Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Interpretare vis

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009
Salutare,

aseara am visat un leu (culoare galbena, adica un leu normal) dar cu aripi ce zbura.

Odata cu el zburam si eu, si parca cautam sa ne luptam. Am fugit de el ca sa evit o posibila lupta si m-am inchis in casa. A venit dupa mine ca sa ies afara, ceea ce am si facut curajos, sa merg afara sa ma lupt cu el in aer. Apoi m-am trezit...

Vreau sa precizez ca este doar un vis, asta sa nu se faca gen caterinca pe tema asta.

Nu cred neaparat in vise dar asa de divertisment, as vrea sa stiu ce inseamna Posted Image  daca este cineva care e pasionat de vise.

Mersi mult!

#2
brokedheart

brokedheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 03.07.2016
Joci prea mult lol.

#3
Golf777

Golf777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 30.07.2016
Nu te mai uita la desene animate...

View Postbrokedheart, on 04 august 2016 - 12:27, said:

Joci prea mult lol.
Sau Total War Warhammer Posted Image))))

Asa zburai nu?

[ http://powerupgaming.co.uk/wp-content/uploads/TotalWarWarhammer03.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Golf777, 04 August 2016 - 12:36.


#4
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016
Pai vrei sa nu se faca caterinca, dar vrei divertisment? Pai cum vine asta?

#5
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Prea multe animeuri si hentaiuri inainte de culcare.

#6
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009
Sincer, aveti dreptate cu LOL si WOW, am jucat dar in tinerete.

Nu sunt troll, e o chestie doar... am aflat ce inseamna sa zbori in vis dar nu am aflat ce inseamna acel leu cu aripi. Posted Image

#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Topic mutat la Paranormal.
Cine posteaza aici nu strica sa arunce o privire si asupra regulamentului ariei: http://forum.softped...ormal-sugestii/

#8
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009
E doar o chestie legata de vis, nu are legatura cu realitatea...

Poate am gresit aria si de asta e luat in gluma.

Deci, inca odata, este un vis ce voiam sa fie interpretat oarecum.

Edited by _-_, 04 August 2016 - 13:18.
off-topic/ atacuri


#9
Golf777

Golf777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 30.07.2016
Incearca sa postezi topicuri serisoase nu topicuri in care zici ca zburai pe un leu si te-ai dat jos ca sa eviti o lupta si alte chestii pe care le viseaza copii mici..

Incearca sa fii serios si sa postezi chestii serioase daca vrei sa fii luat in serios..

Edited by _-_, 04 August 2016 - 13:19.
Quote la ultimul post.


#10
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009

View PostGolf777, on 04 august 2016 - 13:14, said:

Incearca sa postezi topicuri serisoase nu topicuri in care zici ca zburai pe un leu si te-ai dat jos ca sa eviti o lupta si alte chestii pe care le viseaza copii mici..

Incearca sa fii serios si sa postezi chestii serioase daca vrei sa fii luat in serios..

Deci, prietene, e un topic legat de un fucking vis.

Daca te deranjeaza, mergi si citeste alte chestii serioase. Eu nu te retin cu nimic aici, sincer.

Nu am scris niciodata ca zburam pe un leu. Jeeesus!

Esti membru aici de ieri si esti si tare in gura si arogant, pe bune...

Edited by niposs, 04 August 2016 - 13:18.


#11
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostGolf777, on 04 august 2016 - 13:14, said:

Incearca sa fii serios si sa postezi chestii serioase daca vrei sa fii luat in serios..

Visul este ceva serios si normal. Anormal este sa nu visezi si, in plus, nu cred ca exista cineva care isi alege singur ce sa viseze. Explicarea/ interpretarea viselor poate fi atat stiintifica (in sensul stiintei mainstream: psihologie, neurologie etc.) cat si prestiintifica sau pseudo-stiintifica (in sensul unor traditii vechi, ezoterice sau paradigme stiintifice moderne care nu sunt recunoscute de stiinta mainstream): psihanaliza, stiinte oculte etc.
Nu este nimic neserios aici. Dat fiind specificul ariei, va rog sa respectati acest specific! Aria Fun este in alta parte.

#12
Golf777

Golf777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 30.07.2016

View Post_-_, on 04 august 2016 - 13:32, said:

Visul este ceva serios si normal. Anormal este sa nu visezi si, in plus, nu cred ca exista cineva care isi alege singur ce sa viseze. Explicarea/ interpretarea viselor poate fi atat stiintifica (in sensul stiintei mainstream: psihologie, neurologie etc.) cat si prestiintifica sau pseudo-stiintifica (in sensul unor traditii vechi, ezoterice sau paradigme stiintifice moderne care nu sunt recunoscute de stiinta mainstream): psihanaliza, stiinte oculte etc.
Nu este nimic neserios aici. Dat fiind specificul ariei, va rog sa respectati acest specific! Aria Fun este in alta parte.

Ei deci daca eu visez la noapte ceva asemanator pot posta aici ca doar e un vis nu? Posted Image)

Si cand te gandesti ca copii de 10 ani au acces la net si ne fac ziua mai frumoasa si noua..

Edited by Golf777, 04 August 2016 - 13:36.


#13
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009

View Post_-_, on 04 august 2016 - 13:32, said:


Visul este ceva serios si normal. Anormal este sa nu visezi si, in plus, nu cred ca exista cineva care isi alege singur ce sa viseze. Explicarea/ interpretarea viselor poate fi atat stiintifica (in sensul stiintei mainstream: psihologie, neurologie etc.) cat si prestiintifica sau pseudo-stiintifica (in sensul unor traditii vechi, ezoterice sau paradigme stiintifice moderne care nu sunt recunoscute de stiinta mainstream): psihanaliza, stiinte oculte etc.
Nu este nimic neserios aici. Dat fiind specificul ariei, va rog sa respectati acest specific! Aria Fun este in alta parte.

Iti multumesc _-_ si apreciez acest raspuns.

Respect! Posted Image

#14
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Visele nu au legatura cu realitatea !!! Si mie mi-ar place sa se mai adevereasca cate unu.... Mai ales ca acum cateva nopti visam ca o "cardeam" pe una buna rau care o urmaresc de ceva vreme!
Dar  , lei cu aripi???? Pe bune ce fumezi inainte de culcare....???

Edited by mihaiduban, 04 August 2016 - 13:39.


#15
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009

View Postmihaiduban, on 04 august 2016 - 13:38, said:

Visele nu au legatura cu realitatea !!! Si mie mi-ar place sa se mai adevereasca cate unu.... Mai ales ca acum cateva nopti visam ca o "cardeam" pe una buna rau care o urmaresc de ceva vreme!
Dar  , lei cu aripi???? Pe bune ce fumezi inainte de culcare....???

Winston double-click...

#16
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Cel mai probabil ai vazut ceva in ziua/zilele anterioare, fara sa iti fi dat seama: o secventa dintr-un joc video, o poza peste care ai trecut rapid, un trailer de film, pe strada ai trecut pe langa un ornament iar creierul a facut legatura cu WoW (sau ce altceva jucai si foloseai mounts) etc.

Edited by Arianna-D, 04 August 2016 - 16:22.


#17
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009

View PostArianna-D, on 04 august 2016 - 16:20, said:

Cel mai probabil ai vazut ceva in ziua/zilele anterioare, fara sa iti fi dat seama: o secventa dintr-un joc video, o poza peste care ai trecut rapid, un trailer de film, pe strada ai trecut pe langa un ornament iar creierul a facut legatura cu WoW (sau ce altceva jucai si foloseai mounts) etc.

E adevarat si asta.

Se intampla sa vad ceva in ziua anterioara iar seara sa visez.

E banal visul dar nu e controlabil cred. After all, ma interesa interpretarea pentru ca lumea face asta in general. Vezi tu?! Lumea sare in cap cu chestiile de genul, desi o faci pentru a sti anumite lucruri, a cunoaste cate ceva si chiar pe aria potrivita :)

#18
Valentina30

Valentina30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 11.03.2007
@niposs, leul in vise simbolizeaza adesea putere, curaj, o pozitie sociala buna... Referitor la visul tau, as spune ca vei parcurge o situatie in care vei detine o pozitie dominanta, cumva de superioritate fata de persoanele sau evenimentele ce se vor desfasura. Totusi va trebui sa lupti un pic si sa te afirmi. Aceasta pozitie buna - o mica victorie cumva asupra celorlalti ( sau asupra evenimentelor pe care le vei parcurge) nu va veni usor, asa ca de la sine (vezi aici lupta ta cu leul din vis)... Iar faptul ca acel leu avea aripi si mai apoi ca si tu ai zburat cu el, semnifica (in opinia mea), finalitatea evenimentelor... si oarecum modul in care vei actiona: adica fiind (metaforic vorbind) un pic cam deasupra celorlalti. Vei face astfel lucrurile incat sa se observe ca esti cumva peste nivelul celor din jur, implicati in ceea ce va urma.  Daca vei fi atent la evenimentele viitoare, probabil ca-ti vei da seama la momentul respectiv, despre ce anume te-a atentionat acest vis.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate