Planet pe endole, care e un site de audit din UK si o sa vezi ca sta foarte bine din punct de vedere financiar.

Ia vezi tu cateva pagini mai inainte in thread-ul asta.

#85
AlexMorar

AlexMorar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.10.2016
Bonusul de pe urma invitatiei se primeste o singura data, atunci cand persoana nou invitata isi plateste garantia.
Asta insemnand o data pe an.
Odata ce ai intrat nu este obligatoriu sa aduci alti oameni, dar bonusurile te motiveaza sa faci asta.
15% de la cei invitati direct de tine (nivelul 1)
10% de la cei invitati de catre cei pe care i-ai invitat tu (nivelul 2)
3% de la nivelul 3 in jos

Edited by AlexMorar, 03 November 2016 - 15:22.


#86
Laurentziuul

Laurentziuul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.10.2016

 figo1988, on 01 octombrie 2016 - 14:54, said:


N-ai citit cum trebuie wikipedia Posted Image Ai insirat niste aberatii destul de mari acolo. Cine e interesat de criptare si-o poate face singur fara nici o problema. Nu e nevoie sa insiri datele alea in sute de calculatoare, fara nici o siguranta ca vei mai putea avea vreodata acces la datele stocate pe calculatorul X. VPN-ul n-are nici o treaba cu ce ai spus mai sus. Nici IP-urile.  Pentru a fi anonimitate, ar trebui ca IP-urile pe care s-au stocat bucatile tale de date sa nu fie stocate nicaieri, deci sa nu mai ai nici o sansa sa iti accesezi vreodata datele.
Nu vreau sa-ți dezamăgesc" învățăturile " dar,......... citește și stochează în" memoria fizica" despre reteaua TOR  iar cand ai timp poate reușești sa treci la .onion

Off off off Posted ImagePosted ImagePosted Image dau o bere și îți explic ai multe.....dacă vrei!

 figo1988, on 01 octombrie 2016 - 14:54, said:


N-ai citit cum trebuie wikipedia Posted Image Ai insirat niste aberatii destul de mari acolo. Cine e interesat de criptare si-o poate face singur fara nici o problema. Nu e nevoie sa insiri datele alea in sute de calculatoare, fara nici o siguranta ca vei mai putea avea vreodata acces la datele stocate pe calculatorul X. VPN-ul n-are nici o treaba cu ce ai spus mai sus. Nici IP-urile.  Pentru a fi anonimitate, ar trebui ca IP-urile pe care s-au stocat bucatile tale de date sa nu fie stocate nicaieri, deci sa nu mai ai nici o sansa sa iti accesezi vreodata datele.
Nu vreau sa-ți dezamăgesc" învățăturile " dar,......... citește și stochează în" memoria fizica" despre reteaua TOR  iar cand ai timp poate reușești sa treci la .onion

Off off off Posted ImagePosted ImagePosted Image dau o bere și îți explic ai multe.....dacă vrei!

#87
DG1984

DG1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.12.2015

 Laurentziuul, on 07 noiembrie 2016 - 12:53, said:

Nu vreau sa-ți dezamăgesc" învățăturile " dar,......... citește și stochează în" memoria fizica" despre reteaua TOR  iar cand ai timp poate reușești sa treci la .onion

Off off off Posted ImagePosted ImagePosted Image dau o bere și îți explic ai multe.....dacă vrei!


Nu vreau sa-ți dezamăgesc" învățăturile " dar,......... citește și stochează în" memoria fizica" despre reteaua TOR  iar cand ai timp poate reușești sa treci la .onion

Off off off Posted ImagePosted ImagePosted Image dau o bere și îți explic ai multe.....dacă vrei!

Cum au aparut toti sarmanii ca ciupercile dupa ploaie, si-au facut special conturi de softpedia (precum cel de mai sus) ca sa laude sistemul asta. Ba, daca voi faceti bani degeaba, din nimic, si nu e teapa, de ce aveti nevoie sa explicati si altora si sa va contraziceti? De unde atata "altruism"? Eu stiu ca in cazul asta iti vezi de bogatia ta, din banii multi facuti fara efort si nu incerci sa ii convingi si pe altii ca e sau nu e teapa, ca stai sa vezi, ca mai citeste, ca e nu stiu cum, ca e cum zic eu, etc. Te bucuri ca stai si vin banii si ca ai descoperit formula bogatiei fara munca.
Sau de fapt nu e chiar asa? Posted Image

#88
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Cum poate Kairos sa acceseze datele codificate si stocate atunci cand sunt offline?
Datele pe care le-ai stocat pe hard disk-ul tau se gasesc de asemenea pe alte calculatoare depozitate in intreaga lume. In acest mod Kairos se asigura ca toate companiile au acces la datele lor in orice moment.

Cum poate Kairos să acceseze datele codificate şi stocate atunci când sunt offline?
Datele pe care le-ai stocat pe hard disk-ul tău se găsesc oglindite și pe alte calculatoare stocate pe calculatoarele din  întreaga lume care au aderat la rețeaua distribuită de date. În acest mod Kairos se asigură că toate companiile partenere au acces la datele lor în orice moment.

De ce nu închirează compania Kairos în 100 de ţări pe 200 de servere, de ce preferă compania să stocheze datele pe calculatoarele noastre personale ?
Kairos doreşte să construiască o arhitectură microserver ca să stocheze într-o locaţie un volum redus de date dar în cât mai multe locaţii posibile ,cât mai dispersat.Stocarea distribuită conferă un grad ridicat de securitate şi impenetrabilitate și viteză de acces la date.

Dacă se va utiliza calculatorul meu în scopuri rău intenţionate şi nu pentru ce afirmă compania Kairos .
Nu se ştie cu exactitate ce date vor stoca companiile care închiriează spaţiu de stocare prin intermediul companiei Kairos pe calculatoarele nostre şi nu suntem răspunzători de datele stocate de companii.Datele stocate nu sunt sub forma unor fişiere cum  dealtfel se stochează in cloud-ul tradiţional ci sunt fragmente foarte mici de date criptate şi  distribuite aleator în toată reţeaua distribuită de date.Aceste pachete sunt criptate şi efectiv nu ai ce face cu ele.Este ca o bucăţică dintr-un puzzle gigantic.

http://kairosplanet-...-de-kairos.html

Datele stocate pe calculatoarele nostre sunt fragmentate in pachete foarte mici de date.Fiecare pachet are 100 copii identice dispersate aleator in toata reteaua de calculatore care au aderat la Kairos.În cazul în care se opreşte un calculator sau se defectează compania preia datele din altă parte de pe alt calculator.

Ce se stochează pe calculatorul meu ?
În spaţiul de stocare alocat de tine  companiei Kairos va stoca fragmente de date şi chei de acces.Aceste fragmente de date în sine nu reprezintă nimic și nu pot fi interpretate, nu sunt informaţii care pot fi citite local.Sunt părţi foarte mici de date care fac parte dintr-un întreg și care sunt dispersate în toată reţeaua distribuită de date.Iar acestea din urmă nu reprezintă nici un pericol pentru calculatorul tău.

Ce lăţime de bandă trebuie asigurată pentru funcţionarea în condiţii optime al aplicaţiei de contorizare monitorizare ?
Nu este stabilită o cerinţă minimă admisă pentru lăţimea de bandă sau viteza de transmitere a datelor.Se transmit pachete foarte mici de date în reţea şi din experienţă putem spune că funcţionează şi cu internet de pe mobil mai lent.......

#89
floring999

floring999

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.10.2015

Quote

În acest mod Kairos se asigură că toate companiile partenere au acces la datele lor în orice moment.
Da-mi un exemplu de companie serioasa, care afirma ca e partenera de afaceri cu Kairos.

#90
gore0

gore0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.10.2013
Citat din: http://www.mlmnews.r...romania/?p=9892

"Adică datele clienților ar fi salvate pe serverele companiei și codificate, iar codurile de acces – împrăștiate pe  internet pe multe calculatoare ale clienților și partenerilor Kairos. Astfel, navigarea pe internet și trimiterea de e-mail s-ar face indirect, conectarea la internet realizându-se prin intermediul unor rețele de calculatoare care micșorează riscul analizei traficului."

Ei da, un "astfel de serviciu" de colectare suparcentralizata a informatiilor depaseste intelegerea oamenilor. De fapt prin extinderea la scara mondiala ce se straduie sa o realizeze pune-n umbra si facebook, wilileaks etc.

Un exercitiu de imaginatie:
Dupa instalarea aplicatiei toate transmisiile se vor face prin EI adica se va stoca informatia pe serverele lor, EI vor coda continutul si vor imprastia codurile in multe locatii din lume, ca urmare, teoretic nici un "hacker" nu poate sparge serverele lor deoarece nu are codurile de acces complete   iar acestea sunt fragmentate si imparstiate in clc-urile retelei recte ale noastre.

Deci, este UNICUL DETINATOR!
Intrebarea care se pune: CE VA FACE CAND VA AVEA CONTROLUL TOTAL? Va preda codurile unei entitati care plateste mai mult? Nu cumva este o noua si mai bine pusa la punct retea de colectare a datelor decat facebook? Am cunostinte...nu in tara, care spun ca ar functiona....insa, drumul spre iad este pavat cu intentii frumoase! EXISTA BROWSERUL TOR CE TE FACE INVIZIBIL LA NAVIGARE DAR, INCONVENIENTUL ESTE CA SITE-URILE NU RASPUND DECAT LA "IMPUNEREA CONDITIILOR LOR" ADICA A POLITICII SITE-ULUI.

Dupa cum reiese din declaratiile lor, nu informatie se depune in retea ci coduri de acces!

Citat din:http://www.mlmnews.ro/kairos-technologies-se-pregateste-sa-intre-pe-piata-din-romania/?p=9892

"Adică datele clienților ar fi salvate pe serverele companiei și codificate, iar codurile de acces – împrăștiate pe  internet pe multe calculatoare ale clienților și partenerilor Kairos. Astfel, navigarea pe internet și trimiterea de e-mail s-ar face indirect, conectarea la internet realizându-se prin intermediul unor rețele de calculatoare care micșorează riscul analizei traficului."

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate