Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Canon problemã

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
R1d3r107

R1d3r107

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 06.08.2011
Mi-am cumpărat acum un an un Canon EOS 1200D și pentru ceva filmări și poze, nimic exagerat sau deosebit. Problema este că de câteva luni atunci când filmez se aude un soi de sfârâit undeva în obiectiv. Asta se întâmplă doar când filmez, în rest nu se aude. Problema este că nu se aude constant, ci are momente. De exemplu, dacă țin aparatul nemișcat și filmez continuu un obiect/peisaj, sunetul este clar, dar dacă mișc aparatul să filmez mai multe elemente apare acel bâzâit/sfârăit.
Din păcate nu mai găsesc garanția. De fapt, nici nu știu dacă am primit-o, fiindcă am tot căutat-o și nu am găsit nimic în afară de manual și ce mai primisem, lucruri pe care oricum le țin în cutia originală.

Știe cineva de la ce este acel sfârâit? Nu ar fi o problemă dacă s-ar auzit în lumea lui, fiindcă e destul de încet, dar supărarea apare din cauza faptului că se aude și când redau filmarea și e destul de enervant.

Edited by R1d3r107, 05 August 2016 - 21:48.


#2
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Salut #1 R1d3r107,
In cazul in care ar trebui sa mai beneficiezi de garantie te poti adresa magazinului in cauza in legatura cu certificatul de garantie,in unele cazuri daca nu l-ai primit sau s-a pierdut se poate recupera.
In cazul in care l-ai cumparat online vezi poate ai garantia in format electronic disponibila.
Totusi o factura sau magazinul te poate ajuta in situatia asta doar in cazul in care nu a expirat deja garantia.

Edited by VladutzU2013, 05 August 2016 - 21:55.


#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Nu sunt priceput in domeniu, asa ca sper s anu dau cu bata in balta. Unele telefoane mobile manifesta un defect asemanator, cauzat de probleme ale stabilizarii optice.

#4
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Stabilizarea la filmare si focus on , daca poti dezactiva pe rand aceste facilitati vei afla de unde provine . Un micromotor este vinovat, se poate unge dar la firma specializata pentru ca trebuie desfacut obiectivul de pe corpul aparatului, proces ce presupune demontarea aparatului total.

#5
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,781
  • Înscris: 06.09.2004
99% motorasul de auto focus. daca il treci pe focus manual se mai aude ceva?

#6
stratulat

stratulat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 05.07.2016
daca il treci pe focus manual se mai aude ceva?

#7
R1d3r107

R1d3r107

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 06.08.2011
Am făcut cu ați spus, am dezactivat și auto focusul, trecând pe manual, și stabilizatorul pe off. Observ că nu se mai aude acum, deci cred că aceasta era problema. Mulțumesc foarte mult pentru ajutor! :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate