Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Samsung DM40E

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
biddyugod

biddyugod

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.08.2016
Salutare! Am primit recent display-ul asta

http://www.samsung.c.../LH40DMEPLGA/GO

si citind printre caracteristici am văzut că ar avea potențial de Smart TV. Problema e ca softul din fabrica e făcut să ruleze doar reclame( pentru asta e de fapt TV-ul, pentru reclame sau prezentări) sau slideshow-uri. Eu îl folosesc pe post de tv cu un Media Box, pe portul HDMI ca nu are nici intrare pentru coaxial nici loc pentru Smart Card.

Oare serie cineva vreo modalitate de a modifica softul a.i. să îl transform în Smart TV?

#2
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Pt ce vrei tu , sunt slabe sanse insa exista media playere cu tv tuner incorporat
Cu un astfel de device poti aveea , atat acces la prg tv cat si smart tv chiar mai complex
Din pacate nu prea exista media playere cu tv tuner pt cablu digital , ci doar dvb-t si/sau dvb-s/s2 ( tv tuner pt receptia prg tv prin satelit , asta daca detii si o astfel de instalatie )
Un exemplu ar fi - K1 Plus DVB-T2/DVB-S-S2 - e un mp cu android si e ceva mai bun/complex decat functia de smart a unui tv

#3
biddyugod

biddyugod

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.08.2016
Ah... De cumpărat alte device-uri nu as prea vrea. Ideea mea a plecat de la un prieten care îmi zicea că dacă sistemul de operare e pe baza de linux atunci s-ar putea să fie ceva firware-uri pentru el însă nu am găsit nimic încă. Mersi oricum!

#4
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016

 biddyugod, on 11 august 2016 - 20:46, said:

Ah... De cumpărat alte device-uri nu as prea vrea. Ideea mea a plecat de la un prieten care îmi zicea că dacă sistemul de operare e pe baza de linux atunci s-ar putea să fie ceva firware-uri pentru el însă nu am găsit nimic încă. Mersi oricum!
Exista tot felul de placi DVB cu iesire HDMI .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate