Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Allview X3 Soul Style

- - - - -
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#19
valy1985

valy1985

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2016

View PostM-I-N, on 01 septembrie 2016 - 15:37, said:

Pe 6 septembrie ajunge urmatorul lot si aveti de unde alege dintre cele trei variante de culoare. Personal mie imi place varianta neagru cu gri Posted Image Varianta auriu deschis e prea tiganeasca.. ori pentru fete. Nu uitati ca este un terminal cu performante medii din punct de vedere al SoC'ului Posted Image. Fluenta OS depinde foarte mult de optimizare ca sa nu agate.
Cum adica este un terminat cu performante medii din punct de vedere al SoC'ului?ce inseamna asta? Fluenta OS depinde de optimizare? ce ai vrut sa zici cu asta?

#20
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Adica puterea de procesare nu e foarte mare pt MT6753 care mai este si underclockat vreo 200 Mhz de la 8x 1500 Mhz la 8x 1300 Mhz maxim pentru acest terminal mobil. GPU' are doar 35.7 GFLOPS si nu are implementate multe chestii.

Daca ii mai lipseste si VoLTE'ul si Glonassul fata de fratele chinezesc atunci inseamna ca are specificatiile "ciuntite". Benzile oricum le are altfel fata de fratele chinez aka gionee s6s.

#21
valy1985

valy1985

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2016

View PostM-I-N, on 01 septembrie 2016 - 20:55, said:

Adica puterea de procesare nu e foarte mare pt MT6753 care mai este si underclockat vreo 200 Mhz de la 8x 1500 Mhz la 8x 1300 Mhz maxim pentru acest terminal mobil. GPU' are doar 35.7 GFLOPS si nu are implementate multe chestii.

Daca ii mai lipseste si VoLTE'ul si Glonassul fata de fratele chinezesc atunci inseamna ca are specificatiile "ciuntite". Benzile oricum le are altfel fata de fratele chinez aka gionee s6s.
In concluzie: merita sa achizitionez acest telefon de la digi? am zis sa aleg intre asta,Lenovo a7010 si xiaomi redmi note 3 pro? tu ce mi ai recomanda?

#22
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Xiaomi, fara discutie...

#23
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
Xiaomi!

#24
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Si eu am avut de la Digi de ales intre xiaomi redmi note 3 si allview x3 soul style si am ales sa dau comanda la x3 soul style in ciuda faptului ca xiaomi e mult mai performant pe partea de procesare. Este insa deficitar pe partea multimedia, xiaomi redmi note 3 si am vazut care si cateva probleme hardware/software deranjante pe care le gasesti pe topicul dedicat.

Edited by M-I-N, 02 September 2016 - 10:09.


#25
valy1985

valy1985

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2016

View PostM-I-N, on 02 septembrie 2016 - 10:09, said:

Si eu am avut de la Digi de ales intre xiaomi redmi note 3 si allview x3 soul style si am ales sa dau comanda la x3 soul style in ciuda faptului ca xiaomi e mult mai performant pe partea de procesare. Este insa deficitar pe partea multimedia, xiaomi redmi note 3 si am vazut care si cateva probleme hardware/software deranjante pe care le gasesti pe topicul dedicat.
Si ti a venit telefonul?cum se misca?cum face poze ziua,noaptea?bateria cat te tine?esti multumit de el?

#26
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Nu mi-a venit si nici nu cred ca imi va veni saptamana asta. Probabil saptamana viitoare. Si-au luat multi modelul asta de la digi si nu a mai ajuns la toti.. Posted Image
Cel mai ok ar fi sa asteptati de la cei care il au si l-au butonat reviewuri/ teste / eventualele probleme care nu sunt "spuse" prin reviweurile de pe net..
Eu sa fiu sincer nu mi-am luat xiaomi redmi note 3 pro fiindca avea camera foto proasta, nu foarte proasta dar din sample'urile de pe net este la nivelul de jos al mediei calitatii foto.. si am inteles ca unele loturi ai si probleme cu displayul.

Oricum x3 soul style nu este un telefon pentru gaming, asta e clar Posted Image

Edited by M-I-N, 02 September 2016 - 11:50.


#27
valy1985

valy1985

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2016
Stie cineva cu ce cartela merge? micro-sim sau nano-sim? merg ambele sloturi in 3 sau 4 g?

#28
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Are un micro sim si un nano sim dual standby, cu posibilitatea atasarii unui card micro sd in locul unei cartele sim devenind atunci single sim.
Nu cred ca pot merge doua cartele 4G in acelasi timp avand in vedere ca este dual stanby nu dual active.

Edited by M-I-N, 06 September 2016 - 11:24.


#29
valy1985

valy1985

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2016
Eu am acum o cartela micro sim,si maine tre sa.mi vina telefonul,si ma gandesc daca ar trebui sa.mai schimb cartela sa iau nano sim?

#30
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Merge micro sim. Sa spui cateva impresii dupa ce iti vine indiferent ca sunt pozitive sau negative.

Edited by M-I-N, 06 September 2016 - 12:48.


#31
DemisPMC

DemisPMC

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.01.2015
Am telefonul de o luna de zile. Este un telefon acceptabil pentru pretul de achizitie.
Aspect metalic ,nu se zgarie usor , putie amprente vizibile pe suprafata
Bateria tine 12 ore in regim mediu
Fotografii si filmari mai mult decat acceptabile
Semnal bun . viteza internet buna cu pisiblitatea afisarii vitezei.
Per total un telefon acceptabil chiar si pentru pretentiosi.


#32
valy1985

valy1985

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2016
Am comanda facuta de pe 30 august la digi,am sunat aseara si mi au zis ca nu stiu cand imi va veni telefonul.Cat draq dureaza la astia?

#33
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Eu am de pe 8 August comanda la el la Digi... deci... sunt praf si pulbere astia de la Digi.Mobil pe partea de telefoane mobile.

#34
valy1985

valy1985

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2016
Eu cand am dat comanda mi sa spus ca termenul maxim de livrare este de 30 de zile.Niste neseriosi.

#35
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Nu-i iau in brate, dar cand am comandat ceva a venit in trei-patru zile. de doua ori. E adevarat, nu telefoane, alea le-am luat pe loc...

#36
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
A sunat cineva direct la Allview? Ma gandesc sa sun la ei, sa aflu daca mai astept sau iau altceva, intre timp a disparut din oferta One Plus X...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate