Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

U.P.C. HORIZON: Noul echipament U.P.C. pentru recepția semnalului TV Horizon.

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
CocoMex

CocoMex

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.02.2015

View Postquant, on 08 septembrie 2015 - 14:35, said:

Eu nu vreau sa intru in polemica cu tine, insa tu vii cu tot felul de afirmatii care contrazic cele declarate de CocoMex, coleg pe care toti ceilalti il crediteaza.
Daca cele declarate de CocoMex nu sunt adevarate si tu esti asa de expert, spune-ne tu cand se lanseaza Horizonul.
Si poate stii exact modelul de mediabox si toate detaliile despre caracteristici/facilitati ca sa nu mai facem noi pe detectivii.


Va salvez eu de la "polemici", in primul rand asa cum spuneam au probleme tehnice binenteles "independente" de UPC:)

Stimate client,
In primul rand, vrem sa iti multumim pentru interesul acordat privind testarea mediabox-ului Horizon.
Cu aceasta ocazie iti confirmam participarea in procesul de testare si te informam ca din motive tehnice, data de incepere a testarii mediabox-ului Horizon a fost amanata.
Vom reveni in cel mai scurt timp posibil cu noua data de incepere a testarii si mai multe detalii privind intregul proces.

Multumim inca o data pentru suportul acordat!
Echipa UPC


In a 2a parte am aflat si modelul de modem si de stb:) va atasez poze imediat.




Cand mai primesc email in legatura cu testarea "minunatiei" va anunt, am vazut ca mai era un coleg forumist cu invitatie la testare:)


Bafta Guys

Attached Files



#2
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Multumim pentru informatii Posted Image Avem macar pe cineva care ofera detalii concrete si nu din ''surse'' ca intra canale dupa 20 sept.

Edited by Kalman2007, 08 September 2015 - 15:19.


#3
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
Iti multumim.. esti ca un Dumnezeu pentru noi Posted Image))

poze cu telecomanda ai?

Edited by a_d_y, 08 September 2015 - 15:20.


#4
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Ai o fixatie pentru telecomenzi din cate vad :D

#5
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Imi permit sa fac urmatoarele afirmatii:

1. Si colegul tdan09 ne spunea ca tehnicianul de la UPC i-a mentinat codul SA900PC0. Ar fi deci sa zicem Kaon SA900 insa ce am vazut pe net este SA700.

2. Din filmuletul de pe net despre Kaon SA700 eu nu imi dau seama care sunt facilitatile/functionalitatile Horizon.

3. Oricum este un model diferit fatza de cel polonez si cel irlandez. Si ele sunt diferite intre ele, dar telecomanda este identica (telecomanda smart).

4. Nu ma deranjeaza si nu ma intereseaza diferentele fizice intre mediaboxuri. Sunt curios insa daca facilitatile/functionalitatile Kaonului romanesc sunt identice (sau nu?) cu cele ale mediaboxului Horizon polonez (nici nu stiu ce marca este, dar este cel cu DVR simultan pe 4 canale si telecomanda smart - a se vedea filmultele postate in primul post de pe aceasta pagina).


Astept ajutor in lamurirea acestor aspecte.

Edited by quant, 08 September 2015 - 15:42.


#6
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Adiță, nu mai ai L.E.D.-ul cu C.A.M.? Posted Image  Ce-ți mai trebuie Horizon? Mda, pentru mama ta, acum, înțeleg.Posted Image

#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
E nou, e lucios deci are nevoie de el :D Mi-a zis ca e visul lui, un cadou de Craciun.

#8
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Ce e lucios? Ce vis are de Crăciun?
Spoiler

Edited by megafanro, 08 September 2015 - 15:44.


#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Stii cum e cand apare o jucarie noua trebuie sa-l avem :D :lol:

#10
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005

View Postmegafanro, on 08 septembrie 2015 - 15:30, said:

Adiță, nu mai ai L.E.D.-ul cu C.A.M.? Posted Image  Ce-ți mai trebuie Horizon? Mda, pentru mama ta, acum, înțeleg.Posted Image


Mult de povestit. Superbul meu ab de la UPC l-am transferat pe alta persoana. Acum nu mai am televiziune insa vreau sa-i bag mamei pentru ca are 2 CRT-uri si as vrea acces la discovery, mtv-uri si bollywood. La 32 lei oferta personalizata e ok pt ea si pentru mine. Diferenta de 3 lei fata de RDS.

#11
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Pentru visul umed lucios:  http://www.upc.cz/pd...y_manual_v5.pdf

Edited by megafanro, 08 September 2015 - 15:46.


#12
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
=)))) mor de ras

#13
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Te vrem viu. Viu ești mai valoros.

#14
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Pe pagina anterioara am postat nelamuririle mele referitoare la mediaboxul Horizon.
Am vazut ca modelele pot fi diferite iar in ceea ce ma priveste nu ma interseaza nici lungimea, nici grosimea si nici luciul.
As dori insa ajutor in lamurirea spectelor neclare legate de mediaboxul Kaon 900, viitorul mediabox Horizon al UPC Romania.

View Postquant, on 08 septembrie 2015 - 15:29, said:

1. Si colegul tdan09 ne spunea ca tehnicianul de la UPC i-a mentinat codul SA900PC0. Ar fi deci sa zicem Kaon SA900 insa ce am vazut pe net este SA700.

2. Din filmuletul de pe net despre Kaon SA700 eu nu imi dau seama care sunt facilitatile/functionalitatile Horizon.

3. Oricum este un model diferit fatza de cel polonez si cel irlandez. Si ele sunt diferite intre ele, dar telecomanda este identica (telecomanda smart).

4. Nu ma deranjeaza si nu ma intereseaza diferentele fizice intre mediaboxuri. Sunt curios insa daca facilitatile/functionalitatile Kaonului romanesc sunt identice (sau nu?) cu cele ale mediaboxului Horizon polonez (nici nu stiu ce marca este, dar este cel cu DVR simultan pe 4 canale si telecomanda smart - a se vedea filmultele postate in primul post de pe aceasta pagina).


Astept ajutor in lamurirea acestor aspecte.


#15
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Nici daca-mi plimba pisica nu-mi mai trebuie mediabox. Din punctul meu de vedere ne vedem când o sa reuseasca sa inghesuie toate alea pe cardul ci :)

#16
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,758
  • Înscris: 06.12.2006

View Postquant, on 08 septembrie 2015 - 15:29, said:

Imi permit sa fac urmatoarele afirmatii:

1. Si colegul tdan09 ne spunea ca tehnicianul de la UPC i-a mentinat codul SA900PC0. Ar fi deci sa zicem Kaon SA900 insa ce am vazut pe net este SA700


Astept ajutor in lamurirea acestor aspecte.

Deci se confirma ce mi-a zis tehnicianul. Codul noului mediabox va fi sa900pc0 și este kaon 900
Tehnicianul mi-a zis și de un nou modem alb LG. Din păcate se vede acum, cum am zis și atunci, ca tehnicianul este total pe lângă legat de tehnica. Acel modem "LG" este de fapt mercury, dar neavând scrisa firma pe el tehnicianul s-a uitat pe seria care era CH7465LG, de aici el deducand ca este LG.

Și tind sa afirm ca nu este vorba de kaon sa700 pe care îl au celelalte tari. Eu zic ca este un nou model kaon sa900, care probabil o sa fie implementat întâi la noi. Sau probabil și în alte tari în curând. Din pozele postate de cocomex se vede clar ca deja au flyere sau prezentări tip ppt în care descriu noul mediabox. Și se vede clar ca nu este kaon sa700

#17
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,127
  • Înscris: 10.03.2012
eu pe KAONMEDIA nu am vazut acest model ceva asemanator da dar modelul din poza nu

#18
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Este un model dedicat pentru U.P.C. Poate are cineva manualul acestui model.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate