Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Wonder Woman (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#73
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Scena de lupta de pe plaja mi s-a parut chiar reusita. E una dintre cele mai spectaculoase scene de lupta intre arme inegale

#74
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Film de nota 6 cu indulgenta, plictisitor si previzibil. Are scenariu de film animat, adica target de varsta pe la 16 ani. Eu ma mai uit si la animatii DC ca Justice League Dark sau Batman The Killing Joke, dar de la alea stiu la ce sa ma astept.

Si muzica... mama mia. S-au inmultit astia care merg la filme pentru orchestra, si cred ca s-au prins si producatorii de asta. Baga o orchestra si te crezi la un concert simfonic pe scenele in care iti zboara mintea la ce filme mai slabe ca asta ai vazut recent. Si sunt multe scene din astea in care nu se intampla nimic interesant, iar muzica iese artificial in evidenta.

Bine ca n-am dat bani sa-l vad la cinema.

[ https://media.giphy.com/media/iMOk3wfmE5IoE/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 02 July 2017 - 01:47.


#75
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,351
  • Înscris: 21.04.2005
Target-ul pentru 16 ani mi se pare mult supraevaluat . Astia la 16 ani au pretentii mari .
Ala e film pentru copii de pana in 10 ani cu inalt grad de retard mintal !!

Cand a inceput sa o dea cu Zeus , Ares si altii , am inceput sa ma gandesc daca merita costul curentului consumat ca sa vad asa ceva .
Se vede ca scenariul a fost facut intre doua cafele la McDonalds .

#76
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Ce m-a deranjat la scenariu:
1. Simplificarea mitologiei grecesti pana  au redus-o la  un dualism asemanator cu crestinismul
2. Conventia cu limba engleza  vorbita fiindca amazoanele cunosteau mii de limbi si din momentul izolarii lor de restul omenirii puteau sa anticipeze cum vor interactiona celtica cu germanica, cu latina plus alte limbi pierdute intre timp ca sa stie cum vor arata engleza, franceza si germana.
3. Croaziera de noapte dintre marea Egee(unde presupun ca se afla insula respectiva) si Thamisa
4. Absenta oricaror proceduri de tranzit, ca e vorba de frontiere, intrat in birouri si Parlamentul Britanic, intrat in diferite sectoare ale frontului
5. Daca tot se vrea eroina feminista usurinta cu care trata  statutul femii britanice   la momentul 1918. Chiar nu i-a dat prin cap ca englezii ar putea fi the bad guys ?
5.1 Daca primul care ajungea  pe insula era un pilot al Reich-ului care-i spunea aceiasi poveste despre restul?
6. Sunt foarte curios cu ce se ocupa Wonder Women in timpul WW2 si al gulagulului sovietic.

#77
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
A si am uitat: Traduce din sumeriana cuvantul hidrogen -element chimic  descoperit in sec XVII si cuvantul "gaz",  in conditiile in care la 1500 de ani  de la disparitia sumerienilor, grecii dezbateau  existenta aerului, cum dezbatem astazi existenta materiei intunecate.

Edited by iulian_k, 06 July 2017 - 10:48.


#78
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Am si eu o parere dupa ce am vazut filmul: asa actori pincipali -> asa scenariu -> asa film !!!
Daca si un film ca asta a intrat in top 5 woldwide, depasind niste opere ca Pirates of Carribean, Transforrmers, Guardians of the Galaxy atunci ma astept la orice!
Este ca desenele animate, depasesc filmele bune pentru ca fac incasari pe seama copiilor care umplu cinema-uirle.

#79
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View Postanz, on 11 iulie 2017 - 15:02, said:

Am si eu o parere dupa ce am vazut filmul: asa actori pincipali -> asa scenariu -> asa film !!!
Daca si un film ca asta a intrat in top 5 woldwide, depasind niste opere ca Pirates of Carribean, Transforrmers, Guardians of the Galaxy atunci ma astept la orice!
Este ca desenele animate, depasesc filmele bune pentru ca fac incasari pe seama copiilor care umplu cinema-uirle.

cred ca si o filmare cu mama care face zacusca depaseste Pirates of Carribean sau Transforrmers.

Am avut inspiratia sa nu urmaresc filmul, se pare ca a fost o idee buna.

#80
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013

View Postbullterrorist, on 11 iulie 2017 - 17:38, said:


cred ca si o filmare cu mama care face zacusca depaseste Pirates of Carribean sau Transforrmers.

Este parerea ta... ce-i drept nu am mai auzit-o si la altcineva, esti cam singurul pana acum ...

#81
tropicalsamurai

tropicalsamurai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.07.2017
Eu nici nu ma obosesc sa ma duc la cinema sa-l vad,  bine, oricum nu-mi place personajul care-i creat de Feministe (si pot sa fac pariu ca nu arata asa cum isi proiecteaza ele eroinele),

#82
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012

View Posttropicalsamurai, on 12 iulie 2017 - 16:48, said:

Eu nici nu ma obosesc sa ma duc la cinema sa-l vad,  bine, oricum nu-mi place personajul care-i creat de Feministe (si pot sa fac pariu ca nu arata asa cum isi proiecteaza ele eroinele),

Defapt, intreaga idee cu miscarea feminista este mai mult subinteleasa in film, insa nicidecum nu ti se arunca cu ea in fata, asa cum se asteapta unii.

#83
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View Postanz, on 11 iulie 2017 - 19:26, said:


Este parerea ta... ce-i drept nu am mai auzit-o si la altcineva, esti cam singurul pana acum ...
Nu e.
Transformers e un dezastru care ar trebui sa fie in top cele mai proaste si stupide si enervante blockbustere. Iar Pirates doar primul ce-i ok, restul fiind varza.

#84
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013

View PostGenjurooo, on 16 iulie 2017 - 21:16, said:

Nu e.
Transformers e un dezastru care ar trebui sa fie in top cele mai proaste si stupide si enervante blockbustere. Iar Pirates doar primul ce-i ok, restul fiind varza.
Nu am urmarit Transformers, decat un singur film (al 3lea) nici eu nu ma dau in vant dupa el, efectele speciale ce il fac un film bun.
Despre Pirates of Caribbean insa da-mi voie sa te contrazic. Trilogia este super OK la toate capitolele, al patulea nu prea i-am vazut nici eu rostul, iar ultimul (care si incheie seria) este si el foarte OK.
Cred ca schimbarile de regizori au adus cu ele si schimbarile astea din filme. Cele facute de Gore Vebinski (primele 3) au fost cele mai reusite, iar ultimul am vazut ca a fost facut de 2 norvegieni (de unde si pana unde legatura nu imi dau seama...).

#85
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
O porcarie ....am rezistat doar 30 minute.....bine ca nu merg la cinema...mai plangeam si dupa bani.....
Inafara de cateva femei cu chilotii intre buci nu ai ce sa vezi...dar asta doar la inceput pana incepe nebunia.....

Edited by Clovis, 23 July 2017 - 10:57.


#86
marco71

marco71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 23.11.2004
vazut aseara, film mediocru ... interesanta combinatia intre mitologie si World War I, desi scenariul prezinta lacune, cum s-a mai spus ...
presimt o trilogie, cu implicarea in World War II la continuarea Wonder Woman 2 si probabil in Wonder Woman 3 vom vedea ceva extraterestri :D

#87
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Acu ma uit la el....
Amazoane negre care se inchina lui zeus...corectitudine politica pana peste cap

#88
-Zina-

-Zina-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 05.09.2017
M-am uitat și eu la el ieri.
Nu chiar genul meu dar nici foarte oribil. A fost un "meh". Posted Image

#89
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Mie mi-a placut Gal Gadot Posted Image . Wonder Woman, indeed.

#90
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Frumusica ea asa...dar sa vazut in unele scene abia daca putea tine sabia in mana

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate