Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Are cineva Orange Smart Home?

- - - - -
  • Please log in to reply
222 replies to this topic

#91
abpostelnicu

abpostelnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 25.11.2014

View Postp3bogdan, on 09 iunie 2017 - 17:05, said:

Cu siguranta Fibaro ar face senzorii compatibili cu Z-Wave Plus dar centralele nu...Posted Image Ti-am facut poza la starter Kit Gen 5.
Exact la asta ma gandesc deoarece vreau sa achiziționez o central HC2. M-am plictisit de pocnitoarea celor de la orange :))

#92
p3bogdan

p3bogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.09.2009

View Postabpostelnicu, on 09 iunie 2017 - 18:26, said:

Exact la asta ma gandesc deoarece vreau sa achiziționez o central HC2. M-am plictisit de pocnitoarea celor de la orange Posted Image)
Ai pm cu recomandarea mea si mailul unde putem discuta. Nu vreau sa fac reclama, dar putem gasi solutia impreuna...

#93
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009
Foloseste cineva vreunul din Fibaro Single Switch/Double Switch/Dimmer?

Dimmer-ul in special m-ar interesa, pt. ca din ce vad costa vreo 220 RON si fiind pus pe traseu intre cablul electric si intrerupatorul din perete, spre deosebire de Philips Hue lasa functional intrerupatorul clasic si permite folosirea oricaror becuri (numai doua becuri Hue costa cat dimmer-ul si ele sunt max. echivalentul becurilor clasic de 60W ca lumina data).

Ma uitam de asemenea la controller-ul RGBW, care (in afara de faptul ca poate seta culori daca ai LED-uri multicolore) are cf. site-ului Fibaro posibilitatea de a controla ventilatoare. Avand un ventilator de tavan in bucatarie, pare interesant...

A, si are cineva The Button sau Keyfob? Ma tot gandeam ce scenarii ar putea fi facute care sa profite de ele, dar nu-mi vin in minte decat macro-uri gen "Seteaza Bedtime, deci inchide rulourile si luminile X, Y, Z" combinate eventual iarna cu setarea unei temperaturi anume din termostat...are cineva o idee mai inteligenta? :)

#94
afi

afi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 09.05.2007
Din 4 august 2017, serviciul Orange Smart Home va fi migrat pe o noua platforma online. Ca urmare, Orange va procesa datele personale ale clientilor impreuna cu MIOS ROMANIA SRL, cu sediul in Iasi, Bld. Poitiers, nr. 16, et. 2, jud. Iasi. Utilizarea serviciului Orange Smart Home nu va fi afectata urmare a acestei migrari catre noua platforma, acesta putand fi accesat in aceleasi conditii ca si pana acum. Daca nu esti de acord cu aceasta modificare, poti solicita denuntarea unilaterala a contractului Orange in termen de 30 de zile de la primirea acestei informari, fara a fi nevoit sa platesti penalitati sau despagubiri, in caz contrar vom considera ca ai acceptat aceasta modificare.

Suna interesant :)

#95
abpostelnicu

abpostelnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 25.11.2014

View Postafi, on 10 iulie 2017 - 20:25, said:

Din 4 august 2017, serviciul Orange Smart Home va fi migrat pe o noua platforma online. Ca urmare, Orange va procesa datele personale ale clientilor impreuna cu MIOS ROMANIA SRL, cu sediul in Iasi, Bld. Poitiers, nr. 16, et. 2, jud. Iasi. Utilizarea serviciului Orange Smart Home nu va fi afectata urmare a acestei migrari catre noua platforma, acesta putand fi accesat in aceleasi conditii ca si pana acum. Daca nu esti de acord cu aceasta modificare, poti solicita denuntarea unilaterala a contractului Orange in termen de 30 de zile de la primirea acestei informari, fara a fi nevoit sa platesti penalitati sau despagubiri, in caz contrar vom considera ca ai acceptat aceasta modificare.Suna interesant :)

Deocamdată am scos din funcțiune hubul orange. Sunt curios daca o data cu aceasta migrare se va actualiza si versiunea software a hubului astfel încât sa fie aliniat cu ultima versiune de software Vera. Daca ar fi așa ar fi foarte misto.

#96
afi

afi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 09.05.2007
Probabil ca se va actualiza si vor fi si alte accesorii disponibile.

#97
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Pe ce ai primit notificarea? Prin SMS?

#98
afi

afi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 09.05.2007
In aplicatie si pe web, inainte de login: https://smarthome.orange.ro

Edited by afi, 10 July 2017 - 22:55.


#99
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Da, apărut și la mine, doar pe platforma online.

#100
afi

afi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 09.05.2007
Dap, ii greu sa trimiti un sms :)))))

#101
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
De o recomandată nici nu poate fi vorba, mă gândesc... :)

#102
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Done! Reziliat.

#103
abpostelnicu

abpostelnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 25.11.2014

View Postmorogan, on 11 iulie 2017 - 15:42, said:

Done! Reziliat.

Salut,

Poti detalia te rog cum l-ai reziliat? Pe email, telefonic sau cum?
Asta doresc sa fac si eu acum.

Multumesc

#104
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Telefonic
Vreo idee cum pot accesa direct interfata unitatii centrale?

#105
afi

afi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 09.05.2007

View Postmorogan, on 11 iulie 2017 - 15:42, said:

Done! Reziliat.
Ai pastrat si aparatura sau l-ai dus inapoi?

#106
abpostelnicu

abpostelnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 25.11.2014
Nevermind, am sunat la ei :)

#107
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Aparatura imi apartine, nu am ce sa le dau inapoi

#108
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009
Chiar sunt curios daca vor fi modificari dpdv al functionalitatii sau al device-urilor oferite, pare mai degraba un outsourcing al activitatii dpdv legal.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate