Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Vonino Zun XS

- - - - -
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

#37
valy_roby

valy_roby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.02.2006
sa ne spui si noua despre el,eu inca astept .

#38
DGorge26

DGorge26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 01.10.2013
Pe ce data l-ai comandat mirondorelgl ? Eu pe 08.08.2016 si inca nu am primit nicio veste de la ei. Cum se prezinta telefonul ?

#39
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Pretul este cel afisat la oferta 320 lei.Prima impresie; se tine bine in palma(are aderenta) usor, chiar frumos arata,folie aplicata,
Dupa o ora de butonat intens: se misca bine, culori vii, ecranul este vizibil din orice unghi si este foarte luminos, se conecteaza imediat la date, semnal wifi ok. Dupa o ora de butonat, semnalul la  baterie a scazut cu 15% Pentru 320 lei merita. Foto nu am incercat
CONTRA :Pacat ca nu are memorie mai mare si nu are casti

Facut  comanda pe 04-08-2016

#40
DGorge26

DGorge26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 01.10.2013
Suna bine . Sper sa il primesc si eu curand.

#41
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
@mirondorelgl: cum este sunetul in timpul convorbirii? ms.

#42
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Sunetul in timpul convorbirilor este f.bun (se aude clar si puternic). Functie amplificare sunet ( convorbiri si sonerie )
Facut si poze, au iesit neasteptat de bune ptr. camera pe care o are.
Functie caractere: mari si f.mari
Android Marshmallow se misca f.bine
Inca il mai butonez.




#43
Blomsfield

Blomsfield

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.11.2010
Am primit un sms de la Digi ca imi dau voucher de 250 lei si imi schimba telefonul meu vechi Philips S398 http://gadgets.ndtv....ilips-s398-2228 cu unul nou 4G, "poate chiar gratis". Banuiesc ca trebuie sa semnez prelungire 2 ani si n-am inteles bine oferta, banuiesc ca trebuie sa mai dau 70 de lei in plus. Oricum, credeti ca merita sa schimb Philips-ul meu cu Vonino asta? Am fost multumit de Philps dar e vechi de un an jumate. Acu nu stiu procesorul cum e, ca al meu e la 1.3 Ghz MediaTek MT6582M si Vonino doar 1 Ghz. Pare a fi mai slab. Mi-e frica sa nu cad din lac in put :D

Edited by Blomsfield, 25 August 2016 - 09:07.


#44
DGorge26

DGorge26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 01.10.2013
@Blomsfield Eu am primit de la ei un voucher de 200 de lei pentru prelungirea contractului, dar nu a trebuit sa dau alt telefon la schimb. Incearca sa primesti acea suma fara sa dai vechiul telefon. Nu conteaza doar cati Ghz are procesorul, cel de pe vonino este un procesor mai nou, pe 64 de biti, ar trebui sa fie ceva mai rapid.Cred ca si procesorul grafic e mai bun... totusi, nu cred ca e mare diferenta intre ele. Mai are 4g si marshmallow ca plus.
http://system-on-a-c...ediaTek-MT6735P

#45
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
@Blomsfield. Eu am foloseam tot un S398 luat de la RDS, dar ZUN XS este mult mai bun (parerea mea acum ca le am pe amandoua).
NU TREBUIE SA DAI NIMIC LA SCHIMB, ACHITI DIFERENTA SI CONTR. PE 2ANI.
Pentru 70 lei diferenta, este mai mult de OK

#46
Blomsfield

Blomsfield

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.11.2010
Aha, deci nu trebuie sa dau telefonul? Pai sa ma duc sa vad.

Zice asa in sms: "Vino acum in orice magazin Digi sa-ti schimbi telefonul cu un smartphone nou 4G! Iti rasplatim fidelitatea cu un voucher in valoarea de 260 lei pe care sa-l folosesti la achizitia unui telefon ditr-o oferta dedicata, cu cele mai mici avansuri, chiar si gratis! Te asteptam pana in 31.08"

Edited by Blomsfield, 25 August 2016 - 18:14.


#47
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Te duci la rds: validezi vaucher : contr. pe doi ani : comanda telefon (de care vrei, sa nu iei gratuite) : cand vine telefonul achiti diferenta

Daca nu te duci sa validezi vaucherul, il pierzi si este pacat

Edited by mirondorelgl, 25 August 2016 - 18:24.


#48
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Pune te rog și tu niște poze cu tel. Cam cum se mișcă touch-ul, cam cât ține bateria... etc.

#49
csm75

csm75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.01.2007

View Postmirondorelgl, on 25 august 2016 - 05:13, said:

Sunetul in timpul convorbirilor este f.bun (se aude clar si puternic). Functie amplificare sunet ( convorbiri si sonerie )
Facut si poze, au iesit neasteptat de bune ptr. camera pe care o are.
Functie caractere: mari si f.mari
Android Marshmallow se misca f.bine
Inca il mai butonez.



Cum se comporta acumulatorul? De cate ori il incarci pe zi?:idea:

#50
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
De 2 ore l-am ridicat si eu, comanda plasata pe 10 august. Telefonul asta chiar mi-a depasit asteptarile. Display-ul este absolut genial. Culorile sunt reale, vibrante iar rezolutia este perfecta pentru aceasta marime. Nu m-as fi asteptat la un IPS atat de calitativ.

Constructia pare decenta. Se simte foarte bine in mana, spatele este placut la atingere iar sticla usor curbata (2.5D) te duce cu gandul la un device mult mai scump decat este defapt. Butoanele sunt bine amplasate si dimensiunile lor nu impun probleme.

Referitor la performanta nu ma pot pronunta. Eu l-am luat strict ca telefon secundar si va fi folosit numai pentru apeluri. Nici macar nu am setat vreun cont Google. In situatia de fata nu a lasat nicio urma de incetinire, lag etc. Sunt convins totusi ca la 1GB RAM si la frecventa mica a procesorului dupa ce incepi sa instalezi Facebook, Messenger, WhatsApp, ceva joculete, va incepe sa se miste mai incet si sa consume si baterie pe masura.

Difuzorul extern se aude excelent. Sunetul este tare si clar, fara vreo distorsionare. Difuzorul pentru apeluri este destul de tare dar calitatea convorbirilor ar putea fi mai buna. Am impresia totusi ca este din cauza retelei, nu prea am folosit Digi pana acum.

Camera este mai mult decat ok in conditii de lumina decenta. Am facut cateva poze si au iesit foarte bine. Nu este o camera performanta, cand misc rapid telefonul si sunt in camera se observa ca trecerea cadrelor nu este constanta, apare ca un video cu 10fps ca sa intelegeti la ce ma refer. Dar in momentul in care am stabilit cadrul si focalizez obiectul principal, daca nu misc mana in momentul in care apas butonul de captura (captura dureaza ceva mai mult decat sunt eu obisnuit cu celelalte device-uri pe care le detin) poza iese chiar mai bine decat te-ai fi asteptat. Nu am testat filmarea si in plus am observat un mod HDR in setari.

Marele avantaj al acestui smartphone si motivul principal pentru care l-am achizitionat ramane Android 6.0 (amintesc aici gestionarea inteligenta a consumului de baterie integrata in Marshmallow precum si alte functii utile oferite de Google). Interfata este cat se poate de stock, cu o singura aplicatie instalata de catre Vonino, lucru care duce la o experienta lipsita de blocari si lag in conditiile amintite mai sus.

Ca o concluzie pot spune ca momentan sunt foarte multumit de achizitia facuta, telefonul este exact ce am cautat iar la pretul la care este comercializat este pur si simplu best-buy in oferta Digi la pret de sub 600-700 lei. Am luat in calcul si Allview V2 Viper dar a cazut din preferintele mele cand am vazut ca are Android 5.1, singurul lucru in plus fiind cei 2GB RAM pe care pe mine nu ma avantajau. Pun accent pe ultima versiune de Android datorita faptului ca acesti producatori nu foarte cunoscuti au probleme mari in oferirea update-urilor de firmware.

#51
catalin7331

catalin7331

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 07.09.2014
Poate sa puna cineva si niste poze/filmulet cu telefonul? Pe net nu se gasesc.
Multumesc.

#52
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Pun eu maine niste poze cu telefonul.

#53
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Am revenit cu imaginile.

Attached Files



#54
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Zun XS este asemanator cu ZUN X, dar cu specificatii mai slabe (RAM - ROM), dar cu Android 6 in loc de 5.1

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate