Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Kairos Planet

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#55
RoliVW

RoliVW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.06.2016

View Postfloring999, on 01 septembrie 2016 - 07:46, said:

Vrei sa spui ca in 2 luni, din $125 ai facut $3000+? Cauti cumva referrali?
Cred ca se refera la faptul ca si-a mai luat inca 2 pachete. (pe care le foloseste probabil la alte calculatoare/laptopuri).
Din cate am auzit tot business-ul se bazeaza pe acesti "referrali"....

#56
floring999

floring999

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.10.2015

View PostRoliVW, on 01 septembrie 2016 - 09:11, said:

Din cate am auzit tot business-ul se bazeaza pe acesti "referrali"....
"Business-urile" astea sunt exact ce a fost caritas-ul odata, doar ca sub alta forma. Iti dau impresia ca faci ceva si meriti banii aia.

#57
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
E sistem piramidal deghizat, dar deghizat prost pentru un om cu ceva creier.

#58
ariciu85

ariciu85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.07.2008

View Postfloring999, on 01 septembrie 2016 - 07:46, said:

Vrei sa spui ca in 2 luni, din $125 ai facut $3000+? Cauti cumva referrali?

Nu. Am verificat cum functioneaza sistemul pe banii mei timp de vreo luna jumate dupa care am facut si celalalt cont. Ieri mi-am mai cumparat un laptop pentru ca luni voi deschide alt cont.

#59
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 17.02.2016

View Postariciu85, on 02 septembrie 2016 - 06:58, said:


Nu. Am verificat cum functioneaza sistemul pe banii mei timp de vreo luna jumate dupa care am facut si celalalt cont. Ieri mi-am mai cumparat un laptop pentru ca luni voi deschide alt cont.

Si ti-ai facut cont aici ca sa ne spui noua special lucru acesta. Bravo. As merge chiar acum sa-mi fac si eu cont, numai ca mi-am lasat portofelul in ceilalti pantaloni.

#60
RoliVW

RoliVW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.06.2016

View PostStickyFingaz, on 02 septembrie 2016 - 19:41, said:


Si ti-ai facut cont aici ca sa ne spui noua special lucru acesta. Bravo. As merge chiar acum sa-mi fac si eu cont, numai ca mi-am lasat portofelul in ceilalti pantaloni.
Macar vine si el cu niste idei, opinii... Sa stim si noi cum sta treaba cu "firma" asta.

#61
ariciu85

ariciu85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.07.2008

View PostStickyFingaz, on 02 septembrie 2016 - 19:41, said:



Si ti-ai facut cont aici ca sa ne spui noua special lucru acesta. Bravo. As merge chiar acum sa-mi fac si eu cont, numai ca mi-am lasat portofelul in ceilalti pantaloni.

Nu ți-am spus sa iti faci si tu cont. Ți-am spus doar ce am facut eu. Daca as fi fost disperat ti-as fi oferit codul meu sa iti faci cont. E problema ta ce faci cu banii tai. Daca te-a ajutat informatia mea poti sa zici un simplu mulțumesc.


#62
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 17.02.2016

View Postariciu85, on 03 septembrie 2016 - 10:55, said:

Nu ți-am spus sa iti faci si tu cont. Ți-am spus doar ce am facut eu. Daca as fi fost disperat ti-as fi oferit codul meu sa iti faci cont. E problema ta ce faci cu banii tai. Daca te-a ajutat informatia mea poti sa zici un simplu mulțumesc.

Care informatie? Tu ai spus doar ca ai cheltuit banii si ti-ai facut cont sa promovezi un sistem piramidal aici pe forum. Altceva nu ai spus.
Deci multumesc pentru ce?

#63
RoliVW

RoliVW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.06.2016

View PostStickyFingaz, on 04 septembrie 2016 - 06:44, said:


Care informatie? Tu ai spus doar ca ai cheltuit banii si ti-ai facut cont sa promovezi un sistem piramidal aici pe forum. Altceva nu ai spus.
Deci multumesc pentru ce?
Haideti oameni buni. Nu e locul potrivit pentru o cearta.
Asteptam mai multe pareri. :D

#64
floring999

floring999

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.10.2015
Daca chiar vrei sa te bagi in asa ceva, ai doua variante:
1. Pui botu` si te astepti ca cineva sa-ti dea $6k pe an pt 320gb, cand un PC+hard 1TB+curent+net fac mai putin de 1k.
2. Intelegi sistemul si gasesti fraieri (ariciu85 n-a trebuit sa caute prea mult ca a gasit unu care sa-si cumpere laptop pentru inca un cont) si poate reusesti sa ciugulesti ceva, promovand si incurajand astfel de mizerii.
Mai multe pareri.....
http://behindmlm.com...ces-ponzi-rois/

#65
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 17.02.2016

View PostRoliVW, on 04 septembrie 2016 - 10:18, said:

Haideti oameni buni. Nu e locul potrivit pentru o cearta.
Asteptam mai multe pareri. Posted Image

http://behindmlm.com...ion-in-estonia/
http://behindmlm.com...d-in-lithuania/
http://behindmlm.com...tion-in-turkey/

Ce pareri mai vrei? Eram curios sa vad sales pitch-ul sau, daca vrei, modul in care-si recruteaza fraierii.
Dar vad ca toti postacii (ca mine) angajati in Kairos in afara de "am bagat bani" si "o sa castig bani multi" nu au ce sa mai zica.

#66
ariciu85

ariciu85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.07.2008

View PostStickyFingaz, on 05 septembrie 2016 - 14:14, said:

http://behindmlm.com...ion-in-estonia/
http://behindmlm.com...d-in-lithuania/
http://behindmlm.com...tion-in-turkey/

Ce pareri mai vrei? Eram curios sa vad sales pitch-ul sau, daca vrei, modul in care-si recruteaza fraierii.
Dar vad ca toti postacii (ca mine) (ca mine) (ca mine) angajati in Kairos in afara de "am bagat bani" si "o sa castig bani multi" nu au ce sa mai zica.


Si UBER are aceleasi probleme dar functioneaza foarte bine....

View Postfloring999, on 05 septembrie 2016 - 07:25, said:

Daca chiar vrei sa te bagi in asa ceva, ai doua variante:
1. Pui botu` si te astepti ca cineva sa-ti dea $6k pe an pt 320gb, cand un PC+hard 1TB+curent+net fac mai putin de 1k.
2. Intelegi sistemul si gasesti fraieri (ariciu85 n-a trebuit sa caute prea mult ca a gasit unu care sa-si cumpere laptop pentru inca un cont) si poate reusesti sa ciugulesti ceva, promovand si incurajand astfel de mizerii.
Mai multe pareri.....
http://behindmlm.com...ces-ponzi-rois/


Cred ca nu intelegi diferenta dintre promovare si informare. Daca as fi venit cu link-ul meu de inscriere in sistem si m-as fi milogit de tine sa bagi bani...as fi numit-o promovare...dar nu am facut asta.
PS: Link-ul pus de tine pentru ei inseamna promovare. Pentru tine este DOAR o informatie. Pentru ei se numeste RECLAMA ASCUNSA(reclama pozitiva sau reclama negativa pentru o firma este egal cu RECLAMA)

Edited by ariciu85, 07 September 2016 - 10:48.


#67
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 17.02.2016

View Postariciu85, on 07 septembrie 2016 - 10:44, said:

Si UBER are aceleasi probleme dar functioneaza foarte bine....

Spune-mi si mie macar o asemanare intre Uber si Kairos. Problemele pe care le are Uber sunt din pricina faptului ca incearca sa fenteze legea taximetriei, si nu exista astfel control al autoritatilor asupra veniturilor realizate. Acolo este insa clar de unde vin veniturile, iar pentru inscriere nu trebuie sa platesti.
Mai incearca.

#68
RoliVW

RoliVW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.06.2016

View PostStickyFingaz, on 07 septembrie 2016 - 11:00, said:

Spune-mi si mie macar o asemanare intre Uber si Kairos. Problemele pe care le are Uber sunt din pricina faptului ca incearca sa fenteze legea taximetriei, si nu exista astfel control al autoritatilor asupra veniturilor realizate. Acolo este insa clar de unde vin veniturile, iar pentru inscriere nu trebuie sa platesti.
Mai incearca.
Well...Thumbs up!

#69
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 17.02.2016

View PostRoliVW, on 07 septembrie 2016 - 12:43, said:

Well...Thumbs up!

Ai reusit sa te convingi sau inca tot mai stai pe ganduri daca sa te bagi sau ba?

#70
RoliVW

RoliVW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.06.2016

View PostStickyFingaz, on 07 septembrie 2016 - 13:51, said:


Ai reusit sa te convingi sau inca tot mai stai pe ganduri daca sa te bagi sau ba?
M-am convins. Stau in banca mea. Posted Image

#71
Laurentziuul

Laurentziuul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.10.2016

View Postaladdin2k, on 23 august 2016 - 10:39, said:

Pai cum dovedesti ca e pe bune treaba?
Mie mi se pare dubios. De la 1000 lei (<300$) cumperi un hdd server de 1 TB care acopera trei useri platinum (2777*3 = 8331 USD). Deci raman 8000 USD la fiecare 3 useri pentru sisteme, energie, etc. Eu nu vad cum ar putea sa mearga treaba asta cand pare mult mai ieftin si mai sigur sa stocheze totul pe servere proprii. Nu mai vorbim de viteza de acces, disponibilitatea datelor, etc.
Si un comentariu cat se poate de cerebral luat din alta parte:
Mai mult ca sigur e vb de criptare și Anonimitatea datelor oferite clienților. Probabil  accede la imitarea TOR (The onion router) sau VPN (virtual private network) care funcționează pe același principiu de random în diferite calculatoare conectate printr-un singur soft.De ce au nevoie de calculatoare diferite? Pentru a a avea cat mai multe ip-uri. Pt mai multe detalii intra pe Wikipedia și cauta TOR  și VPN.

#72
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostLaurentziuul, on 01 octombrie 2016 - 11:23, said:

Mai mult ca sigur e vb de criptare și Anonimitatea datelor oferite clienților. Probabil  accede la imitarea TOR (The onion router) sau VPN (virtual private network) care funcționează pe același principiu de random în diferite calculatoare conectate printr-un singur soft.De ce au nevoie de calculatoare diferite? Pentru a a avea cat mai multe ip-uri. Pt mai multe detalii intra pe Wikipedia și cauta TOR  și VPN.

N-ai citit cum trebuie wikipedia :) Ai insirat niste aberatii destul de mari acolo. Cine e interesat de criptare si-o poate face singur fara nici o problema. Nu e nevoie sa insiri datele alea in sute de calculatoare, fara nici o siguranta ca vei mai putea avea vreodata acces la datele stocate pe calculatorul X. VPN-ul n-are nici o treaba cu ce ai spus mai sus. Nici IP-urile.  Pentru a fi anonimitate, ar trebui ca IP-urile pe care s-au stocat bucatile tale de date sa nu fie stocate nicaieri, deci sa nu mai ai nici o sansa sa iti accesezi vreodata datele.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate