Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Posta Romana - nu mai ajung coletele

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 kartys, on 26 decembrie 2016 - 11:02, said:

Ca ai avut probleme cu dhl e una, dar a lauda posta romana e cu totul altceva. Posta romana e nr 1 in nesimtire, atat. Eu am avut colet din cipru care a ajuns in 3 saptamani, desi trebuia sa fie aici in 5 zile, Si multe,multe exemple


Pentru mine  Posta Romana nu este o nesimtire, sincer nu-i laud degeaba, nu le fac reclama, nu lucrez la ei, dar model de nesimtire este dhl, cucoana aia cum a auzit ca am numar Eori a intrat in ceata, acum serios, si sincer sa vorbim, ii trimit fotografia de pe OP cu care am platit vama, fotografie clara, cum au cerut, pe data de 13 Decembrie, si cum iti explici ca a durat pana pe 23 Decembrie sa vina coletul ? si am spus si repet, Posta Romana si-a facut treaba pentru mine, nu mi-au pierdut nici macar un singur colet, toate au ajuns la destinatie cu brio, chiar si venind din cea mai indepartata tara, si mareata companie dhl pentru care am platit aproape 170 de lei pentru transport, mi-au adus coletul cu dedicatie dupa 31 de zile,

#38
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
luna aceasta am primit un pachet intracomunitar,din Germania si a ajuns in apropae o luna,a stat blocat vreo 16 zile inainte sa-l scaneze BSI,asa ca, joc de glezne,o sa ajunga dar,,,,la anul!

#39
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,659
  • Înscris: 20.11.2005
eu am un colet ce a plecat din UK in 17 noiembrie si inca nu l-am primit.
cei de la posta de cartier au spus ca au depozitul plin si nu fac fata sa inregistreze si sa avizeze coletele pt ca totul se face manual.

#40
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.02.2010
Comanda ebay (China) 18.10.2016. Colet pierdut, se pare.
Aveti vreo experienta cu aceasta firma de transport(Flyt)?

https://track.afters...ss/87089829065?

#41
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
Pai nu m-am pus sa fac reclamatii ca eu mi-am luat doar prostii de 5USD: clone arduino, 7 segment displays si prostii din astea. Nu ma deranjeaza prea mult ca dureaza mult, ce ma face sa nu mai comand este: au program la posta cu vama doar 2 zile si doar program de dimineata pana pe la ora 15, stai la cozi imense in frig etc. Ajungi la tejghea, tanti de acolo are o rabdare enorma (eu nu as rezista) si cauta pentru fiecare, manual, pe hartie, in tabel fiecare colet; are un numar e usor, dar in 2016/2017 tabelul ala daca tot se completeaza, putea fi completat macar pe calculator, astfel incat daca as vrea sa intreb de colet fara sa mai astept fluturasul, sa ma gaseasca, altfel e imposibil si nu sunt absurd sa pun pe cineva sa caute pe tabele de pe foi A4.
Cred ca s-a mai discutat pe aici despre Posta, e cazul sa fie deschis si subiectul asta pentru aceeasi treaba? Poate ar trebui imbinate subiectele. Cum decide un moderator.

Stie cineva sa-mi zica ce tracking numbers sunt ok sa ma duc cu ele la posta? Parca trebuie sa inceapa cu "R", ori eu nu am avut din astea niciodata, tot cu "S" etc.

"Aveti vreo experienta cu aceasta firma de transport(Flyt)?"
Am mai primit cu tracking number de la astia si parca s-au miscat repede si tracking number-ul a fost real.

#42
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,259
  • Înscris: 01.12.2001
Rabdare si ... tutun
Comanda in China pe 9.09.2016
Ridicat din vama pe 15.12.2016
A avut 7 intoarceri in Pudong Sanghai.

#43
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,420
  • Înscris: 10.08.2005
astia iar lucreaza in viitor cu efecte in trecut
Attached File  posta romana.png   15.16K   67 downloads

#44
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Stii ce inseamna cuvantul "programat"?

#45
r-bruce

r-bruce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 06.11.2005
Cat timp face un colet din bulgaria in romania? a fost expediat in 10.01.2017, in 11.01.2017 a parasit bulgaria (conform tracking-ului postei bulgare) si de atunci "codul .... nu exista!" in sistemul de tracking al postei romane. la urma urmei e vorba de cativa kilometri de la sofia la bucuresti (bsi). sau astia de la posta nu mai lucreaza pana nu se termina trascaul de la sarbatori?

#46
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
E normal ca la 12 colete tracking-ul sa imi arate ca au ajuns in Romania(~7 zile) si de atunci nicio veste.. 28 noiembrie? Mai aveti colete blocate la BSI?

#47
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 28.08.2008
Eu am un colet care a intrat in Romania in 2 ianuarie si inca nu apare pe traking-ul postei.

#48
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,659
  • Înscris: 20.11.2005
eu am un colet ce a intrat în țară pe 14 Decembrie și am fost avizat doar ieri.

#49
r-bruce

r-bruce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 06.11.2005

 zoso, on 19 ianuarie 2017 - 16:51, said:

Cat timp face un colet din bulgaria in romania? a fost expediat in 10.01.2017, in 11.01.2017 a parasit bulgaria (conform tracking-ului postei bulgare) si de atunci "codul .... nu exista!" in sistemul de tracking al postei romane. la urma urmei e vorba de cativa kilometri de la sofia la bucuresti (bsi). sau astia de la posta nu mai lucreaza pana nu se termina trascaul de la sarbatori?
intr-un final eroic l-am primit azi. cateva sute de km in 3 saptamani. ciudat este ca eu in fiecare zi, dimineata si seara am verificat pe track and trace si nimic, inclusiv ieri. azi dimineata cand am verificat, au aparut o multime de etape, bsi, tranzit si predat la factor. chiar nu inteleg daca si cum functioneaza mizeria aia de track and trace de pe site-ul postei romane.

daca expeditorul il dadea vecinului, vecinul, vecinului urmator, si tot asa, ar fi ajuns mai repede...

#50
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Eu inca nimic. De o luna jumate am in tara colete.

Edited by Orange09, 31 January 2017 - 01:28.


#51
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
Mi-e mi-a venit in sfarsit fluturasul de la posta. Coletul a ajuns la BSI Bucuresti in 23 decembrie 2016, de acolo a facut pare-se 1 luna si 1 saptamana (probabil pentru ca nu avem autostrazi). Apoi stat la coada in frig (bine ca e soare cu dinti afara) jumate de ora (am crezut ca s-a schimbat posta cu totul, miracol).

Posta cu vama (singura din judet) are program doar marti si miercuri si fluturasii vin de obicei joi si vineri astfel incat mai stau o saptaman dupa colete. Nah, csf, ncsf (ce sa-i faci, n-ai ce sa-i faci).

Edited by 4evryng, 31 January 2017 - 14:12.


#52
naty74

naty74

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.02.2017
Buna ziua si bun gasit! Colet din Franta in decembrie ( deci tot o perioada aglomerata ) ajunge in baza de date a Postei Romane dupa 1 ZI !!!!!!!!!!!! , record absolut, cred. Acum acelasi tip de colet de la acelasi expeditor de 21 de zile e de negasit....Pai daca asta nu e bataie de joc sau haos sau ce o fi.....No comment

Attached Files

  • Attached File  123.jpg   132.35K   43 downloads


#53
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Deja e aiurea.. noiembrie-ianuarie am dat vreo 20 de comenzi si au venit 2!

#54
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Scuzati double post, insa daca doresc sa comand pe o alta adresa, am nevoie de comodat ca sa ridic? Ma mut, dar nu imi schimb buletinul, nu e vorba de chirie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate