Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Motorul se supraincalzeste?

avarie usoara

Rotoare, statoare și alte ge...
 Achizitie logan nou (ce cutie, ce...

La multi ani @micutu82!

Olivia Newton-John va ramane prin...

Refuz comanda rapida ?!
 Certion - proiecte la mare ș...

Pe Windows 10 am dat o scanare a ...

Nedumerire Bticino Living Now Sma...

personal cloud? Cum si ce?
 Efect advers brahiterapie

Recomandare laptop gaming

One plus 9 Pro sau Realme GT2 Pro

Cum scap de buruieni ?

Arch Linux- probleme generale

- - - - -
  • Please log in to reply
276 replies to this topic

nerocezar666

nerocezar666

Member

• Grup: Members
când întrebam ce soluții de torent folosiți mă refeream la un jackett pt. trackere sau BiglyBT client torrenți DHT, fără trackere prin i2p/tor, adică descărcare anonimă și chat prin i2p...  preslee știi să configurezi biglyBT pt. descărcare prin i2p și chat i2p?

Edited by althea, 28 December 2021 - 06:07.

c_anicai

c_anicai

Constantin Aanicai

• Grup: Senior Members
Nu-s chiar asa de priceput in linux si am ceva nelamuriri in legatura cu acest GID, nu stiu la ce se refera.
---
(1/7) Creating system user accounts...
Creating group 'tss' with GID 971.
Creating user 'tss' (tss user for tpm2) with UID 971 and GID 971.
---
pachetele updatate au fost:
Packages (15) archlinux-keyring-20220224-1  desktop-file-utils-0.26-2  libmfx-21.3.5-3  libnghttp2-1.47.0-1  libnm-1.36.0-1  libpulse-15.0-4
  libsecret-0.20.5-1  libxcrypt-4.4.28-2  networkmanager-1.36.0-1  openssh-8.9p1-1  pulseaudio-15.0-4  socat-1.7.4.3-1
  sqlite-3.38.0-1  tpm2-tss-3.2.0-1  wpa_supplicant-2:2.10-3

neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

Guru Member

UID = User Identifier
GID = Group Identifier

c_anicai

c_anicai

Constantin Aanicai

iar user si grup tss si-a facut din cauza tpm2-tss-3.2.0-1 ?, ... era neaparat necesar ?

echoFourZero

echoFourZero

Junior Member

• Grup: Validating
Da, daca binarul / binarele din acel pachet ruleaza sub acel user / grup.

c_anicai

c_anicai

Constantin Aanicai

Mersi de informatii si scuzati daca am deranjat cu intrebari stupide, faza e ca folosesc doar pt browsing pc-ul care a fost instalat cu cca doi ani in urma si-am uitat multe chestii, poate nici atunci nu le stiam.

Am avut zilele astea mancarimi sa ma uit pe niste fisiere de provenienta dubioasa si-am crezut c-am muscat vre-un virus, de asta am si pus intrebarile fiindca nu stiam ce e cu acel user tss.

echoFourZero

echoFourZero

Junior Member

• Grup: Validating
Nici o problema, nu a fost nici un deranj, Este normal sa intrebam cand ne lovim de ceva nou / necunoscut. Toata lumea uita lucruri cu timpul daca nu folosesc acele lucruri / informatii des

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate