Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

recomandare pat rabatabil?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 11.10.2007
Pentru mai mult spatiu, vreau sa montez un pat R-A-B-A-T-A-B-I-L. Am gresit titlul, poate modifica un admin.
Neaparat pe dimensiunile saltelei pe care o am deja, anume Opera super ortopedica de la Domus Flex (160x200x24). Greutate nu stiu, probabil in jur de 40kg. Asta pentru ca e noua, foarte confortabila si mi-ar parea rau sa o dau.
Am tot cautat informatii, sunt multi particulari care spun ca fac la comanda astfel de paturi, dar nu gasesc si pareri ale clientilor multumiti sau nemultumiti.
Daca aveti un astfel de sistem sau informatii sigure despre producatori de mobila (cu firma, pentru factura si garantie) va rog sa-mi spuneti si mie.

Edited by yesyesyesyo, 05 August 2016 - 13:39.


#2
dorin18111980

dorin18111980

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 31.07.2016
Iti dai seama ca la 40 de kile cat are salteaua si fiind si rabatabil patul ala o sa tina maxim 6 luni? Mai bine chemi un sudor sa-ti faca un pat din fier forjat daca vrei sa te tina nu dracii dianstea din amestecuri de lemn care se rup in 2-3 ani maxim.... dapai rabatabil cum vrei

Edited by dorin18111980, 05 August 2016 - 13:48.


#3
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 11.10.2007
Tocmai, nu-mi dau seama.
Am citit de sisteme cu pistoane, arcuri si sisteme manuale. Ultimele le-as scoate din calcul.
De-asta intreb, poate sunt altii care stiu unele chestii.

#4
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 30.07.2008

 yesyesyesyo, on 05 august 2016 - 13:38, said:

Daca aveti un astfel de sistem sau informatii sigure despre producatori de mobila (cu firma, pentru factura si garantie) va rog sa-mi spuneti si mie.
http://www.roxymob.r...bil-hafele.html ... poti sa ii suni sa vezi cine a cumparat din colaboratorii lor Posted Image ... sau suni la hafele Romania ...

Edited by superm, 05 August 2016 - 14:14.


#5
Furtuna-in-desert

Furtuna-in-desert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.06.2014

 yesyesyesyo, on 05 august 2016 - 13:38, said:

Pentru mai mult spatiu, vreau sa montez un pat R-A-B-A-T-A-B-I-L. Am gresit titlul, poate modifica un admin.
Neaparat pe dimensiunile saltelei pe care o am deja, anume Opera super ortopedica de la Domus Flex (160x200x24). Greutate nu stiu, probabil in jur de 40kg. Asta pentru ca e noua, foarte confortabila si mi-ar parea rau sa o dau.
Am tot cautat informatii, sunt multi particulari care spun ca fac la comanda astfel de paturi, dar nu gasesc si pareri ale clientilor multumiti sau nemultumiti.
Daca aveti un astfel de sistem sau informatii sigure despre producatori de mobila (cu firma, pentru factura si garantie) va rog sa-mi spuneti si mie.
da si tu cautare pe goagal, www.rabatbed.ro

Edited by Furtuna-in-desert, 07 October 2016 - 23:11.


#6
pat_rabatabil_manual

pat_rabatabil_manual

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.05.2019

 Furtuna-in-desert, on 07 octombrie 2016 - 23:07, said:

da si tu cautare pe goagal, www.rabatbed.ro
Multumesc pt. recomandare. Sunt 3 sisteme de pat rabatabil:cele cu arcuri,cu pistoane si cele simple(manual) care au rama metalica f.usoara. Fiecare au avantaje si dezavantaje.

#7
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 11.10.2007
Revin tarziu, dupa aproape 3 ani de cand am patul rabatabil. Si nu s-a rupt dupa 6 luni cu salteaua de cam 80kg (deci nu 40) doar ca e putin mai greu de ridicat. Arata ca in prima zi.
Cei de la AXA QY mi-au facut un fel de prindere speciala pentru arcuri, cu ranforsari, spunandu-mi ca este prima data cand fac un pat pentru o saltea cu asemenea greutate :)
Nu vreau sa le fac reclama, doar ca am fost super multumit de ei.
In camera copilului am luat un pat rabatabil de la ikea, acum nu cred ca-l mai au in oferta, cu pistoane. Se lasa si se ridica aproape singur, dar salteaua este foarte usoara.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate