Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Plangere penala

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#19
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008
Eu zic ca e o poveste dar totusi in cazul in care se poate intampla asa depinde de "prietenii" tai, care au fost de fata si nu te-au oprit, daca vin ca martori si ce declara ei si altii de pe acolo...

Greu sa te duci la fotbal cu echipa de prieteni si sa iei in echipa pe unul care nu il cunosti si apoi sa il si bati pe coechipier si ca in filme doua buzisoare si doua tatisoare in tribuna ... Timpul se opreste si esti doar tu si doi ochi caprui ... Are de toate dar prietenii tai ce faceau in timp ce il pocneai pe ala ? Filmau pt facebook ? Atunci da si pozele si filmele sa vedem exact ce si cum ...

#20
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
Stai linistit, o amenda pe care oricum poti sa n-o platesti o pedeapsa care cu siguranta nu va avea si ani de puscarie atasati, in principiu ti-ai deschis un drum in viata, sunt cautati astia buni la bataie si fara frica, te bagi si tu intr-un clan te lasi de munca evident si apoi trai nenica, n-am vazut pana acum interlop cu dosar penal s-o duca rau in Romania, apoi Spania/Italia te asteapta, inca mai sunt foarte multe de furat pe acolo.

#21
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View Posttakemeintoyourskin, on 29 iulie 2016 - 11:57, said:

Stai linistit, o amenda pe care oricum poti sa n-o platesti o pedeapsa care cu siguranta nu va avea si ani de puscarie atasati, in principiu ti-ai deschis un drum in viata, sunt cautati astia buni la bataie si fara frica, te bagi si tu intr-un clan te lasi de munca evident si apoi trai nenica, n-am vazut pana acum interlop cu dosar penal s-o duca rau in Romania, apoi Spania/Italia te asteapta, inca mai sunt foarte multe de furat pe acolo.

Incepe sa-si completeze C.V.-ul Posted Image

Edited by arg, 29 July 2016 - 12:02.


#22
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016

View Posttakemeintoyourskin, on 29 iulie 2016 - 11:57, said:

Stai linistit, o amenda pe care oricum poti sa n-o platesti o pedeapsa care cu siguranta nu va avea si ani de puscarie atasati, in principiu ti-ai deschis un drum in viata, sunt cautati astia buni la bataie si fara frica, te bagi si tu intr-un clan te lasi de munca evident si apoi trai nenica, n-am vazut pana acum interlop cu dosar penal s-o duca rau in Romania, apoi Spania/Italia te asteapta, inca mai sunt foarte multe de furat pe acolo.

Nah, au inceput sa-i cam aresteze pe interlopi.


Mai bine la jandarmerie. Macar stim cu cine vom avea de-a face atunci cand vom mai protesta  pentru mariri de   salarii, pensii si  Rosia Montana.

Edited by Zeratulx, 29 July 2016 - 12:03.


#23
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008

View PostZeratulx, on 29 iulie 2016 - 11:31, said:

Ai grija sa nu fie rromul   baiat de bulibasa daca spui ca se purta ca un arogant ca daca e asa,   ai cam pus-o pentru tot restul vietii   (ca in fond, astia conduc acum tara de facto ).   Puteai doar  sa-l injuri, sa-i intorci spatele, sa-l ignori si sa pleci de acolo. Cateodata, fuga e mai sanatoasa....
Ce ti-o veni tie sa-l bati pana i-a dat sangele  si sa fii iute la manie.....acum nah, doar pentru o simpla bataie ajungi sa-l faci pe taica' tu bun de plata  si sa ai cazierul patat pentru tot restul vietii de nu te va mai angaja nimeni. Dar  o cam meriti  avand in vedere ca inca te mai crezi in evul mediu sa te bati cu oricine intr-o carciuma sau pe camp.

Cazierul se sterge automat dupa 3 sau 5 ani, nu stiu exact.
@initiator: cauta un avocat bun si poti merge (cred) la un mediator. Daca e de dat bani - acolo ii dai, legal sau poate te impaci altfel.

#24
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

View PostZeratulx, on 29 iulie 2016 - 12:02, said:

Nah, au inceput sa-i cam aresteze pe interlopi.


Mai bine la jandarmerie. Macar stim cu cine vom avea de-a face atunci cand vom mai protesta  pentru mariri de   salarii, pensii si  Rosia Montana.

Pai ala e timpu de specializare intensa, oricum au tot ce vor prin pusacrii de la laptopuri si telefoane unii mai primes si parasute din cand in cand, in rest au grija sa-si intretina fizicul si sa se tina de invatat "meserie", daca mai reusesc politicienii nostri dragi mai construiesc si adevarate resorturi pentru a face pe plac UE unde vor sta.

#25
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

View Postdefav1907, on 29 iulie 2016 - 11:09, said:

.............zambeam lasciv si asteptam momentul oportun............. am inceput sa lovesc cu ura spre fata.........

noroc cu fata din tribuna, altfel te alegeai cu o plangere pe art. 218 din noul cod penal....

#26
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016

View Postvladutgm, on 29 iulie 2016 - 12:07, said:


@initiator: cauta un avocat bun si poti merge (cred) la un mediator. Daca e de dat bani - acolo ii dai, legal sau poate te impaci altfel.
Daca are bani de un avocat bun pentru a combate un avocat platit de 10 ori mai bine de un bulibasa. Rromii sunt foarte uniti cand e vorba de bani  si dupa cum spuneam, se au bine cu autoritatile. Si nici nu sunt dornici sa se impace.

Daca initiatorul   voia sa-si faca o cariera in fotbal, de acum poate sa spuna adio.

Edited by Zeratulx, 29 July 2016 - 12:22.


#27
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View Postusrnm, on 29 iulie 2016 - 11:32, said:

Ia-ti prietenii si pune-i martori. Daca iti sunt cu adevarat prieteni vor spune tot ce au vazut si anume ca te-ai aparat.
Totul se rezuma la martori si la ce declara acestia ( iar tu sa fi pe o mana cu martorii tai ) . Daca duci dovezile inspre faptul ca el a inceput agresiunea fizica , scapi , daca nu atunci e nasol pt tine .
Dupa ce l-ai imobilizat si ai inceput sa-i cari pumni in mutra nu prea " seamana " cu autoaparare si asta inseamna ca vei plati pt faptele tale .

#28
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010

View Postpacopaco1967, on 29 iulie 2016 - 11:18, said:

Dosar penal se intocmeste abia dupa 90 zile de ingrijiri medicale sau ramane cu sechele serioase (un ochi scos, nasul taiat , mana taiata complet ) .

Ce dorea politistul ? Risti doar o amenda  si plata la spitalizare .

Eu zic sa nu platesti nimic in afara de amenda si spitalizare .
  da cunosti legea prietene de nu se poate ,dosar penal se deschide pe loc la plangerea partii vatamate ,initiator ai grija ca la zilel3 alea de spitalizare cam ai belit carcaletele

#29
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015
ce-as face eu:\

O scrisoare tiganului in care mi-as cere scuze de altercatie si as motiva ca am luat prea in serios jocul. Scrisoare cu confirmare de primire.
Mers la politie (nu la locala, la politie) si vorbit cu cel care instrumenteaza cazul.
Ii spui ca te-ai infe=ierbantat si te-a luat valul, adrenalina fiind in cantitati maxime pentru ca ai luat jocul in serios.
Cu ocazia asta vezi daca tiganul are hartie de la medicina legala

Mers in instanta unde declari adevaraul, si anume ca te-ai infierbantat la joc.
Amanuntele celelalte nu me lai spui ca n-au nici o relevanta.
Martori, tiganul o sa aiba destui, asa ca n-as merge pe calea aia. Nu minti in fata judecatorului si o sa ai clementa.

In fapt nu stiu de ce te ajut, pentru ca esti un om rau si violent. Ai merita ceva munca in folosul comunitatii.

#30
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
pe cale penala oricum nu o sa patesti mare lucru, daca se ajuge la proces. probabil vei scapa cu o amenda penala daca spui adevarul si arati ca ai ceva remuscari, nu se apuca nimeni sa dea inchisoare (nici macar cu suspendare) pentru ca s-au batut doi "copii" la un meci de fotbal, mai ales ca spui ca nu ai inceput tu.

pe cale civila, tiganul poate sa te stoarca de niste bani, probabil vreo 2000 de lei or smth.

#31
daybreak246

daybreak246

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 05.07.2014

View PostTsunnnami, on 29 iulie 2016 - 12:53, said:

ce-as face eu:\

O scrisoare tiganului in care mi-as cere scuze de altercatie si as motiva ca am luat prea in serios jocul. Scrisoare cu confirmare de primire.
Mers la politie (nu la locala, la politie) si vorbit cu cel care instrumenteaza cazul.
Ii spui ca te-ai infe=ierbantat si te-a luat valul, adrenalina fiind in cantitati maxime pentru ca ai luat jocul in serios.
Cu ocazia asta vezi daca tiganul are hartie de la medicina legala

Mers in instanta unde declari adevaraul, si anume ca te-ai infierbantat la joc.
Amanuntele celelalte nu me lai spui ca n-au nici o relevanta.
Martori, tiganul o sa aiba destui, asa ca n-as merge pe calea aia. Nu minti in fata judecatorului si o sa ai clementa.

In fapt nu stiu de ce te ajut, pentru ca esti un om rau si violent. Ai merita ceva munca in folosul comunitatii.
Militia e militie pana la capat,indiferent de locatie...

Daca ar fi mai multi ca el, sa reactioneze cand o iau aia pe aratura,cred ca multe probleme n-ar mai exista.

Edited by daybreak246, 29 July 2016 - 13:17.


#32
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 29.10.2014
Ce oameni există în țara asta. Cică l-a bătut pe unul oarecare că se uita „lasciv” ceva gagică la el.

#33
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008
In perioada in care nu poti sa te scarpini la oo ca te filmeaza careva si unde violenta este ridicata la breaking news la tv cam greu sa mai spui ca sunt copii si din greseala sau din cauza hormonilor mai iese cate o paruiala la coltul blocului ... Povestea este poveste dar se pot trage invataminte:
- nu are legatura ca "tiganul" a mancat bataie, putea fi invers si atunci dreptatea era alta ?!
- sigur este un martor sau o filmare pe undeva care va spune ceva si anonim :)
- daca dai uitand ca ai un om la pamant in fata ta atunci meriti o pedeapsa serioasa
- cand victima necesita spitalizare atunci agresorul merita tras la raspundere
- nu vei fi "vedeta" in fata blocului sau a fetitelor daca bati un tigan ... poate 5 minute :)). Bate vreo 20 si poate vei fi vedeta in puscarie ...Respect ...

Suna ca la Bacalaureat, vezi textul de la inceput si apoi cerinta ceva de genul ce a vrut sa spuna autorul in text, argumenteaza actiunea povestitorului sau caracterizeaza un personaj din text :)

#34
defav1907

defav1907

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.07.2016
Raman perplex cand citesc unele comentarii.Oricum, e mult mai groasa decat ma asteptam initial, eu asa am interpretat apararea, descriind adevarul fara marja de eroare. Jegul ala m-a strans de gat, ce moloz era sa fac?Sa-l las sa-mi aplice bastarci?CU SIGURANTA incerca vreo scamatorie marca proprie daca nu-l linisteam la sol.
@reddev, invata sa citesti, ai interpretat textul cum ai vrut.

Nu e bine deloc, dar consider ca nu am nici macar jumatate din vina.Asa am fost crescut.Esti liber sa declari c-ai vrea sa faci orice. Atata timp cat iti tii mainile departe de fata mea, faptul că eu sunt ofensat de amenintarile tale scarboase nu este deloc relevant. In momentul în care chiar incerci sa ma iei la palme, nu mai e vorba de ofensa, ci de agresiune si aici intervine libertatea mea de a-ti maltrata organul cu care-ai facut-o in mod brutal si inventiv.
Au ajuns "minoratile" (impropriu spus), indienii expulzati cu forta sa aiba avantaje mai mari decat mine in tara mea.

#35
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View Postdefav1907, on 29 iulie 2016 - 13:43, said:

Raman perplex cand citesc unele comentarii.Oricum, e mult mai groasa decat ma asteptam initial, eu asa am interpretat apararea, descriind adevarul fara marja de eroare. Jegul ala m-a strans de gat, ce moloz era sa fac?Sa-l las sa-mi aplice bastarci?CU SIGURANTA incerca vreo scamatorie marca proprie daca nu-l linisteam la sol.
@reddev, invata sa citesti, ai interpretat textul cum ai vrut.

Nu e bine deloc, dar consider ca nu am nici macar jumatate din vina.Asa am fost crescut.Esti liber sa declari c-ai vrea sa faci orice. Atata timp cat iti tii mainile departe de fata mea, faptul că eu sunt ofensat de amenintarile tale scarboase nu este deloc relevant. In momentul în care chiar incerci sa ma iei la palme, nu mai e vorba de ofensa, ci de agresiune si aici intervine libertatea mea de a-ti maltrata organul cu care-ai facut-o in mod brutal si inventiv.
Au ajuns "minoratile" (impropriu spus), indienii expulzati cu forta sa aiba avantaje mai mari decat mine in tara mea.

Poti sa citesti in legislatie ce inseamna autoapararea si cand devine agresiune.

Puteai sa-i dai tot o palma sa cada jos, doar ai mana grea, fara sa fie nevoie sa-i dai pumni si sa-i scoti dinti.

Pe de alta parte bine ca facut plangere si nu te-a asteptat pe undeva pentru o dauna totala.

Edited by arg, 29 July 2016 - 13:55.


#36
defav1907

defav1907

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.07.2016
Mersi frate! Absolut, asa voi face.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate