Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Returnare produse achizitionate prin card de cumparaturi.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
evrolinK

evrolinK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 03.02.2013
Salutare tuturor.

De curand mi-am achizitionat niste produse de la emag, dar sunt nemultumit de ele.
M-am gandit sa le fac retur.. dar problema e ca le-am cumparat prin rate fara dobanda (Card BT). Se mai pot cere banii inapoi ? Si daca da pot sa-i cer intr-un alt cont de la alta banca iar ratele sa ramana in continuare active?

Edited by evrolinK, 27 July 2016 - 01:04.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 evrolinK, on 27 iulie 2016 - 01:04, said:

Si daca da pot sa-i cer intr-un alt cont de la alta banca iar ratele sa ramana in continuare active?
Crezi ca s-a intalnit hotu' cu prostu ' ?

#3
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Eu stiu ca se putea.. unii asa isi luau credite fara dobanda, acum nu stiu daca se mai poate.

#4
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Se poate, dar e de muncă. Eu am pățit cu altex. Returnezi produsele, EMAG îți înapoiază banii în cont, apoi suni la bancă să îți anuleze planul de rate. Succes.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Daca faci retur, banii sunt inapoiati in contul din care au venit la emag. Vorbesc in cunostinta de cauza.

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Intotdeauna banii se returneaza in contul de unde s-a facut plata,indiferent de magazin sau banca.

#7
Comy

Comy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 21.12.2001
Vazusem mai demult un formular de retur unde se cerea specificat IBAN-ul contului in care se doreste returul banilor. Il poti da diferit de cel din care s-a facut plata.

Edited by Comy, 27 July 2016 - 08:39.


#8
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

 Comy, on 27 iulie 2016 - 08:39, said:

Vazusem mai demult un formular de retur unde se cerea specificat IBAN-ul contului in care se doreste returul banilor. Il poti da diferit de cel din care s-a facut plata.
Asta daca nu ai platit in rate, ci cash sau cu cardul

 evrolinK, on 27 iulie 2016 - 01:04, said:

Salutare tuturor.

De curand mi-am achizitionat niste produse de la emag, dar sunt nemultumit de ele.
M-am gandit sa le fac retur.. dar problema e ca le-am cumparat prin rate fara dobanda (Card BT). Se mai pot cere banii inapoi ? Si daca da pot sa-i cer intr-un alt cont de la alta banca iar ratele sa ramana in continuare active?

Mergi cu produsele la retur, faci cererea de retur, in 30 de zile ai banii in cont. Poti lasa ratele active sau cere bancii sa isi retraga banii.

#9
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
La banca Transilvania ți se anulează ratele automat.

#10
evrolinK

evrolinK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 03.02.2013

 FreemanG1, on 27 iulie 2016 - 09:49, said:

La banca Transilvania ți se anulează ratele automat.

Esti sigur ? Am sunat astazi la call center si mi-au spus ca ratele ar putea ramane active.. dar nici doamna cu care am vorbit nu era prea sigura...

Totusi, de unde pot afla sigur daca este posibil asa ceva? In contract m-am uitat, dar nu specifica..


PS. produsele au fost achizitionate de la Altex, am facut acest post pentru ca m-a rugat fratele meu... si in prima faza nu mi-a spus exact de unde le-a luat.

Edited by evrolinK, 27 July 2016 - 12:32.


#11
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,819
  • Înscris: 18.12.2007
In momentul in care ai banii in cont, te duci la banca sau suni si le spui sa acopere ratele si gata. Daca nu le pot inchide sau nu vor, lasi banii acolo si se retrag in fiecare luna sau platesti tu rata in fiecare luna (in functie de modalitatea de stingere a ratei).

#12
evrolinK

evrolinK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 03.02.2013

 AlexEn, on 27 iulie 2016 - 12:33, said:

In momentul in care ai banii in cont, te duci la banca sau suni si le spui sa acopere ratele si gata. Daca nu le pot inchide sau nu vor, lasi banii acolo si se retrag in fiecare luna sau platesti tu rata in fiecare luna (in functie de modalitatea de stingere a ratei).

Tu nu ai inteles ce am intrebat eu. Pe mine ma interesa sa stiu daca pot primii acesti bani in alt cont.. pentru ca vreau sa-i folosesc sa achizitionez niste produse de la alte magazine.. unde nu accepta cardul de cumparaturi de la BT :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate