Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Problema cu o imprimanta

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005
Am o problema cu imprimanta. E un Canon Pixma i1250. Imi da eroare cum ca ar fi "paper jam" dar nu are nici-o hartie blocata in ea. Cand ii dau sa printeze ceva, nu imi trage hartia si incepe sa faca ca toti dracii si incepe sa clipeasca ledul de avarie si imi apare mesajul "Paper jammed. Remove paper and bla bla", desi nu e nici-o hartie in imprimanta. Am printat aseara ceva si dupa primele doua pagini scoase fara probleme, a treia mi-a scos-o alba si dupa aceea a inceput cu eroarea asta.
Sugestii? sau e cazul sa apelez la garantie?

thanks in advance.

#2
adina2005

adina2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 02.12.2005
Ai deschis imprimanta ca lumea, sigur nu s-a prins inauntru de tot?
Si eu am avut la o alta imprimanta problema asta, se blocase undeva pe traseu de a trebuit sa deschidem imprimanta de tot. Si tot cu hartia alba a inceput si la mine, apoi nu mai mergea.

Succes!

Edited by adina2005, 03 February 2006 - 12:35.


#3
Ragnarokr

Ragnarokr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.06.2005

View Postadina2005, on Feb 3 2006, 12:35, said:

Ai deschis imprimanta ca lumea, sigur nu s-a prins inauntru de tot?
Si eu am avut la o alta imprimanta problema asta, se blocase undeva pe traseu de a trebuit sa deschidem imprimanta de tot. Si tot cu hartia alba a inceput si la mine, apoi nu mai mergea.

Succes!

Nu am deschis-o de tot, dar nu are cum sa fie vreo hartie inauntru, pentru ca dupa pagina alba nu a mai tras nici-o coala. Decat daca o fi vreo hartie fantoma :D. Dupa ce a scos pagina alba a inceput sa scartaie fara a fi tras coala urmatoare. Din ce m-am uitat eu pe acolo, cred ca problema e la rotita de cauciuc care ar trebui sa traga hartia, care nu vrea sa se invarta... dar nu sunt sigur daca asta e problema si nici care ar fi solutia.

peace

Edited by Ragnarokr, 03 February 2006 - 12:40.


#4
adina2005

adina2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 02.12.2005
Du-o la reparat. Oricum va trebui sa fie deschisa, ca asa nu poti sa iti dai seama.

P.S. - Fantomele exista, trebuie doar sa sti unde sa le cauti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate