Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cod de bare - Bilet de imbarcare

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
alexandrualexe

alexandrualexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.07.2015
Salut. Doar ce am facut check-in'ul pt un zbor al Blue Air. Problema este ca biletului de imbarcare nu i se vede codul de bare. Acolo unde ar trebui sa fie codul de bare se vede doar un gif cu "barcode". Este necesar ca acel cod de bare sa se vada?

Attached File  bilet imbarcare.jpg   167.46K   102 downloads

Edited by alexandrualexe, 10 August 2016 - 14:19.


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Incearca alt browser.

Clear cache si cookies

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,985
  • Înscris: 18.12.2007
Acel cod de bare este de fapt numarul ticketului. Trebuie sa fie vizibil. Fa ce ti-a sugerat colegul mai sus.

#4
alexandrualexe

alexandrualexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.07.2015
Ms pt raspunsuri.

Exact cum am banuit. Acel cod de bare este chiar un "cod de bare". Care va fi scanat la imbarcare. Nr de ticket este mai jos.

#5
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Poti sa-ti pui acel tichet de imbarcare cu cod de bare cu tot pe telefon, sunt aplicatii pentru asta.
In loc de bilet arati telefonul si gata :)

#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
De pe telefon nu se pot scana codurile de bare. Am avut eu un voucher si nu au reusit scanarea de pe ecran.

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Se pot scana. Eu numai asa calatoresc (incercat mobile pass la Wizz, Qatar, Pegasus, AF anul asta ).

doar ca scanerele de hartie (ca alea de la magazin) trebuie sa fie tinute intr-un anumit unghi cat sa nu reflecte sumina pe ecran.
In rest, in Budapesta de exemplu la poarta iti scanezi singur si merge foarte repede.

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
La H&M s-a chinuit ceva si nu a reusit cu un voucher de pe ecranul telefonului.

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Nu compara H&M cu readerele din aeroport. Ti-am zis, anul asta am folosit la Wizz, FlyPigs, Qatar si AF. Urmeaza la Tzatziki si MEA (daca au)

Si da luminozitatea la maxim, in Wallet pe iphone cel putin se seteaza luminozitatea la maxim de cand intri in aplicatie.

ceva era totusi dubios. Ca de exemplu eu m-am mai dus la concerte cu bilete electronice, tot pe telefon (mail, imagine, nu in wallet) si mergeau scanate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate