Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Anti-keylogger

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,598
  • Înscris: 23.12.2007
Deoarece ma obsedeaza ca se uita careva la ce scriu in calculator , am instalat un "SpyShelter free Anti-keylogger" ; ma terorizeaza ; tot timpul apare o ferestra care cere o permisiune ; nu raporteaza nimic ; cred ca nu este prea indicat ; cu ce sa il inlocuesc ?

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
Attached File  ASFD.jpg   48.99K   34 downloads

Edited by Mihai_3, 08 August 2016 - 09:25.


#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Un CD sau stick live cu o distributie Linux Posted Image ex. Tails

BTW: Ceva la care sa te gandesti: keylogger-ul poate fi hardware si nu il poti depista cu aplicatii. Posted Image

Edited by LensFlare, 08 August 2016 - 09:07.


#4
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Ce sistem de operare folosesti si cam ce pc ai ?

Cum ai dedus ca ai un keylogger in pc ?

P.S. - Ai putea inchide niste servicii : remote registry , TCP/IP NetBIOS Helper , etc .

Edited by tidicristi, 08 August 2016 - 09:16.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Privatefirewall( https://www.privacyw...l_firewall.html ). Mod manual.

#6
lristea25

lristea25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.07.2016

View Posthspinache, on 08 august 2016 - 08:49, said:

Deoarece ma obsedeaza ca se uita careva la ce scriu in calculator , am instalat un "SpyShelter free Anti-keylogger" ; ma terorizeaza ; tot timpul apare o ferestra care cere o permisiune ; nu raporteaza nimic ; cred ca nu este prea indicat ; cu ce sa il inlocuesc ?
Un astfel de program ,,...monitorizeaza tot timpul partile sensibile ale sistemului , registrii ...'' etc. invata regulile pe care Dvs. le acceptati sau nu ? de aceea intreaba ? Monitorizeaza non-stop si va cere permisiunea pt. ca apoi sa aplice regulile stabilite de Dvs.In setari sunt mai multe module astfel incat puteti crea o lista cu actiunile pe care le considerati legitime , safe .De fiecare data cand descarcati , instalati un program etc. o sa va ceara permisiunea .
Un astfel de program :  ,,...Monitorizeaza sistemul si va anunta (fereastra care cere permisiunea ! ) in legatura cu incercarile de/to modify your registry, start up applications, hard disk or RAM...''
Un Antivirus performant cu licenta va ofera protectie contra programelor keylogger.
O alta optiune ar putea fi : Zemana Antilogger...au mai aparut comentarii pe Forum...
Programul are cinci module : Anti Keklogger,ScreenLogger,WebcamLogger,ClipboardLogger,SYSTEM DEFENSE.
Cand aceste module sunt activate monitorizeaza non stop sistemul.
De fiecare data cand se instaleaza un program verifica semnatura digitala a producatorului pentru a indentifica daca este ,,safe,, si apar regulile : Automatically allow , Ask for confirmation - Uncertification Aplications etc.(Se poate ignora semnatura pentru programele safe si se cere confirmare , aprobare pt. orice actiune ...) Programul memoreaza regulile pt fiecare aplicatie si creeaza o lista(pastreaza logoul...) in functie de cele 5 module.Odata stabilite regulile acestea sunt respectate : Allowed - Blocked .Este verificata semnatura si actiunea : Code Injector , WebcamLogger etc.

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
In mod normal, un antivirus sau solutie all-in-one care se respecta ar trebui sa detecteze majoritatea key-loggerilor, fara sa mai fie nevoie sa mai instalezi ceva separat - apropo n-am auzut de antikey-loggerul ala....

Pe de alta parte daca esti o tinta anume ptr careva, exista key-loggere hardware, keyloggere soft customizate, sau daca ai NSA-ul in carca atunci nici n-au nevoie de key-logger.
Microfonulul unui telefon plasat in apropierea PC-ului transmite tot.

#8
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,598
  • Înscris: 23.12.2007
1.Nu am inteles nimic din ce mi-ati expus/explicat ; dezinstalez  ce am si instalez Zemana ? pot sa setez ceva la cel actual ?
2.OS este XP . Nu schimb OS deoarece nu am cu ce .
3.Ca am/nu am un keylogger , nu stiu . Vreau sa fiu sigur ca nu vine careva peste mine .
4.Sint bune de ceva aceste antikey... ?

#9
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005

View Posthspinache, on 08 august 2016 - 14:21, said:

3.Ca am/nu am un keylogger , nu stiu . Vreau sa fiu sigur ca nu vine careva peste mine .

Pai ce faci la PC-ul ala? Posted Image

Edited by LensFlare, 08 August 2016 - 14:28.


#10
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,598
  • Înscris: 23.12.2007
Cercetez.

Edited by hspinache, 08 August 2016 - 14:34.


#11
lristea25

lristea25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.07.2016
In primul rand trebuie sa ne calmam.Sunt doar , date , informatii cu carcater general apoi asa cum bine precizati in ultimul post # 10 trebuie cautat cu calm si rabdare pe net unde sunt toate detaliile referitoare la programe,setari etc.Va trimit un PM.

#12
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
LensFlare: Pai ce faci la PC-ul ala? (intrebare catre initiator...)

Initiatorul nu intarzie sa raspunda scurt cu: "Cercetez."

Eu: asta este si motivul pentru care crezi ca esti supravegheat...

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Si nu e real ? Oricum suntem supravegheati si fara sa "cercetam". @hspinache daca ai sti cati sunt "peste tine" inca de la instalarea win-ului si prima accesare a net-ului...doar ca esti un "pestisor" prea mic nu te viziteaza....

Edited by bumpocbum, 08 August 2016 - 20:34.


#14
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View Postlristea25, on 08 august 2016 - 11:45, said:

Un astfel de program ,,...monitorizeaza tot timpul partile sensibile ale sistemului , registrii ...'' etc. invata regulile pe care Dvs. le acceptati sau nu ? de aceea intreaba ? Monitorizeaza non-stop si va cere permisiunea pt. ca apoi sa aplice regulile stabilite de Dvs.In setari sunt mai multe module astfel incat puteti crea o lista cu actiunile pe care le considerati legitime , safe .De fiecare data cand descarcati , instalati un program etc. o sa va ceara permisiunea .
Un astfel de program :  ,,...Monitorizeaza sistemul si va anunta (fereastra care cere permisiunea ! ) in legatura cu incercarile de/to modify your registry, start up applications, hard disk or RAM...''
Un Antivirus performant cu licenta va ofera protectie contra programelor keylogger.
O alta optiune ar putea fi : Zemana Antilogger...au mai aparut comentarii pe Forum...
Programul are cinci module : Anti Keklogger,ScreenLogger,WebcamLogger,ClipboardLogger,SYSTEM DEFENSE.
Cand aceste module sunt activate monitorizeaza non stop sistemul.
De fiecare data cand se instaleaza un program verifica semnatura digitala a producatorului pentru a indentifica daca este ,,safe,, si apar regulile : Automatically allow , Ask for confirmation - Uncertification Aplications etc.(Se poate ignora semnatura pentru programele safe si se cere confirmare , aprobare pt. orice actiune ...) Programul memoreaza regulile pt fiecare aplicatie si creeaza o lista(pastreaza logoul...) in functie de cele 5 module.Odata stabilite regulile acestea sunt respectate : Allowed - Blocked .Este verificata semnatura si actiunea : Code Injector , WebcamLogger etc.
De ce cu licenta neaparat? Ce au cele free?

#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

View Posthspinache, on 08 august 2016 - 14:21, said:

2.OS este XP . Nu schimb OS deoarece nu am cu ce .

Prin XP ai zis totul. Ma tem ca nu prea mai ai ce face cu sistemul asta - antivirusii si programele de securitate nu mai sunt testate pe el si in conmsecinta ori nu merg ori ingreuneaza foarte mult sistemul.
Este un sistem decedat.

Sa inteleg ca ori nu ai bani ptr un sistem mai nou, ori nu ai un hardware care sa duca un sistem mai nou - ptr asta exista Linux.

Si - mai interesant - daca tot ai o mica paranoia cu keyloggerele - iti poti pune un linux pe stick si can ai nevoei sa folosesti ceva confidential rulezi linux-ul de pe stick pe orice PC - in felul asta vei fi sigur ca nu ai keylogger. Asta face si armata si o fac si spionii cand manipuleaza date secrete.

#16
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Ghostpress.

#17
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Posthspinache, on 08 august 2016 - 14:21, said:

1.Nu am inteles nimic din ce mi-ati expus/explicat ; dezinstalez  ce am si instalez Zemana ? pot sa setez ceva la cel actual ?
2.OS este XP . Nu schimb OS deoarece nu am cu ce .
3.Ca am/nu am un keylogger , nu stiu . Vreau sa fiu sigur ca nu vine careva peste mine .
4.Sint bune de ceva aceste antikey... ?
Special pentru tine norocosule ! ai Zemana AntiLogger Premium (GRATUIT la Giveaway)

#18
lristea25

lristea25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.07.2016
O reducere destul de importanta la Spyshelter Premium : $73.60  /   $34.99 (53% off)

Spyshelter Premium: sharewareonsale.com

Edited by lristea25, 17 August 2016 - 11:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate