Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Programe TV Online

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
1318 replies to this topic

#1099
bogdan_us

bogdan_us

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.01.2018
are cineva o lista care sa mearga cu aplicatia smart iptv pe un tv samsung ?
am cautat si tot ceea ce am gasit sunt numai .ts-uri
as dori un format.m3u8 sau cum pot converti un Sopcast in m3u8
multumesc anticipat

#1100
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Iti pun eu aici o lista pe care o folosesc eu, dar trebuie sa ajung la un PC.. O am pe un stick..

#1101
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Dupa cum am promis, atasez aici 2 liste cu adrese IPTV functionale.
Digifree.m3u este gasita pe net si probata de mine doar in VLC.
IPTV.m3u este compilata de mine din diverse surse si folosita in prezent pe tv-ul personal. Cuprinde, in principiu, toate programele principale si este functionala la acest moment.
Lista IPTV gata.txt poate fi editata si asezate posturile (sau scoase/adaugate) in functie de dorinta fiecaruia.
Dupa aducerea la forma dorita se deschide cu VLC player pe PC (si se probeaza)  si se salveaza in format .m3u pentru utilizare in Smart TV.
Eu folosesc OTTPlayer (free) pe un LG cu WEBOS 3.5 cu lista amintita mai sus (IPTV.m3u).

Attached Files

  • Attached File  TV.zip   2.87K   256 downloads


#1102
cristiantel

cristiantel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 22.07.2005
Am deschis şi eu cele două fişiere m3u cu PotPlayerşi merg ca un vis frumos!

Mersic! Posted image

#1103
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Ma bucur că am fost de ajutor...

#1104
bogdan_us

bogdan_us

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.01.2018
Multumesc fisman. Momentan sunt la munca. O sa testez diseara.
Multumesc mult de tot.

#1105
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016
Lucrez eu la un server care preia adresele Sopcast/Acestream si le emite sub protocolul HTTP care ar trebui sa fie acceptat de orice Smart TV cu conexiune la internet.


Problema principala e consumul excesiv de resurse. Pentru doua sau trei canale distribuite sub protocolul HTTP nu sunt probleme, insa pentru mai multe canale..

Si totodata persoanele care vor urmari programele o vor face prin protocolul HTTP pentru ca e o solutie mai simpla si e implementata in orice Smart TV, insa absenta donatorilor in reteaua Sopcast (datorita arhitecturii P2P) va "omora" streamul. Proprietarul adresei Sopcast respective va considera ca streamul nu mai este vizionat si deci e inutila sustinerea acestuia.

Pe scurt, o sa testez si o sa vad daca este viabila o astfel de solutie.

#1106
cdynu

cdynu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 19.11.2009
Mulțumesc fisman! Merge brici.

#1107
bogdan_us

bogdan_us

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.01.2018
Fisman multmesc pentru liste.
Le-am incercat si merg dar nu toate. Posibil sa fie din cauza ca nu sunt in tara ... nu stiu alt motiv daca colegii de mai sus spun ca sunt ok si merg.
Am atasat un txt cu canalele care nu merg.
Oricum, multumesc mult de tot pentru ajutor.

Attached Files



#1108
razvantudurache

razvantudurache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 23.06.2014

Vizualizare mesajfisman, pe 16 ianuarie 2018 - 11:32, a scris:

Dupa cum am promis, atasez aici 2 liste cu adrese IPTV functionale.
Digifree.m3u este gasita pe net si probata de mine doar in VLC.
IPTV.m3u este compilata de mine din diverse surse si folosita in prezent pe tv-ul personal. Cuprinde, in principiu, toate programele principale si este functionala la acest moment.
Lista IPTV gata.txt poate fi editata si asezate posturile (sau scoase/adaugate) in functie de dorinta fiecaruia.
Dupa aducerea la forma dorita se deschide cu VLC player pe PC (si se probeaza)  si se salveaza in format .m3u pentru utilizare in Smart TV.
Eu folosesc OTTPlayer (free) pe un LG cu WEBOS 3.5 cu lista amintita mai sus (IPTV.m3u).
Multumesc,am bagat si eu lista in ottplayer si merge bine!Pentru canale de afara ai vreo lista cu programe functionale?Am tot bagat liste de pe net dar multe nu functioneaza sau doar partial!

#1109
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
@bogdan_us: este posibil ca acele programe sa meargă doar in tara (cu IP de Romania). La mine mergeau toate.
Daca esti prin străinătate incearca sa furnizezi IP de Romania printr-un VPN. Nu stiu detalii, intreaba-l si tu pe varu' Google...

@bogdantudurut: nu am cautat programe straine ca nu ma interesează...
Astea romanesti le-am bagat asa sa vad ca merg (ca doar am SmartTV)!
Nu prea ma dau in vant dupa privitul la tv, ca nu prea imi mai place ce se difuzeaza..
De altfel, nici nu mai am abonament de cablu tv. Ce am nevoie (rar) este TVR1 sau HD (cand joaca Nationala de fotbal), eventual un ProTV la "Vocea României" sau "Romanii au talent"..

#1110
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Va citesc, dar pentru mine ramane un mister cum actioneaza Smart, afara de cautare pe google si deschiderea diverselor site-uri.
Caci nu se poate face download la nimic.
Inteleg ca toata prepararea listei se face pe PC
Dar cum se transfera pe Smart ?

Scuzati neprofesionalismul....

Edited by vio69a, 17 January 2018 - 06:09.


#1111
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
In primul rand as vrea sa-i cer scuze lui Red ca i-am acaparat topicul si sa-i mulțumesc pentru aplicatia lui pe care o mai folosesc pe PC. Sper ca discutiile noastre despre SmartTV sa nu fie considerate offtopic....

Despre SmartTV nu stiu nici eu prea multe (avand in vedere ca il am de vreo săptămână).. Si depinde foarte mult si ce SmartTV ai..
Pe partea de stream tv online, in teorie, e cam la fel la toate. Iti instalezi aplicatia respectiva din magazinul de aplicatii al televizorului (in cazul meu OTTPlayer instalat din LG Store de pe tv), iti faci cont pe pc/tableta pe pagina producatorului aplicației respective (la mine este www.ottplayer.es, parca) si, din contul creat, iti uploadezi lista de canale in formatul acceptat care ajunge in aplicatia din tv (in care esti logat cu acelasi user si parola ca si pe PC). Dupa aceea, gata. Deschizi aplicatia si ai tv online...
Mai sunt si alte aplicatii, unele free, altele cu bani pt streamtv.. Depinde de fiecare ce preferințe/așteptări are...
Mai exista varianta Voyo (de ex), cu abonament platit, pt posturile MediaPro (ProTV&Co), Seenow, etc..
Daca tv-ul este mai "potent" (de generatie mai noua) ai putea chiar sa vezi filme online, la fel cum faci pe PC. La al meu mai mult imi fac nervi pana scap de toate reclamele care se deschid...
In magazinul producătorului (de pe tv) mai sunt si alte aplicații care te-ar putea interesa (de ex eu mi-am pus Accuweather, pt meteo)...
Cam atat stiu eu sa fac cu smarttv-ul meu..
Sper ca nu am fost prea mult offtopic... Scuze, Red, inca o data..

#1112
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,253
  • Înscris: 31.08.2006
@fisman, mii de multumiri pentru explicatiile de la OTTPlayer. In doua minute am rezolvat-o cu lista la LG-ul meu.




#1113
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Ma bucur ca am putut fi de folos.. ;-);-);-)

#1114
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
@Red este mai mult decat OK.
Ne-a pus la dispozitie un produs util si muncit.

aici schimbam prin forta lucrurilor si informatii suplimentare subiectului.

Asa ca multumesc anticipat tutror ce pierd din timpul or sa ajute pe altii si multumesc @fishman
mi-ai dat directia.

Edited by vio69a, 17 January 2018 - 13:24.


#1115
bogdan_us

bogdan_us

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.01.2018

Vizualizare mesajfisman, pe 16 ianuarie 2018 - 23:56, a scris:

@bogdan_us: este posibil ca acele programe sa meargă doar in tara (cu IP de Romania). La mine mergeau toate.
Daca esti prin străinătate incearca sa furnizezi IP de Romania printr-un VPN. Nu stiu detalii, intreaba-l si tu pe varu' Google...

@bogdantudurut: nu am cautat programe straine ca nu ma interesează...
Astea romanesti le-am bagat asa sa vad ca merg (ca doar am SmartTV)!
Nu prea ma dau in vant dupa privitul la tv, ca nu prea imi mai place ce se difuzeaza..
De altfel, nici nu mai am abonament de cablu tv. Ce am nevoie (rar) este TVR1 sau HD (cand joaca Nationala de fotbal), eventual un ProTV la "Vocea României" sau "Romanii au talent"..


fisman, vreau sa iti multmesc din nou pentru lista. Sunt multe canale care merg si apreciez munca depusa. Multumeasc
O intrebare mai am. Tu ai cumva internet de la RDS ? Poate asta sa fie o problema pentru ca in general doar canalele digi nu prea functioneaza.
Am instalt pe telefon si aplciatios digi play si imi da eraore de genul ... canalele nu sutn disponibile in tara respectiva.

Referitor la lista, am incercat si cu VPN cu IP de Roamania si este aceeasi problema. Nu merge nici pe VLC nici pe smart unde folosesc SamrtIPTV.
Daca a intalnit altcienva aceeasi problema si au resuti sa rezolve va rog sa ma anuntati.
Urmatorul pas este sa ma conectez remote pe un calculator aflat fizic in Romania si sa incerc lista de acolo.

Daca doreste cineva am cateva canale din US pe care le folosesc si moemtnam merg destuld de bine.

Multumeasc din nou fisman.

Edited by bogdan_us, 17 January 2018 - 15:40.


#1116
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007

Vizualizare mesajbogdan_us, pe 17 ianuarie 2018 - 15:39, a scris:



fisman, vreau sa iti multmesc din nou pentru lista. Sunt multe canale care merg si apreciez munca depusa. Multumeasc
O intrebare mai am. Tu ai cumva internet de la RDS ? Poate asta sa fie o problema pentru ca in general doar canalele digi nu prea functioneaza.
Am instalt pe telefon si aplciatios digi play si imi da eraore de genul ... canalele nu sutn disponibile in tara respectiva.

Referitor la lista, am incercat si cu VPN cu IP de Roamania si este aceeasi problema. Nu merge nici pe VLC nici pe smart unde folosesc SamrtIPTV.
Daca a intalnit altcienva aceeasi problema si au resuti sa rezolve va rog sa ma anuntati.
Urmatorul pas este sa ma conectez remote pe un calculator aflat fizic in Romania si sa incerc lista de acolo.

Daca doreste cineva am cateva canale din US pe care le folosesc si moemtnam merg destuld de bine.

Multumeasc din nou fisman.
Asa e, am internet de la Digi..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate