Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

restituire medicamente farmacie

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Salut all, reînviu topicul cu o problema legata de farmacia Catena. Se duce soția sa cumpere un spary nazal o Catena, îl pune în geantă culcat, traversează strada, se duce la serviciu in birou (farmacia fiind peste drum de biroul ei), când îl scoate din geanta, soluția cursese peste tot, se duce înapoi la farmacie unde farmacista îi spune că nu îl poate schimba, că i l-a dat întreg, i se explică că nu i-a făcut nimic doar l-a pus în geantă, atât, nu e vina soției că nu a avut capacul pus bine, cu toate astea nu a vrut să îl schimbe. Care este politica de retur in farmacii la aceste produse ?? Nu am găsit pe net nimic explicativ pe subiect, doar produse generale. Mulțumesc anticipat.

#20
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,914
  • Înscris: 31.03.2003
La defect de fabricatie nu ar trebui sa comenteze. Poti sa ne spui produsul?

#21
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 15.08.2005

 search_for_me, on 31 iulie 2016 - 14:31, said:

Știe careva dacă pot restitui un medicament cumpărat de la farmacia CATENA în urmă cu 3 săptămâni și să primesc banii? Precizez că mai am bonul fiscal.
Am cumpărat Fraxiparine 3 cutii pe bază de reteță medicală (nu compensată) și am plătit aproximativ 400 lei. Au fost folosite doar două cutii și nu vreau să mai continui tratamentul, nu cred că mai e cazul.
tu ai fi de acord sa cumperi medicamente care au conditii de stocare speciale (temperatura, lumina, umiditate) si care au fost returnate de altcineva?
adica tu sa speri ca respectivul medicament iti salveaza viata, dar medicamentul sa nu isi faca treaba ca a fost tinut la caldura sau chiar sa iti faca rau ca din cauza caldurii s-a deteriorat?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate