Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Europa si SUA sub teroarea atentatelor de sorginte islamistă

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3623 replies to this topic

#37
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 29.04.2008

 a3ds, on 25 iulie 2016 - 01:53, said:

Fucked up, dar asta e, oamenii nu invata nimic pana cand nu iau capace si suturi in cur. Daca le ziceai multiculturalistilor acum 5 ani ce urmeaza sa se intample te bateau cu poseticile.

nu fii sigur că n-ai să primești răspunsul, stupefiant, pe care l-am primit eu de la un coleg:

"din 41,000 de omorati cu intentie, 0.4% au fost atacuri teroriste"

adică nu trebuie să ne batem capul, procentul de teroriști la nivel mondial este nesemnificativ și ne agităm degeaba. Este extraordinar până unde poate merge negarea realitiții la unii.

#38
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Si zici ca ar trebuie sa se teama abia dupa ce incep sa omoare 10%? La viol ce parere ai? ai vreo preferinta?

#39
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
wrong topic, se poate sterge

Edited by chaosss, 25 July 2016 - 07:09.


#40
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,321
  • Înscris: 31.08.2006

 iladi, on 25 iulie 2016 - 07:02, said:

nu fii sigur că n-ai să primești răspunsul, stupefiant, pe care l-am primit eu de la un coleg:

"din 41,000 de omorati cu intentie, 0.4% au fost atacuri teroriste"

adică nu trebuie să ne batem capul, procentul de teroriști la nivel mondial este nesemnificativ și ne agităm degeaba. Este extraordinar până unde poate merge negarea realitiții la unii.

   Pai trendul cam asta e. Adica nu sunt atacuri teroriste, ci acte ale unor dezaxati, neintegrati, marginalizati. Mie un lucru mi-e clar: ori autoritatile germane care incearca sa justifice aceste atentate prin explicatii penibile sunt idioate total, ori sunt vandute total islamistilor. Altfel nu-mi explic tampeniile pe care le debiteaza, de ca si cum aceste acte criminale nu au absolut nicio legatura cu islamistii radicalizati.

#41
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 29.04.2008

 u-k, on 25 iulie 2016 - 07:08, said:

Si zici ca ar trebuie sa se teama abia dupa ce incep sa omoare 10%? La viol ce parere ai? ai vreo preferinta?


Poți să întrebi colegul care este în negare. Dar cu grijă, e posibil să-dea report.

 fansat, on 25 iulie 2016 - 07:09, said:

   Pai trendul cam asta e. Adica nu sunt atacuri teroriste, ci acte ale unor dezaxati, neintegrati, marginalizati. Mie un lucru mi-e clar: ori autoritatile germane care incearca sa justifice aceste atentate prin explicatii penibile sunt idioate total, ori sunt vandute total islamistilor. Altfel nu-mi explic tampeniile pe care le debiteaza, de ca si cum aceste acte criminale nu au absolut nicio legatura cu islamistii radicalizati.

Este probabilă și explicația că autoritățile vor să evite inflamarea propriilor cetățeni împotriva refugiaților și a emigranților, care ar putea conduce la o escaladare rapidă în ambele sensuri ale violențelor. Dar cred că e o soluție proastă (cover up-ul) pentru că lumea a cam început să-și dea seama că numitorul comun la ultimele evenimente e Orientul Mijlociu -să mă exprim "politic corect".

Edited by iladi, 25 July 2016 - 07:34.


#42
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007
ceea ce nu inteleg politicienii europeni este ca teroristii astia nu stiu nimic despre civilizatie, iar cand li se raspunde cu flori si vorbe bune sunt luati de fraieri si e o incurajare pentru ei... e ca si cu un borfas, daca incerci sa-l ajuti cu ceva din marinime, el te considera un fraier si ca te-a facut!

#43
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,509
  • Înscris: 30.10.2003

 iladi, on 25 iulie 2016 - 07:02, said:

nu fii sigur că n-ai să primești răspunsul, stupefiant, pe care l-am primit eu de la un coleg:

"din 41,000 de omorati cu intentie, 0.4% au fost atacuri teroriste"

adică nu trebuie să ne batem capul, procentul de teroriști la nivel mondial este nesemnificativ și ne agităm degeaba. Este extraordinar până unde poate merge negarea realitiții la unii.

Acum statistic vorbind, eu am mai mari sanse sa mor intrun accident de masina in Romania decat intrun atentat in Germania. De fiecare data cand ajung in tara trebuie sa fie vreo 2-3 nebuni care atenteaza la viata mea pe soselele patriei, si nimeni nu-si face griji in privinta asta. Dar ca o sa ma impuste un musulman in cap toti isi fac griji.

#44
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

 Bursul, on 25 iulie 2016 - 07:59, said:

Acum statistic vorbind, eu am mai mari sanse sa mor intrun accident de masina in Romania decat intrun atentat in Germania. De fiecare data cand ajung in tara trebuie sa fie vreo 2-3 nebuni care atenteaza la viata mea pe soselele patriei, si nimeni nu-si face griji in privinta asta. Dar ca o sa ma impuste un musulman in cap toti isi fac griji.


Deci matale pui egal intre un tampit care nu stie sa conduca si te poate accidenta din greseala, si un musulman care te omoara cu un scop precis? :huh:

#45
darkzone

darkzone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 22.09.2004
În statistica aia nu sînt inlcuse încă evenimentele din ultimul an, de cînd cu ”refugiații”. Dacă ar fi incluse și alea, statisticile ar arăta cu totul altfel iar tu ți-ai schimba părerea.
Majoritatea statisticilor pe care le-am văzut, inclusiv aici, se opresc în 2013. Mie mi-e groază să mă gîndesc cum vor arăta statisticile alea pe intervalul 2014-2016, adică vîrful imigrației mai mult sau mai puțin legale din Orientul Mijlociu. Unii (în general, nu mă refer la cineva anume) nu fac nici acum legătura dintre creșterea numărului evenimentelor din Europa și creșterea numărului de imigranți musulmani.

Edited by darkzone, 25 July 2016 - 08:07.


#46
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,509
  • Înscris: 30.10.2003

 she_wolf, on 25 iulie 2016 - 08:06, said:

Deci matale pui egal intre un tampit care nu stie sa conduca si te poate accidenta din greseala, si un musulman care te omoara cu un scop precis? Posted Image
Cand sunt mort mai are vreo importanta?

#47
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 29.04.2008

 Bursul, on 25 iulie 2016 - 07:59, said:

Acum statistic vorbind, eu am mai mari sanse sa mor intrun accident de masina in Romania decat intrun atentat in Germania. De fiecare data cand ajung in tara trebuie sa fie vreo 2-3 nebuni care atenteaza la viata mea pe soselele patriei, si nimeni nu-si face griji in privinta asta. Dar ca o sa ma impuste un musulman in cap toti isi fac griji.


Problema nu este de natură statistică decât pentru cei care sunt în negarea fenomenului. În momentul în care le prezinți un număr, îl raportează la zodiacul mayaș.

Ceea ce este cu adevărat relevant este că fenomenul este în creștere și că autoritățile sunt depășite.

#48
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,686
  • Înscris: 13.10.2003

 a3ds, on 25 iulie 2016 - 01:38, said:

i

Sa unim acum topicurile  vechi cu asta este contraproductiv, ar iesi o varza, sunt unele pe care s-au scris sute de pagini.
O sa fac topicul asta important si va rog din acest moment sa se discute doar aici pe tema atentatelor, pe cat posibil.

On: am o verisoara primara care impreuna cu sotul traiesc in Reutlingen unde a avut ieri loc atacul cu maceta. Ingineri amandoi au plecat ptr. a trai intr-o tara civilizata satui de, citez: ,,mizeria'' din Romania. Nu am apucat sa vorbesc cu ei insa sunt curios ce vor avea de spus, daca au si ei temeri privind securitatea, i-a lovit teroarea sau nu...

Edited by radumiki, 25 July 2016 - 08:23.


#49
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 29.04.2008

 Bursul, on 25 iulie 2016 - 08:16, said:

Cand sunt mort mai are vreo importanta?

Pentru tine nu, pentru ceilalți da.

Așa cum se pot face legi pentru prevenirea accidentelor de circulație, la fel de bine se pot lua măsuri pentru limitarea acțiunilor teroriste. Bine, o condiție necesară este admiterea faptului că sunt activități teroriste, că numărul lor este în creștere și de către cine sunt înfăptuite.

#50
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,686
  • Înscris: 13.10.2003
Atentatele care au ca autori ,,singuratici'' asa cum s-au comis ultimele sunt foarte greu de contracarat de catre servicii.
Si am mai spus, aia sunt deja acolo cu milioanele, mortul e deja bagat in casa.

#51
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

 Bursul, on 25 iulie 2016 - 08:16, said:

Cand sunt mort mai are vreo importanta?


Are you a buddhist, sir? :D
Nu stiu altii cum sunt, dar eu nu ma simt deloc confortabil sa stiu ca in tara mea exista oameni care au drept scop sa ma ucida, pe motiv ca nu am aceeasi religie cu a lor.

#52
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007
Tocmai asta este problema iar buba se va sparge cu foarte mult puroi.
Faptul ca sunt oameni aparent normali va duce, daca lucrurile continua la modul asta, la o generalizare si din partea popoarelor europene. Si atunci o sa fie nasol.
Ma repet...dar nu degeaba cei mai multi migratori au ajuns in sanul celui mai razboinic popor din Europa ultimului secol.

#53
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,544
  • Înscris: 16.03.2004
Până nu se elimină religiile complet, vor fi astfel de ”ciocniri”. Deci asta e soluția, eliminarea tuturor religiilor.

#54
SCORILO-CORYLLUS

SCORILO-CORYLLUS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 24.02.2008

 Phobos, on 25 iulie 2016 - 02:06, said:

...
Nu stiu care e explicatia de se limiteaza la a impusca 5-10 persoane pe strada, dupa care se sacrifica si islamistul, si gata. Chiar nu se mai intreaba nimeni cum de fac doar o treba asa, "de mantuiala"? In mod sigur NU pentru ca n-ar putea mai mult. Ciudat...

Probabil pentru ca sunt niste cretini cu IQ sub medie, adoratorii unui pedofil de acum 1400 de ani. Dar da, din pacate riscurile sunt mult mai mari, avem pe moment noroc ca sunt cretini si se inspira din glorioasele fapte a fratilor lor de prin Iraq si Siria.

Edited by SCORILO-CORYLLUS, 25 July 2016 - 08:52.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate