Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Garmin Fenix 3 / Fenix 3 HR

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#109
SteSoMan

SteSoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 31.10.2014
Salut,
astazi mi-am primit si eu Fenix-ul 3HR Sapphire edition, cu bratara de otel inoxidabil. Asta, dupa ce l-am asteptat aproape o luna, dar a meritat. Este, perfect!
Sper sa mai schimbam aici, o pareri, impresii sau pur si simplu sa impartasim experiente ...


Bafta!

P.S.

View Postpaga85, on 17 ianuarie 2018 - 18:07, said:


Pana la urma, s-a rezolvat? Ar trebui sa iei direct legatura cu Garmin pentru suport. Din cate stiu, garantia nu are legatura cu locul de unde l-ai cumparat. Garmin asigura service-ul, constatarea si eventual, inlocuirea.
Bafta si asteptam noutati.

Edited by SteSoMan, 01 February 2018 - 01:16.


#110
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Intrati cu ceasul in sauna? Ati avut ceva problema?

#111
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Am întrat de test și nu s-a întâmplat nimic. Oricum, nu e recomandat căci bateria e pe litiu și la peste 60 de grade se degradează puternic, asa ca mai bine nu :).

A, și dacă intri, folosește brățară de silicon ;)


#112
SteSoMan

SteSoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 31.10.2014
Fenix 3HR - 4.81 Public Release

https://www8.garmin....ls.jsp?id=10270

#113
claudiupepe

claudiupepe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.08.2007
Salut. De 2 luni sunt si eu posesorul unui gf3 hr. In perioada asta a anului l-am folosit doar la inot in bazin acoporit. Este super ok si afiseaza foarte multi parametri, de exemplu timpul pt. fiecare lungime de bazin. Intrebare pt. cei care au folosit ceasul la inot: acesti timpi am vazut ca sunt afisati doar pe ceas. Se pot vedea si in aplicatia garmin connect sau strava? Nici pe strava nu se vad datele astea mai detaliate.  Este destul de greu de citit de pe ceas deoarece e destul de mic display-ul.
Eu tot timpul dupa inot fac si sauna, nu am observat sa fie vreo problema.

Edited by claudiupepe, 18 February 2018 - 13:12.


#114
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Da, vezi timpul turelor daca dai pe connect (in telefon), calendar, ziua cu bazinul, alegi activitatea cu pricina si alegi tab-ul cu iconita de "lap" , ca un oval culcat cu o sageata pe latura de jos.

#115
claudiupepe

claudiupepe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.08.2007
Am mai intrat in meniul respectiv dar acolo mie imi arata timpul pe fiecare serie.
De exemplu eu fac 50 de bazine iar dupa fiecare serie de 10 fac o mica pauza.
Unde mi-ai spus tu imi afiseaza doar timpul pentru fiecare serie in parte, adica seria 1 cu timpul de 13 minute...samd
Dar daca intru in meniul ceasului pot sa intru in fiecare serie si sa vad timpul pe fiecare lungime: 1,07,  1,12,  1,09... samd
Voi testa data viitoare ce se intampla daca nu mai apas pe pauza intre serii.
Multumesc

#116
claudiupepe

claudiupepe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.08.2007
Am fost aseara la bazin. Am bagat 50 de lungimi dar pe Garmin connect afiseaza doar timpul total.
Daca vreti sa vedeti timpul pt. fiecare lungime, acesta se poate vedea doar e ceas, ceea ce este destul de incomod.


#117
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Când ajung la bazin am sa fac și eu un test.

#118
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Va salut,
merita diferenta de pret de la un Samsung Gear S3 Classic/Frontier pana la un Garmin Fenix3 sau Fenix5 ? Ce avantaj are fata de un Gear S3 ?
Vreau sa achizitionez si eu un smartwatch in special pentru sala, mers pe bicicleta... activitati usoare, nu sunt sportiv.

#119
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Primul avantaj enorm: îl încarci o data la 2 săptămâni.
Al doilea avantaj enorm: nu ai nevoie sa "aprinzi" ecranul pentru a vedea cât e ceasul, se vede mereu bine.

Restul ține de ce anume te aștepți de la un ceas.

#120
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
he he, am reusit sa scot aceesi distanta pe banda ca pe ceas! Normal ai nevoie de un foot pod, dar raportat la necesitatile mele cheltuiala nu e tocmai justificata. Cu toate astea imi doresc sa vad distanta corecta pe ceas. Aparent, la pasul meu, daca setez banda la 9.4km/h ceasul bate cu distanta de pe banda. :D Testat de 4 ori pana acum la distante intre 4 si 8 km.
Stiu ca nu e o viteza wow, dar e fix ce trebuie pentru intretinere. :)

#121
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Am si eu un Garmin Fenix 3 HR silver, imi place foarte mult cum arata, cat este de mare, cureaua de silicon mi se pare foarte practica, bateria ma tine cca 10 zile. De cand il am orice alt ceas imi pare foarte mic.
Este cineva care si-a cumparat curele de schimb, ceva recomandari?

#122
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

View PostMr. Incredible, on 28 februarie 2018 - 20:59, said:

Este cineva care si-a cumparat curele de schimb, ceva recomandari?

Am testat eu cateva, diverse materiale si diverse designuri.
Sfatul meu: silicon sau otel FTW.

Silicon: foarte confortabil, rezista la apa, cald, frig ... dar in timp isi schimba textura sau imbatraneste materialul si trebuie schimbat.
Otel: practic indesctructibil, greu, se poate zgaria, transmite frigul si caldura direct in incheietura, nu sta fix pe mana si nu se poate ajusta cu "un click" dupa cum ai mana mai umflata sau nu

Attached File  IMG_20180301_103853_01_01.jpg   822.9K   44 downloads


Pentru bratari de silicon, poti face "un platouas" colorat de pe eBay si le schimbi dupa cum te simti in momentul ala Posted Image
https://www.ebay.co....ES/182475986130

Pentru versiunea otel, eu asta am acum (versiunea neagra): https://www.ebay.co....HR/282755994445

Edited by ro_explorer, 01 March 2018 - 11:49.


#123
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
Cum va mai functioneaza 3HRurile? La al meu, de un timp, am dificultati de sincronizare, mai ales pe Bluetooth. Daca se pierde conexiunea Garmin Connect (Android) nu mai vede ceasul, trebuie tot felul de reseturi, remove device,, pair din nou, etc.

#124
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Am si eu problema asta de când am făcut update la oreo. Dar e de la telefon, ca și pe telefon intră greu notificările.

#125
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,487
  • Înscris: 04.05.2007
Eu incerc de cateva saptamani sa descarc un watch-face de pe pe Garmin IQ Store...si mereu primesc aceasta notificare.

Attached Files


Edited by the_lion, 08 May 2018 - 09:42.


#126
SteSoMan

SteSoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 31.10.2014
1. Prima varianta ar fi, reinstalarea softului Garmin " Garmin Connect "  https://play.google....s.connectmobile

2. Daca nu reusiti, incercati si app " Reconnect Garmin Watch " din GooglePlay https://play.google....droid.gcmrunner


Succes!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate