Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Anevrism de aorta ascendenta

Dovada adresei de resedinta

Tulsa King (2022 - )

Tv box android fara "servicii...
 Factura platita la Supercom si ne...

Nu mai primesc sms pentru locker ...

Apeluri efectuate dar nu apar in ...

Apa de puț in Berceni-Ilfov
 Recomandare alegere - R7 7800X3D/...

OCEANIA NATIONS CUP 2024

Recomandare router portabil wifi

Plata internaționala
 Problema cheie/inchidere centrali...

Casa pe structura de lemn (timber...

In ce an ati facut scoala de sofe...

Problema masina de spalat

Arch Linux- probleme generale

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
289 replies to this topic

vj_Heaven

vj_Heaven

Senior Member

• Grup: Senior Members
Faza cu ICC profiles s-a rezolvat, am copiat profilele de pe Ubuntu si dupa multe incercari le-a luat si se vede ok.

Cu fonturile m-am cam invatat desi e un pas inapoi fata de Gnome 42 si doi pasi inapoi fata de Windows.
Cand o sa am chef o sa ma uit sa vad pot face fontul negru pentru ca griul ala pe alb e cam obositor. Cu dark theme nu ma impac pentru ca-mi iau flashbang ca in Counter Strike daca se nimereste sa deschid un document alb. :D

Arthos

Arthos

¯\_(ツ)_/¯

• Grup: Senior Members
Dupa 3 ani de Linux ca OS principal consider ca randarea fonturilor e superioara. De exemplu pe Windows ClearCrap are color fringe de iti vine sa vomiti cu tot cu calibrare la toate marimile de font, problema care nu se manifesta pe Linux calibrat cu acelasi instrument.

Verifica sa ai instalate fonturile alternative : Carlito(Calibri), Caladea(Cambria), Arimo(Arial), Tinos(Times New Roman), Gelasio(Georgia), Cousine(Courier New) Selawik(Segoe UI) si o sa fii cu 10 pasi inaintea Windows :>

Pe Firefox poti folosi extensia Dark Reader , iar restul programelor inclusiv LibreOffice supporta Dark Mode asa ca nu iti ei nici un flashbang

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate