Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Dieta Budwig ,ANTICANCER

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015
Salut

Ati avut,pe cineva bolnav de cancer care a urmat, aceasta dieta si s-a vindecat,de cancer?
Dieta Budwig cu branza de vaci,capra si ulei de in .

Multumesc

#2
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Nu, n-avem pt. ca nu vindeci cancerul cu tampenii.
E un proces biologic complex care nu se vindeca cu branza.

#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
io am auzit de persoane care au scapat ce cancer cu ciroza!

cu placere!

pai cu tampenii poate il vindeci, ca cu medicatie si tratament, nu prea...

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
cu scuzele de rigoare colegilor moderatori, dar cea mai buna metoda de vindecare a cancerului se numeste deces.

cu branza ... cred ca asta faci, o branza si atat.

#5
mishale

mishale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 12.10.2015

 Dany_Darke, on 05 august 2016 - 17:56, said:

cu scuzele de rigoare colegilor moderatori, dar cea mai buna metoda de vindecare a cancerului se numeste deces.

cu branza ... cred ca asta faci, o branza si atat.
Foarte frumos din partea d-voastra!

#6
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,119
  • Înscris: 03.12.2005
am citit niste studii care spun ca e posibil sa incetinesti evolutia diverselor tipuri de cancer cu diete vegane, nicidecum cu branza care e practic grasime

The role of diet and physical activity in breast, colorectal, and prostate cancer survivorship: a review of the literature
https://www.ncbi.nlm...les/PMC3251953/

Low protein intake is associated with a major reduction in IGF-1, cancer, and overall mortality in the 65 and younger but not older population.
https://www.ncbi.nlm...pubmed/24606898

A red meat-derived glycan promotes inflammation and cancer progression.
https://www.ncbi.nlm...cer progression

Edited by takillya, 05 August 2016 - 18:14.


#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

 mishale, on 05 august 2016 - 18:05, said:

Foarte frumos din partea d-voastra!

nu o lua in nume de rau, dar ideea de a gasi o metoda de vindecare a cancerului, dateaza din zorii descoperirii cancerului si pana azi, daca totul ar fi fost atat de simplu, mananci branza si scapi de cancer, cred ca cererea de lactate s-ar inmulti de 10 ori pe intreg globul. ori asta clar nu este o rezolvare a cancerului.

vb de cancer in general, pt ca sunt diferite tulpini de cancer.

#8
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,471
  • Înscris: 17.04.2006
Studiaza putin ce e cancerul si cum se manifesta, pe urma o sa intelegi ca nu e alergic la branza si ulei.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Qja4z1HGDQo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
KurtKnispel

KurtKnispel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 27.06.2014

 takillya, on 05 august 2016 - 18:12, said:

am citit niste studii care spun ca e posibil sa incetinesti evolutia diverselor tipuri de cancer cu diete vegane,

Dieta vegană e cea mai proastă abordare atunci când vine vorba de diete sănătoase.
În primul rând, dieta excusiv vegetariană/vegană e una profund neadecvată pentru susținearea unei vieță sănătoase pe termen lung. Vitamina B12 e un exemplu de vitamină esențială, care nu se găsește în nicio legumă, fruct sau verdeață.
În al doilea rând, în legume și fructe se găsesc cantități imense de nitrați.  http://jurnalul.ro/v...ume-126717.html

Edited by KurtKnispel, 06 August 2016 - 13:36.


#10
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
De carnosina care se gaseste doar in produse animale de ce nu vorbeste nimeni ? Doar toata ziua de B12 ? Carnosina se opune glicozilarii proteinelor de catre otrava numita glucoza/fructoza care duc la aparitia AGEs (advanced glycation end products).

#11
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,119
  • Înscris: 03.12.2005

 KurtKnispel, on 06 august 2016 - 13:30, said:

Dieta vegană e cea mai proastă abordare atunci când vine vorba de diete sănătoase.
În primul rând, dieta excusiv vegetariană/vegană e una profund neadecvată pentru susținearea unei vieță sănătoase pe termen lung. Vitamina B12 e un exemplu de vitamină esențială, care nu se găsește în nicio legumă, fruct sau verdeață.
În al doilea rând, în legume și fructe se găsesc cantități imense de nitrați.  http://jurnalul.ro/v...ume-126717.html

si nu se gaseste B12 la farmacie? oricum, B12 nu e produs de "carne", provine din bacterii care se gasesc in apa dulce si sol, dar cum in ziua de azi apa e super filtrata si dezinfectata...
plus ca din cauza agriculturii moderne si modului in care sunt crescute, pana si animalele de crescatorie primesc suplimente de b12
si nu, in fructe si legume nu se gasesc cantitati mari de nitrati decat daca s-au folosit cantitati mari de nitrati la culturile respective

toata lumea vorbeste de b12 si nitrati dar nu vorbeste nimeni de cati agenti cancerigeni se gasesc in carne, de cati estrogeni se gasesc in lapte si cat colesterol se gaseste in oua Posted Image

da, omul e omnivor, dar in ultima suta de ani am inceput sa consumam enorm de multa carne, de zeci de ori mai multa decat e recomandat intr-o dieta normala cu care omenirea a supravietuit in ultima suta de mii de ani, ceea se reflecta foarte clar in numarul enorm de cardiaci si obezi din ziua de azi.

si sunt studii clinice clare care au demonstrat ca dietele vegane incetinesc enorm (nu vindeca) evolutia diferitelor tipuri de cancer ceea ce ajuta la tratament.
tu doar spui ca nu ca b12....

Edited by takillya, 09 August 2016 - 10:20.


#12
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009

 takillya, on 09 august 2016 - 10:13, said:

cat colesterol se gaseste in oua Posted Image
Si acuma o sa-mi spui ca virgula colesterolul e un lucru RAU ???
Ca desi oul are colesterol acesta nu influenteaza majoritatea oamenilor ptr ca adus exogen scade sinteza lui endogena, ca nu conteaza LDL ci HDL care e predictor ptr boli coronariene, ca nu conteaza valoarea ci marimea particulelor asta deja e faza a doua.

Mai e o chestie legata de nivelul scazut al colesterolului si riscul crescut de cancer....Interesant nu ?

#13
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 mishale, on 05 august 2016 - 17:40, said:

Salut

Ati avut,pe cineva bolnav de cancer care a urmat, aceasta dieta si s-a vindecat,de cancer?
Dieta Budwig cu branza de vaci,capra si ulei de in .

Multumesc
De obicei cu dieta asta te vindeci de tot si de toate.....la urma urmei moartea face parte din viata...sau invers Posted Image

 Remicade, on 14 august 2016 - 19:13, said:

Si acuma o sa-mi spui ca virgula colesterolul e un lucru RAU ???

Nu trebuie sa pui virgula pentru ca nu-i cacofonie.....

In alta ordine de idei s-a descoperit ca ouale sunt chiar sanatoase....nu mai e valabila chestia aia tampita cu maxim 3 oua / saptamana.....

Edited by Clovis, 08 September 2016 - 09:25.


#14
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

 mishale, on 05 august 2016 - 17:40, said:

Salut

Ati avut,pe cineva bolnav de cancer care a urmat, aceasta dieta si s-a vindecat,de cancer?
Dieta Budwig cu branza de vaci,capra si ulei de in .

Multumesc


Dieta Budwing, din cate am citit eu, este pentru revenire din starea de casecsie...nu pentru tratarea cancerului. Mama a incercat branza de vaci cu in si nu a avut rezultate. Nu vreau sa te dezamagesc, fiecare corp reactioneaza diferit la anumite tratamente.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate