Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Fidelizare clienti digi cu voucher valoric

- - - - -
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#37
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,355
  • Înscris: 16.04.2014

 leomagic44, on 19 august 2016 - 05:51, said:

Eu am inteles ca nu se pot trimite prin curier telefoanele cu avans platit cu vaucher.
Pana cand e valabil vaucherul?

Voucherul se emite la sediu prin semnarea actelor de fidelizare.
Odata emis, poat fi utilizat cum se doreste:
- la o comanda cu livrare la sediu
- la o comanda cu livrare prin curier.

Oferta de fidelizare este pana la finele anului 2016.

#38
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 03.03.2016
Se poate folosii pentru reducere la abonament?

#39
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,355
  • Înscris: 16.04.2014
@Anonymous1986 - nu. Voucherul se poate folosi doar pentru a achita partial sau total un avans sau o valoare integrala a unul telefon mobil,

#40
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 11.12.2010

 DIGI_Helper, on 19 august 2016 - 12:50, said:

@Anonymous1986 - nu. Voucherul se poate folosi doar pentru a achita partial sau total un avans sau o valoare integrala a unul telefon mobil,
Pe care-l primesti... nu  :(

#41
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 03.03.2016
Am o rata la un telefon luat de la RDS, se poate achita câteva rate?

#42
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,355
  • Înscris: 16.04.2014
@Anonymous1986 - Se poate achita in avans cu mentiunea ca toate ab. de telefonie se vor achita in avans pe perioada stabilita.

#43
calaretu

calaretu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.01.2008
1.Pentru Cod client 13050082 care este suma ca am si satelit si factura electronica si 3 ab telefoane?
2.Am dat comanda de 2 telefoane allview p6 energy lite si inca nimik pana astazi

#44
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,355
  • Înscris: 16.04.2014
calaretu - Te rog sa imi comunici in PM si numele titularului pentru a-ti comunica suma.

#45
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,644
  • Înscris: 21.03.2005
Cam asa arata "oferta" din magazinul Digi din Afi. Lipseste o coloana. Intentionat sau nu?

Attached Files


Edited by MELODY, 22 August 2016 - 08:52.


#46
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@MELODY intentionat, as zice eu... I-ar prinde bine o vizita ANPC, lipsa preturilor de lista.

#47
ariz

ariz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.03.2007
Cam in cat timp se onoreaza comenzile la telefoane ? Astept un P8 Energy PRO de ceva timp ... daca venea curierul pe jos de la Brasov si tot il primeam mai repede !!!

#48
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 11.12.2010

 ariz, on 23 august 2016 - 18:47, said:

Cam in cat timp se onoreaza comenzile la telefoane ? Astept un P8 Energy PRO de ceva timp ... daca venea curierul pe jos de la Brasov si tot il primeam mai repede !!!
Eu azi am fost sunat sa mi se spuna ca-l voi primi maine, dupa ce i-am amenintat cu ANPC (ma stiau in stare, am mai facut-o dupa ce m-au tinut 3 sapt. fara internet si catv). Comandasem telefonul in 4 august...

Edited by IonelTM, 23 August 2016 - 19:13.


#49
ariz

ariz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.03.2007

 IonelTM, on 23 august 2016 - 19:13, said:

Eu azi am fost sunat sa mi se spuna ca-l voi primi maine, dupa ce i-am amenintat cu ANPC (ma stiau in stare, am mai facut-o dupa ce m-au tinut 3 sapt. fara internet si catv). Comandasem telefonul in 4 august...
Pffff deci 3 saptamani ... Dar nu am cumparat un OZN ci un telefon Allview si firma e la 130 km de mine ... Daca nici macar la telefoanele facute de Allview nu se misca mai repede , ce pretentii pot avea altii ?!?! Eu am comandat pe 13 (ghinion) :-) ! Deci ar mai fi 10 zile ... foarte slaba viteza de onorarea a comenzilor , pur si simplu nu cred ca asa ceva se intampla la alte firme de telefonie !!! Si mai am si 4 abonamente la ei :-(

#50
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Allviewurile vin cel mai greu.. fiindca ajung intr-o luna din China.. pe filiera Shenzen ori Guangdong (depinde de model) vapor, port Constanta.. Brasov si apoi in toata tara Posted Image). Probabil mai vin cateva loturi pe Otopeni via avion cargo..dar si alea ajung in minim 1 saptamana.. 2 Posted Image

Edited by M-I-N, 23 August 2016 - 20:18.


#51
ariz

ariz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.03.2007

 M-I-N, on 23 august 2016 - 20:15, said:

Allviewurile vin cel mai greu.. fiindca ajung intr-o luna din China.. pe filiera Shenzen ori Guangdong (depinde de model) vapor, port Constanta.. Brasov si apoi in toata tara Posted Image). Probabil mai vin cateva loturi pe Otopeni via avion cargo..dar si alea ajung in minim 1 saptamana.. 2 Posted Image
:-( si firma fiind mica , nu are bani sa cumpere mai multe ... pai ce naiba dau comanda de cate 100 bucati ?  :-) !!!  Oricand ai comanda la ei tot greu vin . Acum 2 ani am luat un x2 soul si mi-au zis ca o sa vina negru iar eu l-am vrut pe cel alb . Am comandat inca unul alb la Allview si a venit cu un curier ( culmea , tot din Romania , asa cum vin si comenzile de la RDS ) in 2 zile !!! Mi-l ceruse cineva pe cel negru , asa ca nu am mai avut de ce astepta . De venit , nu a venit mai devreme de 2 saptamani ! Cum naiba o veni treaba asta , unii pot in 2 zile si uni peste 2 saptamani ?!?!

#52
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Probabil digi trebuie sa le cumpere efectiv de la Allview. La 1000 de telefoane sunt o gramada de bani Posted Image. SI aia de la Allview nu cred ca au stocuri mai multe de cateva mii de bucati ori cateva sute de bucati din fiecare model. E si diferenta intre loturile de telefoane ce vin din China. Unele au alte piese prin ele Posted Image AM patit-o eu acum 2 ani Posted Image. 2 Telefoane identice practic la prima vedere dar cu anumite piese diferite la interior Posted Image

Daca digi are comanda de 500 de bucati de terminal la 1000 de lei.. sunt dintr'un foc 500.000 de lei aproape 114.000 euro Posted Image Destul de multi bani Posted Image Ei isi recupereaza banii pe rate dar in timp.. Probabil si din cauza comenzilor foarte multe si costurilor de achizitie destul de mari se intampla fazele astea cu asteptarea asta asa de lunga la Digi.Mobil.

SI am zis doar de 500 de comenzi dar cred ca la nivel national sunt cateva mii sau poate zeci de mii de comenzi de telefoane.. mai ales ca e perioada in care toata lumea face "fidelizarea asta la oferta" si costurile de achizitie ale Digi se ridica la multe milioane de euro bune numai pe partea de telefoane.. si datorita sistemului de rate.

Edited by M-I-N, 23 August 2016 - 21:07.


#53
ariz

ariz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.03.2007

 M-I-N, on 23 august 2016 - 21:03, said:

Probabil digi trebuie sa le cumpere efectiv de la Allview. La 1000 de telefoane sunt o gramada de bani Posted Image. SI aia de la Allview nu cred ca au stocuri mai multe de cateva mii de bucati ori cateva sute de bucati din fiecare model. E si diferenta intre loturile de telefoane ce vin din China. Unele au alte piese prin ele Posted Image AM patit-o eu acum 2 ani Posted Image. 2 Telefoane identice practic la prima vedere dar cu anumite piese diferite la interior Posted Image

Daca digi are comanda de 500 de bucati de terminal la 1000 de lei.. sunt dintr'un foc 500.000 de lei aproape 114.000 euro Posted Image Destul de multi bani Posted Image Ei isi recupereaza banii pe rate dar in timp.. Probabil si din cauza comenzilor foarte multe si costurilor de achizitie destul de mari se intampla fazele astea cu asteptarea asta asa de lunga la Digi.Mobil.

SI am zis doar de 500 de comenzi dar cred ca la nivel national sunt cateva mii sau poate zeci de mii de comenzi de telefoane.. mai ales ca e perioada in care toata lumea face "fidelizarea asta la oferta" si costurile de achizitie ale Digi se ridica la multe milioane de euro bune numai pe partea de telefoane.. si datorita sistemului de rate.
Nici aici nu s-au scos (raman cu vina) , ca am ales varianta cu avansul cel mai mare si rate in 3 luni !!! Daca alegeam avansul cel mai mic si rate pe un an mai ziceam :-) ! Aia e , ... initial am comandat alt telefon pe net dar l-a rapit sotia iar acum nu imi mai ramane decat sa astept , treaba la care nu ma pricep deloc cand e vorba de "jucarii" :-)

#54
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006

 M-I-N, on 23 august 2016 - 21:03, said:

mai ales ca e perioada in care toata lumea face "fidelizarea asta la oferta" si costurile de achizitie ale Digi se ridica la multe milioane de euro bune numai pe partea de telefoane.. si datorita sistemului de rate.

Păi stai puțin, și-n perioada 2014-2016 pre fidelizare îți ajungea telefonul în 2 zile ?
Are, și face, multe lucruri bune RDS-ul dar prezintă-n continuare și câteva bube gigantice care oricât de mult i-ai susține e de porc să nu le recunoști/vezi. Sistemul de comenzi/livrări telefoane este una dintre ele, un balamuc de la un cap la altu'.

Edited by 5had3, 23 August 2016 - 23:15.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate