Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

UN VIS

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
IoanaDang

IoanaDang

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2016
Buna tuturor. Noaptea trecuta am avut un vis tare ciudat. Se facea ca eram acasa ,iar in curte erau 2 serpi mari ,se incolaceau unul pe celalalt sa ajunga la mama si la sora mea sa le muste . Am reusit intr-un interval scurt de timp sa ajung la ele sa le feresc de cei doi serpi ,iar cand am facut cale intoarsa catre casa ,undeva langa scari era un bebelus mort ,cu fata acoperita .In acel timp soacra mea imi da de stire ca barbaso l-a omorat pe bebelus si l-a tinut ascuns in camera pana in momentul de atunci . Ce poate insemna ? Si inca ceva ,am avut parte de niste vise repetate care ma faceau sa ma trezesc transpirata . Scenele se petreceau noaptea pe intuneric . Eram acasa la parinti si se facea ca intram in bucatarie alaturi de mama ,iar cand intram in incapere eram exact EU ,practic ma vedeam pe mine ,iar in acel moment ma panicam si fugeam de persoana respectiva . O alta scena se intampla cand o cautam  pe mama in curte ,o intalneam ,insa stiam ca nu e ea ,era altcineva .M-am speriat de moarte de cate ori am avut aceste vise . Pareri?

#2
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 06.03.2016
alta plina de scenarii

oare ce poate sa insemne visul ala?
ai fost blestemata de o ruda apropiata.


daca vrei sa scapi de blestem poti incepe prin a taia cablul de internet.

Edited by red46, 07 August 2016 - 16:49.


#3
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

View PostIoanaDang, on 07 august 2016 - 16:36, said:

Pareri?
Da la film. Ai fi o scenarista buna.

#4
brokedheart

brokedheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 03.07.2016
Serpii erau pitoni; aia nu musca ci te stang pana plesnesti. Cosmaririle repetate constituie un simptom medical. Daca nu incetreaza, mergi la doctor.

#5
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,902
  • Înscris: 16.03.2004
2 Șerpi pot fi 2 dușmani.

#6
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
ai ramas gravidă.doi şerpi = eşti în doua luni =vei avea gemeni

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostIoanaDang, on 07 august 2016 - 16:36, said:

... barbaso l-a omorat pe bebelus ....
Cine???

#8
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 06.03.2016

View Postericmario, on 07 august 2016 - 16:57, said:

Cine???
barbaso

Edited by red46, 07 August 2016 - 16:57.


#9
brokedheart

brokedheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 03.07.2016
E clar ca nu ai o viata sociala prea stralucita din moment ce esti atasata asa de mult de mama si sora ta. Taicatu e decedat sau e pe bautura si ii face zilele amare lui maicata ?
Sunt multe ipoteze, subconstientul inregistreaza tot, un psiholog te poate ajuta daca cosmarurile nu inceteaza.

Edited by brokedheart, 07 August 2016 - 17:08.


#10
IoanaDang

IoanaDang

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2016
Defapt tatăl meu e decedat ,mama s-a recăsătorit iar mie mi-a făcut zilele amare pana sa mă mărit iar mamei pana în ziua de azi .

#11
brokedheart

brokedheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 03.07.2016
Schizofrenia se manifesta prin mai multe simptome, nu doar tulburari de somn si mai exact izolare sociala, scaderea performantelor scolare, implicare emotionala scazuta, anxietate, depresie, neglijarea aspectului fizic, iritabilitate, tulburari de atentie, nteres crescut pentru idei abstracte, filosofice, oculte et cetera.
Daca simptomele iti sunt familiare, mergi la psihiatru, nu la psiholog. De preferat maine.

#12
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Trebuie cumparat o carte de vise si impreuna cu un preot decodificat visul.

Edited by xilo, 07 August 2016 - 17:33.


#13
brokedheart

brokedheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 03.07.2016
Ioana ti-am citit restul posturilor si situatia nu e tocmai roz. Cel mai bine este sa mergi la un psihiatru sa ii povestesti prin ce stari treci. Cum ti-am spus mai sus, de preferat maine. Tratament exista, important este sa faci miscarea. Daca continui sa amani prezenta la medic, situatia se poate agrava drastci si nimeni nu vrea asta, nu ?

#14
veteran_x

veteran_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 908
  • Înscris: 01.05.2013
Fix insituatia asta am un cumnat, aude voci si simte pe piele ca e plin de furnici sau muste, omu i-a tras tare de tot cu alcolul nu-i ajungea un kil pe zi, bea cam tot ce gasea nu era mofturos.

Toata povestea a inceput brutal intr-o noapte cand omu, cica, vedea ca umbla ceva prin camera si auzea voci, a iesit de urgenta pe geam cu grilaj cu tot de la etajul 1.

In prima faza a fost la preot si a povestit tot ce i se intamplase, preotul si-a dat seama ce-l framanta pe om si l-a trimes la medic.

De la medic a luat o reteta cu diverse pastile de calmare sau ce or fi alea, chestia e ca omu le ia cand are chef si le pune in pahar cu ceva votca sau coniac, dupa caz.

intre timp boala s-a agravat, intr.-o noapte s-a manifestat violent la o presupusa vedenie, a devastat tot ce a prins in mana plus bataie nevestei, copii au apucat sa fuga si sa cheme politia a stat

vreo 24 de ore la sectie dand declaratii si a obtinut o condamnare la munca in folosul comunitatii cca 6 luni.

#15
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Pare dar nu e , este delirium tremens la el , initiatoarea vede doar a 3 a dimensiune a spatiului , cumnatul tau este intr-a 4 , mai are putin si se uita de dincolo la noi.

Edited by xilo, 07 August 2016 - 17:34.


#16
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Initiatoarea topicului s-a adresat pe aria Paranormal, nu pe aria de medicina. Daca va considera ca este cazul, atunci se va adresa pe aria adecvata.

Va reamintesc urmatorul punct din regulamentul ariei:

Quote

2. Vor fi considerate atacuri la persoana, flame sau trolling, dupa caz, fiind sanctionate ca atare:
a. Orice comentariu care ia in deradere tema unui topic, ideile exprimate sau persoana initiatorului.
b. Replicile persiflante (zeflemismul), remarcile peiorative sau obscene/ cu tenta de vulgaritate, jignirea directa sau indirecta, individuala sau colectiva a altor persoane.
c. Replicile la postarile trollilor, flamerilor, spammerilor sau clonelor (utilizatori care sunt identificati ca folosesc simultan mai multe conturi).
d. Orice referire la sanatatea mentala a participantilor la discutii (aria de medicina este in alta parte).

Am facut curatenie la topic si am aplicat o sanctiune, dar unii dintre voi tot nu ati inteles sa va abtineti. Cine insista dupa acest mesaj va fi tratat in aceeasi maniera.

Initiatoarea nu a spus nimic despre repetarea aceluiasi vis.

Edited by _-_, 07 August 2016 - 18:07.


#17
IoanaDang

IoanaDang

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2016

View Postbrokedheart, on 07 august 2016 - 17:21, said:

Ioana ti-am citit restul posturilor si situatia nu e tocmai roz. Cel mai bine este sa mergi la un psihiatru sa ii povestesti prin ce stari treci. Cum ti-am spus mai sus, de preferat maine. Tratament exista, important este sa faci miscarea. Daca continui sa amani prezenta la medic, situatia se poate agrava drastci si nimeni nu vrea asta, nu ?
Situația nu este deloc roz ,cred, sau cel puțin sunt zile în care o văd echilibrata și nimic anormal în starea mea . Tratament exista dar parcă nu vreau sa îi văd dezamăgiți pe cei din jurul meu din cauza mea . Tot ce iti pot spune cu mana pe inima despre mine ca om =CONFUZIE TOTALA . Eu sunt intr-o confuzie totala de ..multe săptămâni cred. Nu știu .. Dacă este doar o pasă trecătoare și nu am nimic ? Help me .:(

#18
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Nu cred ca e nimic paranormal, daca la asta te gandesti, esti doar stresata si de aia visezi urat.
De la un vis urat pana la schizofrenie e cale extrem de lunga, asta pentru doctorii lui peste de pe topic.
Din cate zici tu, imi dau seama ca esti nemultumita si frustrata de conditia ta si acest lucru te framanta, te streseaza, de aici probabil si starile si visele.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate