Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Posta Romana - nu mai ajung coletele

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Am cumparat din china un telefon, coletul a plecat pe data de 21/11/ 2016 de pe data de 10/12 a ajuns in Romania si de atunci acolo zace.
Problema e ca pe Track & Trace posta romana coletul nu exista !
Ce ziceti, probabil sa fie furat sau posta romana se misca fff incet, totusi au trecut 16 zile de cand coletul a ajuns in romania si aici nici macar nu l-au luat in evidente.

#20
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 14.11.2006
o sa-l vezi pe site-ul postei romane in vreo 7 zile.

#21
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Adica la anul si la multi ani !

#22
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Din pacate Posta Romana a fost total depasita anul asta.
In ianuarie va aparea la Track&Trace, dar sa vezi data de avizare!

#23
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Tu te plangi?Priveste viteza postei romane.

Attached Files



#24
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Vai, ce sa mai zic.
Trăim într-o țara de .......

#25
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Da-mi voie sa ghicesc: romani? Tu ce nationalitate ai?
On: Rabdare, birocratia lucreaza din greu....

#26
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Eu sunt rrom

#27
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
rrom in casa si roman(om) pe strada?

Edited by khristy36, 26 December 2016 - 10:12.


#28
4evryng

4evryng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 24.10.2007
La mine un colet din China a facut 2 zile pana in Bucuresti si de acolo pana la mine a facut 1 luna.

#29
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Posta Romana trebuia de mult desfiinta...  Astept un colet din China pentru care am dat comanda pe 5.11.2016 si care, probabil a intrat in tara la inceputul lunii decembrie 2016. Niciun semn de la Posta Romana.

Edited by rosix, 26 December 2016 - 10:16.


#30
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 rosix, on 26 decembrie 2016 - 10:14, said:

Posta Romana trebuia de mult desfiinta...  Astept un colet din China pentru care am dat comanda pe 5.11.2016 si care, probabil a intrat in tara la inceputul lunii decembrie 2016. Niciun semn de la Posta Romana.


Incetati cu aberatiile, Posta Romana este top 1 pe langa DHL, care mi-a mancat 31 de dolari pentru transport rapid, si pentru ca nu am ales sa le dau obolul de 100 de lei, ghici ce ? un transport de 2 zile s-a transformat in 31 de zile, alt pachet care a fost comandat cu flat transport a ajuns in 20 de zile, cu Posta Romana, da, si nu am platit nici vama,

#31
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
am si eu unul care e in avion din 12 noiembrie, a parasit beijingul, de atunci nu mai e inregistrat nicaieri

#32
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Asa mai am si eu un colet care s-a intepenit in china, dar asta macar nu a ajuns in romania si am cerut refund (asa a ramas, nici pana acum nu am vazut banii inapoi).

#33
kartys

kartys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.02.2007

 Platon, on 26 decembrie 2016 - 10:23, said:



Incetati cu aberatiile, Posta Romana este top 1 pe langa DHL, care mi-a mancat 31 de dolari pentru transport rapid, si pentru ca nu am ales sa le dau obolul de 100 de lei, ghici ce ? un transport de 2 zile s-a transformat in 31 de zile, alt pachet care a fost comandat cu flat transport a ajuns in 20 de zile, cu Posta Romana, da, si nu am platit nici vama,

Intr-adevar, cei de la dhl cand refuzi sa le dai comisionul asa fac, dar sa nu uitam ca totusi sunt o companie privata, nu te obliga nimeni sa comanzi prin ei. In cazul postei romane, care e companie de stat incasand bani de la buget, nesimtirea e prea mare. Avea perfecta dreptate cel de mai sus, posta romana ar trebui desfiintata si refacuta de la zero, cu alti angajati, cu manager privat si retehnologizata complet. Sa nu uitam si de birocratia existenta, pentru un rahat de colet se completeaza nspe mii de formulare si avize.

#34
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

 4evryng, on 26 decembrie 2016 - 10:14, said:

La mine un colet din China a facut 2 zile pana in Bucuresti si de acolo pana la mine a facut 1 luna.
Directorii Postei Romane ce au de zis apropo de aceste cazuri??? Posted Image

Edited by xmanyacs77, 26 December 2016 - 10:58.


#35
kartys

kartys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.02.2007

 Platon, on 26 decembrie 2016 - 10:51, said:

MS CAC pe dhl, le-am platit 31 de dolari pentru transport, POSTA ROMANA  NUMARUL 1, ma pis pe dhl si pe compania asta privata de cacat, mi-a mancat zilele, am contorizat cat am vorbit cu ei pe telefon, 290 de minute, cu stat la robot, cu vorbit cu call centerul, aceleasi raspunsuri, ca suntem ocupati, in schimb Posta Romana mi-a livrat colet trimis din UK in fix 3 zile, pachet trimis luni, joi il aveam acasa, si nu m-a dezamagit niciodata, pacat ca i se pune bete in roate si i se doreste moartea.

P.S. Sa nu uit sa va spun ca agenta de la dhl nici nu raspundea la mesajele pe email stiu ca poate are sute, dar este de bun simt sa raspunzi la un email al unui client care ti-a platit top pret pentru servicii, macar din respect!

Ca ai avut probleme cu dhl e una, dar a lauda posta romana e cu totul altceva. Posta romana e nr 1 in nesimtire, atat. Eu am avut colet din cipru care a ajuns in 3 saptamani, desi trebuia sa fie aici in 5 zile, Si multe,multe exemple

#36
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

 kiario, on 26 decembrie 2016 - 05:59, said:

Am cumparat din china un telefon, coletul a plecat pe data de 21/11/ 2016 de pe data de 10/12 a ajuns in Romania si de atunci acolo zace.
Problema e ca pe Track & Trace posta romana coletul nu exista !
Ce ziceti, probabil sa fie furat sau posta romana se misca fff incet, totusi au trecut 16 zile de cand coletul a ajuns in romania si aici nici macar nu l-au luat in evidente.
stai linistit
Attached File  colet.png   29.5K   38 downloads
dupa ce ajunge in tara, ramane blocat la BSI Bucuresti, pana ii se scoala cuiva sa-ti scaneze coletul,
ca mai apoi sa te trezesti cu el la posta vamala locala, sa-ti spuna ca s-a expediat inapoi,
vezi doamne, ei ti-ai trimis avizul de 3 ori, desigur la adresa gresita

Edited by MarianG, 26 December 2016 - 11:06.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate