Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Alegere epilator

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Amytis

Amytis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 28.12.2015
M-am orientat spre brandul Braun Silk-Epil, in special de la seria 5 incolo. Sunt atatea n modele, tot felul de pareri pe net, cand gasisem unul aparent bun,dau de una sau mai multe recenzii negative...
Ma intereseaza sa smulga firele din radacina, nu sa le rupa cum facea raposatul meu epilator de la Philips.
Buget undeva pana in 400 ron.
Ce am observat ca majoritatea functioneaza pe baza de acumulator.
Il folosesti doar 30 de minute, dupa il bagi 1h la incarcat timp in care nu il poti folosi,ceea ce este din start un dezavantaj...
Imi puteti recomanda unul bun?
Sau pe care il aveti voi si sunteti multumiti:)

#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
In jumatate de ora nu termini de dat jos padurea?

#3
Amytis

Amytis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 28.12.2015

View Postmacarony_ro, on 30 iulie 2016 - 16:39, said:

Ce te complici? iti recoman asta http://electricfarme...exus-cod-35020/
Pai mi-e teama ca ma complic si mai rau cu aia...mai depaseste si bugetu'.
O folosesti cumva pe mă-ta?

View Postnicu131, on 30 iulie 2016 - 16:47, said:

In jumatate de ora nu termini de dat jos padurea?
Pai ma fac pe tot corpul,craci,maini,inghinal,axila si nu , nu ajunge timpul.

Edited by Amytis, 30 July 2016 - 16:51.


#4
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Pe softpedia nu prea sunt persoane de sex feminin care frecventeaza forumul, nu stiu cate opinii o sa primesti.

Quote

inghinal,axila
Cred ca termini epilarea cu lacimi in ochi.
Eu folosesc Philips bodygroom pentru defrisat: http://www.altex.ro/...0-min-negru-gri
Este rapid si nedureros pentru ca. . .nu smulge parul. Este ideal pentru zonele sensibile si poate fi folosit sub dus. Eu in cateva minute ma defrisez. . .si sunt destul de paros.
Alt avantaj este ca nu conteaza daca razi o padure sau doar cativa milimetri. . .razbeste prin tot. So. . .daca nu ai prieten si iernile sunt lungi nu ai de ce sa-ti faci probleme :))

#5
Amytis

Amytis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 28.12.2015
Ok, mersi de raspuns@awkward!
N-am ajuns in stadiul de "padure" vreodata (lol) pt ca mereu am grija sa ma rad peste tot. Problema la mine e cu firele de par foarte mici(gen 0,5mm)pe care batranul epilator nu le "prinde".

View PostAwkwardMe, on 30 iulie 2016 - 17:14, said:

So. . .daca nu ai prieten si iernile sunt lungi nu ai de ce sa-ti faci probleme :))
Momentan am, dar chiar si in perioadele cat eram single tot nu puteam sa stau asa paroasa si ma epilam regulat.Nu stiu altele...

#6
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
S-au dus vremurile când fetele găteau ca mamele lor, acum înjură ca tații.

View PostAmytis, on 30 iulie 2016 - 16:50, said:

O folosesti cumva pe mă-ta?
[...]
Pai ma fac pe tot corpul,craci,maini,inghinal,axila si nu , nu ajunge timpul.

Degeaba te mai epilezi, dacă ai d-astea. Asta așa, din partea mea, ca hermeneut.

#7
Amytis

Amytis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 28.12.2015
Fi-mi-ar mie rusine de rusinea mea. Nu stiu cum de mi-am permis. Ca doar femeia trebuie sa puna capul in jos,sa taca,sa fie docila si respectuoasa in fata barbatului,nu?
Iar partii tale de "hermeneut" ii trimit o flegma aruncata cu presiune.

#8
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu cred ca exista solutie universala. Depinde de cat de mult par ai , cat este de gros , cat de bine este infipt in radacina, etc. Standardul de < 0.5 mm este cam ridicat.
Bugetul este cam mic pentru asemenea jucarii. Poti incerca sa foloseti un epilator IPL.

#9
Amytis

Amytis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 28.12.2015
Mda,dar astea IPL sunt destul de scumpicele...pana in 1000 RON nu gasesti ceva de calitate.
A comandat cineva de pe cel.ro? Poate sa imi spuna daca sunt seriosi?

#10
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Incearca macar  sa iei o decizie peste 7 zile. Intre timp, mergi in magazine si studiaza "live" produsele.

#11
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005
IPL zic că nu ... merge pe fir blond şi nu este chiar aşa cum se spune în reclamă. Câteva colege au încercat şi nu au fost mulţumite. Plus că imediat ce auzi IPL începi să auzi de cuvinte gen cancer ...
Doamnei I-am luat Braun Silk-epil 9521. Ca performanţă este ok. Plus că are cele mai bune review-uri. Atât doar că este cu acumulator. Fie faci în reprize, fie te grăbeşti, iar asta nu este o opţiune ...
Dacă găseşti o altă opţiune, tell me. Că mai caut şi eu dar am renunţat momentan. Idea de acumulator mă deranjează în general.

#12
Amytis

Amytis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 28.12.2015

View Postcraciuncostel, on 31 iulie 2016 - 20:59, said:

Idea de acumulator mă deranjează Ă®n general.
Same. Nu stii cat rezista acumulatorii acestia. Am citit diverse reviewuri cum ca multi s-au stricat in timp si functionau maxim 5-10 minute,dupa care iar trebuiau bagati la incarcat. Am gasit cateva modele din seria 5 care au ca tip alimentare retea/fara acumulator. Am sa ma orientez spre unul dintre acestea.
Stii cumva daca exista vreunul din serii mai noi, gen 7 sau 9 care NU functioneaza pe baza de acumulator?

Edited by Amytis, 01 August 2016 - 11:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate