Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

La inceput de drum

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
295 replies to this topic

#289
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005
In astia doi ani de cand lucrezi trebuia sa ai o librarie proprie cu abordarile diferitelor probleme.
reutilizarea codului,
daca nu ai invat asta, inveti acum.

#290
AnduIX

AnduIX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 07.08.2016
Sincer, chiar nu m-am gândit. M-am bazat pe faptul că "repetiția este mama învățăturii", dar asta devine de la un anumit moment enervant.

Este o idee excelentă și îți mulțumesc. Parcă am mai citit undeva ceva legat de păstrarea abordărilor (ce se repetă la același tip de probleme) intr-o librărie pe care să o folosesc la nevoie, in loc de a rescrie abordarea la fiecare problemă. Niște template-uri.

#291
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005
in 3 saptamani poti veni cu 3 abordari diferite pentru ce este esential aceeasi problema,
daca nu pastrezi cod sursa n-ai pe ce sa faci imbunatatiri

#292
AnduIX

AnduIX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 07.08.2016
Sunt complet de acord. Acum că repo-urile private cu maximum trei contribuitori de pe GitHub sunt gratuite, chiar n-am motive să nu păstrez proiectele, problemele, tot ce fac pe GitHub.

Poate sunt de prisos următoarele cuvinte, dar eu țin să zic faptul că vreau ca în 2019 să ridic standardul și să fac, într-adevăr, ceea ce trebuie să fac și anume proiecte, problemele de algoritmică etc., să mă folosesc de GitHub și să cer feedback la ce voi lucra.

Voi începe (încerca cât pot de mult) să îmi formez o rutină. Să nu treacă zi fără linie de cod scrisă. Cât pot, dar să o fac zilnic. Promit că mă voi ține de cuvânt. Printre toate motivele, eu cred că este totuși moral, în semn de respect față de voi care ați petrecut timp și ați venit cu sfaturi, recomandări ș.a.m.d., să mă țin de cuvânt și să îmi văd de treabă cât pot de bine. La urma urmei, tot mie îmi fac un bine.

Și gata cu overthinking-ul, overtalking-ul și toate “over”-urile posibile. Mă simt penibil că zic multe și fac puține.

Edited by AnduIX, 08 January 2019 - 16:18.


#293
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
De ce nu repositories publice?

#294
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postdani.user, on 08 ianuarie 2019 - 17:53, said:

De ce nu repositories publice?
Copil. Aspira la perfectiune. Vrea ca primul lui proiect sa fie si ultimul, atat de perfect sa fie, fara niciun pic de greseala.

#295
AnduIX

AnduIX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 07.08.2016
Nu mi-am expus cum trebuie ideile și a ieșit o varză.

Toate ce nu țin de școală vor fi publice, restul private (pentru a evita orice problemă, am auzit că au existat tot felul de cazuri).

#296
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005
Nu mi-am expus cum trebuie ideile și a ieșit o varză.

si nu consideri asta ca fiind o problema ?

lasa vorba, apuca-te de scris si de cerut sfaturi.

progress not perfection

te asteptam cu probleme si cod

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate