Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Xiaomi Redmi Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#145
zuzu71

zuzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.09.2009

View PostRedmipro, on 08 februarie 2017 - 12:41, said:

Ok, in varianta in care am miui 8.1 xiaomi.eu, 6.9.8 beta si am plin de reclame care e soluția sa scap de ele
6.9.8 beta - e de prin septembrie 2016. Daca ai root, iti poti pune Adaway si scapi de reclame.

#146
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Azi am facut update la versiunea 7.2.9 v8-6.0 de pe xiaomi.eu. L-am actualizat prin metoda de aici, a functionat fara probleme si mi-a pastrat toate setarile.

#147
RubenArdelean

RubenArdelean

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.02.2017
Salutare, sunt nou pe aici si incepe sa imi placa faptul ca sunt baietii chiar tari pe forum. Am si eu o mica intrebare.  Ieri am cumparat de la cineva un redmi pro, minunat telefon. MIUI 8.3 by xiaomi.eu, 7.2.16 beta. Merge destul de bine romul cu mici baguri. Insa nu merge 4 g orange, ma poate ajuta cineva? Multumesc, astept si alte sfaturi legate de miui pana apare romul global, nu am mai avut tangenta cu asa ceva, multumesc anticipat.

#148
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Nu stiu sigur, eu n-am 4g aici dar cred ca trebuie sa ai bifat la tipul de retea mobila preferat - LTE.
Vezi ca a aparut MIUI 8.3 by xiaomi.eu, 7.2.23 si poti face actualizarea.
Ce bug-uri ai descoperit?

#149
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 15.07.2014

View PostRubenArdelean, on 26 februarie 2017 - 08:52, said:

Salutare, sunt nou pe aici si incepe sa imi placa faptul ca sunt baietii chiar tari pe forum. Am si eu o mica intrebare.  Ieri am cumparat de la cineva un redmi pro, minunat telefon. MIUI 8.3 by xiaomi.eu, 7.2.16 beta. Merge destul de bine romul cu mici baguri. Insa nu merge 4 g orange, ma poate ajuta cineva? Multumesc, astept si alte sfaturi legate de miui pana apare romul global, nu am mai avut tangenta cu asa ceva, multumesc anticipat.
Dacă Orange are acoperire 4g în zona ta doar pe frecventa de 800 MHz, atunci e normal sa nu-ți meargă, deoarece telefonul nu are banda aceasta (B20).

#150
RubenArdelean

RubenArdelean

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.02.2017
Am inteles, ieri seara nu a mai vrut sa coboare de sus bara de notificari si a trebuit sa i dau un restart plus unele baguri de traducere, nu ma deranjeaza pentru ca ma descurc cu engleza, doar ca mi-au sarit in ochii, e selectat lte ca retea preferata. Cum as putea sa i fac update?

Edited by RubenArdelean, 26 February 2017 - 14:07.


#151
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

View PostRubenArdelean, on 26 februarie 2017 - 14:04, said:

Cum as putea sa i fac update?
Foarte simplu, vad ca a aparut ieri versiunea 7.2.24 pe care o descarci de aici si urmezi pasii de aici, dureaza cam 10 minute toata treaba. Eu descarc arhiva direct pe telefon si dupa update se sterge singura.

#152
komodos

komodos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 21.06.2006
Salut.

Ce parere aveti despre modelul asta si pretul lui ?

https://www.evomag.r...ri-3506628.html

#153
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Eu il am de aproape doua luni si sunt foarte multumit de el. L-am achizitionat de la EMAG cu 1250 lei. Daca vrei poti sa-i pui rom de la xiaomi.eu si scapi de toate prostiile chinezesti inutile din softul original. Pretul? Nu stiu, e subiectiva treaba, mie mi se pare mic in comparatie cu al altor telefoane cu aceleasi specificatii dar cu un nume mai cunoscut.

#154
redman76

redman76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 18.04.2008
Va salut!
Am dat comanda la un redmi pro de pe un magazin online chinezesc la pretul de 130 dolari. Eu zic ca e bun pretul, singurul inconvenient ar fi ca e, citez:"chinese and englesh version"oare se refereau la rom? Daca ar fi vorba de rom ar fi ok, nu ar mai trebui sa pun soft de china pentru deblocare, mar scuti de un pas. Sper sa fie doar asta si sa poata fi folosit.
Respect!

#155
skilton

skilton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 05.08.2011
La 130$ e best deal. Parca tot nu cred ca l-au vandut la doar 130, pt ca de la pretul ala pleaca de rehula un Redmi Note 4. Probabil lansarea Mi6 e unul dintre motive.

#156
zzava96

zzava96

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.04.2017
Îl bate pe Huawei Nova sa P10 lite?

#157
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

View Postzzava96, on 01 mai 2017 - 08:42, said:

Îl bate pe Huawei Nova sa P10 lite?
Vezi si tu singur aici care e mai bun.

View Postredman76, on 24 aprilie 2017 - 18:09, said:

Eu zic ca e bun pretul, singurul inconvenient ar fi ca e, citez:"chinese and englesh version"oare se refereau la rom? Daca ar fi vorba de rom ar fi ok, nu ar mai trebui sa pun soft de china pentru deblocare, mar scuti de un pas.
Daca nu-ti place softul cu care vine pui romul de pe xiaomi.eu si n-ai treaba. Eu l-am instalat acum ceva timp si merge brici fara reclame, fara nimic. Dureaza cateva minute.

#158
zzava96

zzava96

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.04.2017

View PostBombalurina, on 01 mai 2017 - 18:50, said:

Vezi si tu singur aici care e mai bun.


Daca nu-ti place softul cu care vine pui romul de pe xiaomi.eu si n-ai treaba. Eu l-am instalat acum ceva timp si merge brici fara reclame, fara nimic. Dureaza cateva minute.


Mă refer la durabilitate și viața bateriei. Că la specificații cam toate sunt bune. Camera secundară cum se comportă ?

#159
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

View Postzzava96, on 01 mai 2017 - 20:02, said:

Mă refer la durabilitate și viața bateriei. Camera secundară cum se comportă ?
Pai cu bateria nu stiu, telefonul a aparut de cateva luni, vom vedea in timp. Acum pe mine ma tine bateria aproape o saptamana pentru ca doar vorbesc si stau foarte putin pe net. Camera secundara face selfie-uri foarte bune - fiica-mea asa zice(ea are aifon 7plus si a ramas uimita de ce poze face al meu xiaomi).

#160
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Uite aici o comparatie intre cele doua telefoane despre care vorbeam mai sus.

#161
zzava96

zzava96

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.04.2017
Clar că iphone7 câștigă. Pe mine mă interesa mai mult Xiaomi redmi pro vs Huawei Nova

#162
redman76

redman76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 18.04.2008

View Postredman76, on 24 aprilie 2017 - 18:09, said:

Va salut!
Am dat comanda la un redmi pro de pe un magazin online chinezesc la pretul de 130 dolari. Eu zic ca e bun pretul, singurul inconvenient ar fi ca e, citez:"chinese and englesh version"oare se refereau la rom? Daca ar fi vorba de rom ar fi ok, nu ar mai trebui sa pun soft de china pentru deblocare, mar scuti de un pas. Sper sa fie doar asta si sa poata fi folosit.
Respect!

Dw vreo 3 saptamani mi a sosit telefonul, rezolvat in cateva minute, de mare ajutor mi a fost softul cu care a venit, deblocare bootloader instant, pus twrp si soft xiaomi. eu. Telefon foarte bun la pretul asta, 130$cu tot cu husa si folie de sticla. Astept recomandari de rom-uri pentru  un S. O. T.mai bun sau performante mai bune. O zi buna!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate